Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 27.01.2002, 20:38   #1
JUCHASEK
Gość
 
Posty: n/a
Czym audio CD ?

Jakim programem nagrywać płyty audio ? Chodzi mi o ZWYKŁE płyty audio !
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 28.01.2002, 00:10   #2
Jabba the Hutt
Lord of the Sword
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Jabba the Hutt
 
Data rejestracji: 06.04.2002
Lokalizacja: Twierdza Breslau
Posty: 4,477
Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Jabba the Hutt jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
JUCHASEK (27-01-2002 21:38):
Jakim programem nagrywać płyty audio ? Chodzi mi o ZWYKŁE płyty audio !
Kopiować FEURIO 1.64. A składanki można robić Feurio, Nero....
Jabba the Hutt jest offline  
Stary 28.01.2002, 23:42   #3
krzpac
RTS Widzew Łódź
 
Avatar użytkownika krzpac
 
Data rejestracji: 07.07.2000
Lokalizacja: Alex City
Posty: 687
krzpac niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja nagrywam audio Nero - jeszcze mnie nie zawiódł...

ale płytkę audio nagrasz prawie kazdym programem...
__________________
krzpac jest offline  
Stary 29.01.2002, 11:11   #4
JUCHASEK
Gość
 
Posty: n/a
A WINONCD jest dobry do tego celu ?
 
Stary 29.01.2002, 11:44   #5
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wion jest tez dobry, tym bardziej ze wersja 5.0 ma bardzo porzadny kodek do mp3, ale jak ci Jabba radzil,uzywaj do audio Feurio
bgn jest offline  
Stary 29.01.2002, 11:45   #6
niceboy
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 12.03.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 342
niceboy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
sorry, może urwałem się z choinki )) ale dlaczego i w czym Feurio jest lepszy do kopiowania oryginalnej płytki audio od CloneCD?
niceboy jest offline  
Stary 29.01.2002, 11:56   #7
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja używam Nero (bgn - nie bij ). Ale jak napisali inni - w zasadzie każdy program skopiuje audio.

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 29.01.2002, 12:16   #8
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Pewnie, że każdym. Ja kopiowałem i EasyCD i Wionen i Nero. Ale po zainteresowaniu się tematem (dzięki cOrdat ) - popatrz posty na tym info i ogólnie literatura o standarcie red-book - wychodzi, że można by używać EAC-a?
Pedros jest offline  
Stary 30.01.2002, 06:58   #9
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
c0rdat (29-01-2002 12:56):
Ja używam Nero (bgn - nie bij ). Ale jak napisali inni - w zasadzie każdy program skopiuje audio.

Pozdro.6
*******************
jest mi wstyd, ze gdzies w jakiejs wypowiedzi wyszlo na to ,ze nero jest FE. To nieprawda,Nero byl moim drugim w zyciu programem, gdzie uczylem sie nagrywac ( fakt,ze bylo to dawno, a nero 4,cos tam). Mam nawet nero 5,cos tam, ale uzywam go tak rzadko, co nie znaczy, ze nie doceniam. A do audio wole Feurio i jest to wynik czytania postow na forum i moich prob z plytkami audio nagrywanymi roznymi softami( zreszta to pomysl jednego z kolegow z tego forum-sorry, ze nie pamietam kogo).
pozdrawiam
bgn jest offline  
Stary 30.01.2002, 07:42   #10
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Dobra, nie czepiam się przecież Ciebie. Ja używałem tylko EasyCD Pro, EasyCD Creator, Nero a WinOn'a zainstalowałem i po 3 dniach odinstalowałem bo nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić (może szkoda, może jeszcze do niego wrócę - na pewno nie wrócę do Easy...Shit...cośtam }>).
Nero jest dla mnie #1 - bo sposób jego obsługi mi wybitnie odpowiada, a progs robi praktycznie wszystko co mi jest potrzebne.

BTW: jakie mechanizmy powodują, że CD-audio zripowane EAC'em ma najlepszą jakość ? (co on ma czego nie ma np. Nero - pytam, bo jakość Nero jest dla mnie zadowalająca, a EAC'a nie używałem - może warto ).

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 30.01.2002, 10:10   #11
bzyk
ele mele dutki
 
Avatar użytkownika bzyk
 
Data rejestracji: 08.01.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 73
bzyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
niceboy (29-01-2002 12:45):
sorry, może urwałem się z choinki )) ale dlaczego i w czym Feurio jest lepszy do kopiowania oryginalnej płytki audio od CloneCD?
Bo Clone nie ma żadnych algorytmów naprawiających błędy na płytach audio. Ripuje dokładnie, tzn. jak w orginale jest błąd, to i na kopii jest też błąd.
bzyk jest offline  
Stary 30.01.2002, 10:57   #12
Wojtek-J
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Wojtek-J
 
Data rejestracji: 30.08.2001
Lokalizacja: Wrocław, Częstochowa
Posty: 171
Wojtek-J zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hej.
Jeżeli chodzi o nagrywanie zwykłych Audio CD - możesz używać dowolnego programu, a jeśli chcesz nagrywać Audio CD z plików Mp3 lub Mp3PRO - polecam Nero. WinOnCD ma fatalny dekoder mp3, zamiast poprawnie nagranych utworów na płytce nagrywane są traski, cisza, itp. Pod tym względem Nero jest najlepsze.
__________________
Pozdrawiam,

