Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.05.2004, 21:27   #16
Equilibrium
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.05.2004
Posty: 3
Equilibrium w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja polecam test ramu w Dosie - programy GoldMemory, Memtest-86, jeżeli program wykryje Ci uszkodzone sektory - to sprawa jest prosta, ram nie jest sprawny w 100% i on powoduje błędy (inna sprawa, ze możesz przyjrzeć się kodom błędów które się pojawiają -numer z prawej strony napisu STOP, jeżeli w dolnej części niebieskiego ekranu jest np. jakiś plik *.sys -znaczy że błędy powoduje konfliktowy sterownik). Dopiero dalej mozna się zastanawiać (albo i nie) dlaczego ram nie jest sprawny - czy to wina zasilacza (mi np. marzą się takie napięcia jak ty masz ), czy wina marnego chłodzenia wewnatrz obudowy, czy producent wypuścił lipnej jakości kości ram. Według mnie ram częściej sprawia problemy niz procek (mi np. walneła kość 256MB33Mhz Wilk Electronic).
Equilibrium jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 04.05.2004, 08:43   #17
VIZZARD
Kodex 3 - Wyrok Zapadł
 
Avatar użytkownika VIZZARD
 
Data rejestracji: 02.01.2004
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 11,779
VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>VIZZARD jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
Ja polecam to : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24838774
lub jak masz wiecej kasy to to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=24820213 (tylko ze jest pasywne)
W pełni popieram obydwie propozycje kolegi z bezsprzecznym wskazaniem na Chiefteca
VIZZARD jest offline  
Stary 04.05.2004, 13:56   #18
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez VIZZARD
W pełni popieram obydwie propozycje kolegi z bezsprzecznym wskazaniem na Chiefteca
Tak skłonię się do chiefteca z aktywnym PFC 360W (200-245zł)

a ten FORTRON ile kosztuje jakiś 350W? << bo znowu nad tym myśle do drugiego kompa... (słabszego)

--- dodano ---
ahh i czy ktoś mógłby mi podać szczegółową instrukcję jak skonfigurować, korzystać i odczytać wyniki z prime_95 ??
Niby prosty program z małą ilościa opcji ale i tak strasznie tępy w obsłudze ...
__________________
ghost_mode (at) wp . pl


Ostatnio zmieniany przez Ghost_mode : 04.05.2004 o godz. 14:27
Ghost_mode jest offline  
Stary 04.05.2004, 15:31   #19
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ten Fortron 300W jest sprzedawany jako Modecom 350W - krotko mowiac ma jeszcze troche w zapasie ponad te 300W.
Jeszcze jest swietny zasilacz Modecoma CWT 350 BDB (troche tanszy od chiefteca - ok 210 zl. a wykonany jak Antec !!)
pawelblu jest offline  
Stary 04.05.2004, 20:18   #20
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
http://www.benchmark.pl/artykuly/tes.../strona-4.html

^^ nareszcie przyzwoity artykuł o zasiłkach ....
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline  
Stary 04.05.2004, 23:54   #21
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Powiedzmy ze to jest wstep do rozwazan. Radze zajrzec na tweaka. Jezeli chodzi o zasilke to mozna tam uzyskc sporo informacji. Np ze nie warto pakowac sie w Q-Teca ostatnio promowanego na allegro... A w tym tescie np. nic o Q-Tecach nie ma (co wiecej o samych Fortronach tez ani slowa !!!). Poza tym testowali modele ktore w czesci zostaly juz wyparte z rynku przez lepsze/nowsze modele no i nie ma kilku nowosci - m.in. Chieftec 350BB
pawelblu jest offline  
Stary 05.05.2004, 15:20   #22
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
dzięki za udział w dyskusji

Decyzja zapadła:
dla siebie biorę Chiefteca 360W + aktiv PFC
(2000+>2600+ , 256ddr333, LG, WDC 80, Asrock K7VT4-4X, GF4mx440-8x, tacer cooler 6800rpm + siecówki)

a do drugiego kompa przełoże tego Codegena 300W
(Ecs k7s5a, duron 1300, 256dimm133, Lg, Seagate 40, GF2Ti ....)
a może jak się dorobię to zamienię codegena na fortrona...
FORTRON ma aktywne PFC ? i ile kosztuje ?
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline  
Stary 06.05.2004, 17:59   #23
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
94 zl. z aktywnym PFC 300W (sprzedawany jako modecom ma naklejke 350W, wiec te 300W to tak ze sporym zapasem podane)
pawelblu jest offline  
Stary 06.05.2004, 19:53   #24
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez pawelblu
94 zl. z aktywnym PFC 300W (sprzedawany jako modecom ma naklejke 350W, wiec te 300W to tak ze sporym zapasem podane)
wielkie dzięki
poczytałem trochę o fortronie 300W - zabezpieczenie wyłącza go dopiero przy 367Watt'ach... I to będzie wybór do tańszego kompa
(masz jakieś linki do sklepów z tym fortronem aktiv PFC? tylko nie allegro i czy modele 350 i 400W też są w przystępnej cenie ? bo te same modele ale pod znaczkiem ModeCom mają zabójczą cenę ...)

do droższego kompa walnę chiefteca 360W A-pfc...