Wojtek
Wojtek-J jest offline  
Stary 30.01.2002, 12:43   #13
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wlasciwie no mialem juz nie zabierac glosu w w/w temacie, ale chce sprostowac niektore opinie:
1.WinOnCD mial fatalny kodek, ale od wersji 5.0 ma Fraunhofer II, czyli to co wiekszosc
2. Feurio jest jedynym programem, ktory przy dekodowaniu *.mp3 wskazuje bledy mp3 i sygnalizuje w ktory traku adudio moze wystapic trzask( wynikajacy z bledu mp3) i w wiekszosciu wypadkow robi bardzo porzadna korekte. Wada jest niestety niemozliwosc przegrywania plyt Mixed i CDExtra

nie jestem zwolennikiem rzucania sie na kazdy nowy soft , ale mysle ze niekiedy warto porzucic stare przyzwyczajenia
i sprobowac cos nowego.
Do kolegi ktory zaczal temat - wez posiagaj sobie pare programow i po prostu wyprobuj.

Zawsze pokojowo nastawiony
bgn
bgn jest offline  
Stary 30.01.2002, 15:37   #14
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
c0rdat (30-01-2002 08:42):
Dobra, nie czepiam się przecież Ciebie. Ja używałem tylko EasyCD Pro, EasyCD Creator, Nero a WinOn'a zainstalowałem i po 3 dniach odinstalowałem bo nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić (może szkoda, może jeszcze do niego wrócę - na pewno nie wrócę do Easy...Shit...cośtam }>).
Nero jest dla mnie #1 - bo sposób jego obsługi mi wybitnie odpowiada, a progs robi praktycznie wszystko co mi jest potrzebne.

BTW: jakie mechanizmy powodują, że CD-audio zripowane EAC'em ma najlepszą jakość ? (co on ma czego nie ma np. Nero - pytam, bo jakość Nero jest dla mnie zadowalająca, a EAC'a nie używałem - może warto ).

Pozdro.6
Moim zdaniem tak właśnie jest. EAC ma najlepszą (dla mnie) znaną synchronizację. Przy zgrywaniu ze zwykłym synchro jest dość dużo błędów (trzasków)[nie mówiąc już o zgrywaniu bez synchro]. EAC robi to "idealnie" Przykład: zgrywam track 16 minutowy z jedną, ale całkiem niezłą ryską. Ze zwykłą synchronizacją sektorów utwór zrzuca się ok.5 min i widzę kilka błędów (ok 7 słyszalnych), bo EAC to pokazuje, z tą drugą synchronizacją ("idealną") utwór zrzuca się ... 55 nin i na koniec widzę komunikat o 2 nienaprawionych całkiem błędach. Te dwa nie słyszalne dla moich uszu :-) Alleluja! EAC naprawdę jest dobry. Oprócz tego pokazuje, z jakim procentem dokładności jest zrzucona płytka, dzięki temu można sprawdzić, czy nagrywarka nagrywa z dokładnością 100%, czy 98,0%. Jeżeli wypaliłeś(aś) mniej niż 3000 płyt i dokładność zgrywania jest poniżej 98%, to firma produkująca Twoją nagrywarkę oszukała Cię. Przykre. Koniec tych wywodów. Pozdrowienia dla wszystkich, którym chciało się czytać tego posta. Narazie!
artoor jest offline  
Stary 09.02.2002, 20:03   #15
komor7
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Posty: 16
komor7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sorki, że tak nieaktualnie dołączam swoje "trzy grosze"... Ale, kurna, muszę!
Szanowni przedmówcy raczyli zwrócić uwagę na dość ważki problem jakości implementowanych w programy do nagrywania płyt audio, dekoderów mp3 i ich efektywności. Pragnę jednak podkreślić, że ŻADEN, nawet najlepszy Fraunhofer nie wyręczy nas w poprawianiu błędów w plikach muzycznych (mowa o tych ściąganych mp3-ach). Zaprawdę, powiadam Wam, że nagrać płytkę CD-A można prawie wszystkim, i jest to sprawa wtórna... Ważniejsza, to w jakiej kompresji jest mp3-ka, czy ma fizyczne uszkodzenia, jak brzmi itp, itd... Nie ma dobrego materiału wyjściowego, nie ma dobrej płyty! Niestety, trzeba w tym celu skorzystać z programów do obróbki .wav -ów... Zrobimy tam wszystko, co tylko chcemy: od normalizacji do click eliminacji poprzez equalizer i rozszerzone stereo... Tak przygotowany "kawałek" możemy nagrać dowolnym programem do wypalania CD-A. Polecam mimo wszystko Nero. Oferuje on dośc duże możliwości ingerencji w ostateczny kształt płyty. Testuję CD Mate. Nara nic nie powiem. Wszystkie powyższe spostrzeżenia nie mają zastosowania w przypadku kopiowania oryginału. Ale to już oddzielny temat...
Uszanowanie dla nagrywających braci (i sióstr, choć watpię... )
komor7 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.