PS nie chciałbym zaśmiecać forum ale można też zerknąć na:
http://www.pl.tomshardware.com/howto...122/index.html
lub
http://www.sirius.pl/art.php?id=142&...&aid=110&pid=1
__________________
ghost_mode (at) wp . pl


Ostatnio zmieniany przez Ghost_mode : 06.05.2004 o godz. 20:15
Ghost_mode jest offline  
Stary 06.05.2004, 22:22   #25
nacuna
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Posty: 586
nacuna zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam Chieftec'a 420W, ale nie pamietam czy z aktywem czy pasywem.
Wytlumaczcie mi jedno. Jaka jest roznica miedzy activ a passiv?
Aha i powiedzcie mi czy mam dobre napiecia na kompie z tym zasilaczem.
Moj config:
- Athlon 2600+ XP Thoroughbred-B
- 2x512mb ramu
- Radeon 9200
- Seagate 120GB i Seagate 80GB
- Cd-rom i dvd-rom
- Chieftec 420W
Dołączone obrazki
-napiecia.jpg 
nacuna jest offline  
Stary 06.05.2004, 22:32   #26
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Mam Chieftec'a 420W, ale nie pamietam czy z aktywem czy pasywem.
Wytlumaczcie mi jedno. Jaka jest roznica miedzy activ a passiv?
PFC - Power Factor Correction (korekcja współczynnika mocy)

Jak to działa ? W zasilaczu komputerowym od strony sieci znajduje się prostownik wejściowy (bez lub z układem PFC) przekształcający zmienne napięcie sinusoidalne 230V o częstotliwości 50Hz na napięcie stałe (ok. 320V). Za prostownikiem znajduje się przekształtnik DC/DC (generator o częstotliwości drgań od kilkunastu do kilkudziesięciu kHz). Przekształtnik ten ma za zadanie zamienić owe 320V na napięcia potrzebne do zasilania poszczególnych komponentów, czyli +3,3V ; +5V ; +12V ; -5V ; -12V. Jednocześnie blok ten zapewnia izolację galwaniczną pomiędzy siecią, a wyjściem zasilacza (zapewnia to transformator się tam znajdujący).

Układ prostownika z filtrem aktywnym (PFC) koryguje przesunięcie w fazie prądu względem napięcia sieciowego - jego zadaniem jest uzyskanie zerowego przesunięcia fazowego, ponieważ wtedy w kablach w sieci energetycznej płynie najmniejsza z możliwych moc. Ma to duże znaczenie choćby dla współczesnych transformatorów wysokiego napięcia. Dodatkowo eliminowane są wyższe harmoniczne prądu pobieranego z sieci, co poprawia warunki pracy przekształtnika (przy okazji zakłócenia z generatora zasilacza nie przechodzą w takim stopniu do sieci).

Zastosowana wysoka częstotliwość przekształcania energii pozwala na zmniejszenie gabarytów (i masy!) transformatora separującego obwody oraz umożliwia uzyskanie bardzo dobrych odpowiedzi dynamicznych na zmiany obciążenia (szybka reakcja na zmianę obciążenia - oczywiście wszystko w porównaniu ze zwykłym transformatorem takim jak np. w odbiorniku radiowym).


Wyróżnia się dwa rodzaje układu PFC:

Aktywny - układ sterujący z dużym kondensatorem dostosowujący się do obciążenia zasilacza oraz warunków sieci elektrycznej. Zasilacze z układami PFC mają wyższą sprawność od ich uboższych i tańszych braci. Oscyluje ona około 70% przy pełnym obciążeniu zasilacza. Oznacza to, że w pełni obciążony zasilacz 400W dający około 380W mocy podzespołom (po odliczeniu mocy traconej przez nieużywane linie -5V, -12V i +5VSB. ) będzie tracił około 120W energii w postaci ciepła w samym sobie. Natomiast moc pobierana z sieci energetycznej w takim przypadku wyniesie około 520W.

Modele z aktywnym PFC przełączanie 110/220V realizują automatycznie. Układ aktywnego PFC pozwala także na takie wydatkowanie mocą, że model kupiony z dużą rezerwą zużywa mniej mocy niż tradycyjny. Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co np. podczas startu komputera kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z 12V, w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.

Pasywny - sprawność zasilacza z tym elementem jest nieznacznie niższa od tej z modelów z aktywnym PFC. Układ PFC w takim rozwiązaniu jest ustawiony na stałe na określone obciążenie przez co nieco obniża jego efektywność w stosunku do elementu aktywnego jeżeli obciążenie jest inne niż to obmyślone przez projektanta, jednak w większości przypadków takie rozwiązanie w zupełności się sprawdza.

W zasilaczach zarówno z aktywnym jak i pasywnym elementem PFC współczynnik mocy zawiera się w 0,95-0,99. Standardowe zasilacze bez PFC mają współczynnik zawierający się miedzy 0,7 a 0,75.

Zasilacz bez PFC - jego sprawność rzadko dochodzi do 60% a zasilacze nieznanych producentów często oscylują na granicy 55%. Oznacza to, że zasilacz 400W z dolnej półki będzie się intensywnie nagrzewał. Spowoduje to, że przy ubogim wyposażeniu go w radiatory odbierające ciepło z elementów aktywnych (tranzystory i diody) jego żywotność wydatnie się skróci. Dodatkowo zasilacz taki naturalnie zwiększy pobór prądu przez co będzie znacznie droższy w eksploatacji.

żródło...huntkey.pl and TwojePC.pl
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 06.05.2004 o godz. 22:49
Maciej jest offline  
Stary 06.05.2004, 22:47   #27
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez nacuna
Mam Chieftec'a 420W, ale nie pamietam czy z aktywem czy pasywem.
Wytlumaczcie mi jedno. Jaka jest roznica miedzy activ a passiv?
Aha i powiedzcie mi czy mam dobre napiecia na kompie z tym zasilaczem.
...
chieftec'i 420 wydaje mi się że były tylko z aktywnym...

Co do napięć to 3.3V oraz 5V masz wzorcowe a 12V w normie... (norma 12V +/- 0.60V)
Ważne jest także żeby napięcia nie skakały jak głupie, ale sądze że kożystając z chiefteca nie musisz się o to martwić...

pod tym linkiem znajdziesz normy napięć:
http://www.benchmark.pl/artykuly/tes.../strona-4.html

a tu już tradycyjnie dorzucam coś do poczytania ^_^
http://www.sirius.pl/art.php?id=125&...t&aid=92&pid=1
http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/167-43
__________________
ghost_mode (at) wp . pl


Ostatnio zmieniany przez Ghost_mode : 07.05.2004 o godz. 09:19
Ghost_mode jest offline  
Stary 07.05.2004, 12:15   #28
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Załączam screeny moich napięć...
1. idle - podstawowa praca biurowa
2. stress - kodowanie divX - obciążenie proca 100%

3. Overclocking (z 2000+ na 2600+ i podniesieniu napięcia o 3%)
przy 100% obciążeniu procesora

moje wnioski:
3.3 - przyzwoite jak na CODEGEN 300W
5V - marnie i skacze
12V - lepiej nie mówić ... a wy jak sądzicie ?
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-idle.jpg   -stress.jpg   -oc-stress.jpg  
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline  
Stary 07.05.2004, 12:38   #29
ruben
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.05.2004
Posty: 1
ruben w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mówie wam nie kupujcie smelcu tylko firmowe poszły mi 3 zaśilacze i teras mam 4 ale jeszcze żyje i działa. Jak macie sprz ętu nawalone do puszki to pówie wam Zaśilacz NEW
ruben jest offline  
Stary 08.05.2004, 17:19   #30
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
mam ciekawy news...
wiecie, że osatatnio dużo czytam i myślę nad nową zasiłką

kumpel z pokoju się ze mnie śmiał, że chcę wydawać kasę na zasilacz...
Obydwaj mamy CODEGENY 300W. Mówił, ze jemu to nie potrzebne bo chodzić komp musi a to tylo strata kasy...

No to przechodzę do newsa:

Właśnie się temu kumplowi spalił komp - śmierdzi ładnie
Nie ma to jak codegen !
Jeszcze nie zdiagnozowano czy spalił się cały czy tylko zasilacz...
A ma on Asus nForce2, baron 2500+, radeon 9200, 1 dysk, 1cdrw, itd...
dodam, ze kumpel miał napięcia mierzone w AIDA32 lepsze niż ja
(mopżecie poznać moje w poscie wyżej)

Jejku muszę jeszcze tylko tydzień wytrzymać (a raczej mój komp nie ja) i będę maił Chiefteca a-pfc 360W...

PS robił ktoś zakupy z panem ROBERT_PARADA allegro ?
Bo zastanawiam się nad tym Fortron FSP 300-60GTP ( 300W a-pfc) do drugiego kompa.
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.