Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.01.2002, 00:24   #1
jac
Gość
 
Posty: n/a
na czym polega ;wersja oem i box co zawieraja np LG

.
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.01.2002, 17:06   #2
komor7
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Posty: 16
komor7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiesz, to pytanie raczej powinno znależć się w dziale "inne", bo nie wyczerpuje znamion problemów związanych z wypalaniem płyt... Ale w skrócie: wersje "box" (ponieważ urządzenie jest w eleganckim pudełku) zawierają oprócz samego urządzenia nierzadko instrukcje obsługi (papierową lub elektroniczną), program -y do wypalania, okablowanie, czasem czysty nośnik... Wersja OEM - owa jest pozbawiona wszystkich dodatków. Zawiera jedynie urządzenie.
Odnosi się to do wszystkich urządzeń (grafika, dźwięk, itp) montowanych w komputerach. OEM, co za tym idzie, można nabyć w dużo rozsądniejszej cenie. Dla Debiutantów, nabycie wersji BOX rozwiązuje problem zdobycia oprogramowania oraz najważniejszych wiadomości związanych z nagraniem własnego krążka. Doświadczeni "palacze" preferują jednak wersje tańsze, OEM -owe. Wybór Firmy pozostawiam Tobie.
komor7 jest offline  
Stary 23.01.2002, 17:22   #3
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
komor7 (23-01-2002 18:06):
Wiesz, to pytanie raczej powinno znależć się w dziale "inne", bo nie wyczerpuje znamion problemów związanych z wypalaniem płyt... Ale w skrócie: wersje "box" (ponieważ urządzenie jest w eleganckim pudełku) zawierają oprócz samego urządzenia nierzadko instrukcje obsługi (papierową lub elektroniczną), program -y do wypalania, okablowanie, czasem czysty nośnik... Wersja OEM - owa jest pozbawiona wszystkich dodatków. Zawiera jedynie urządzenie.
Odnosi się to do wszystkich urządzeń (grafika, dźwięk, itp) montowanych w komputerach. OEM, co za tym idzie, można nabyć w dużo rozsądniejszej cenie. Dla Debiutantów, nabycie wersji BOX rozwiązuje problem zdobycia oprogramowania oraz najważniejszych wiadomości związanych z nagraniem własnego krążka. Doświadczeni "palacze" preferują jednak wersje tańsze, OEM -owe. Wybór Firmy pozostawiam Tobie.
Niekoniecznie bo z tego co sie orientuje(a orientuje sie dobrze) to wersja oem lg posiada oprogramowanie, kabelek do kontrolera, kabelek do karty dzwiekowej, srubki,instrukcje.
Weron jest offline  
Stary 23.01.2002, 18:11   #4
komor7
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Posty: 16
komor7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Niekoniecznie bo z tego co sie orientuje(a orientuje sie dobrze) to wersja oem lg posiada oprogramowanie, kabelek do kontrolera, kabelek do karty dzwiekowej, srubki,instrukcje.[/quote]

Orginal Equipment Manufacturer - producent wyrobów finalnych. To nazwa określająca sprzedaż "wiązaną" programów lub urządzeń razem z np. komputerem... Wielkie korporacje handlowe (Makro, Sellgros, Tesco...) sprzedają wersje OEM rozddzielnie, nie dołączając do tych urządzeń nic, co raczyłeś wymienić. Takie "bajery" mają tylko wersje pudełkowe. Od dwóch tygodni jestem właścicielem kolejnej wypalarki, tym razem LG, w wersji OEM. W skład ukompletowania, oprócz sprzętu, wchodziło estetyczne, plastykowe opakowanie, szczelnie zaklejone... I nie był to jedyny sprzęt OEM -owy który w ciągu swojej przygody informatycznej nabyłem. Być może gdzieś w Polsce jest tak pięknie, jak opisałeś.
komor7 jest offline  
Stary 23.01.2002, 19:12   #5
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Kolego to mi wyglada na sarkazm.
Nie badz bezczelny. Skoro nie wiesz to nie gadaj takich bzdur
Po pierwsze kupowalem nagrywarke oem i wiem co dostalem.
Po drugie wejdz np. na http://www.gral.pl
i zobacz co oferuja do nagrywarki oem.
I co?!

A jezeli twierdzisz, ze dostales tylko nagrywarke.
To mowiac nieladnie wyruchali cie.

I jeszcze jedno( uprzedzam fakty).
Prawdopodobnie tam zajrzysz i zobaczysz, ze nie ma wymienionych kabelkow , srubek tylko samo oprogramowanie.
I zaczniesz dalej pisac, ze to i tamto.
Nie rob tego bo nie ma sensu.
Dlatego powtorze jeszcze raz.
Kupilem oem i wiem co dostalem.
Wniosek jest taki, ze oem od box( w przypadku lg)
Rozni sie tylko pudelkiem.
Natomiast gdy kupowalem dvd oem to zgadza sie dostalem tylko sam naped bez softu i nnych dupereli.
Weron jest offline  
Stary 25.01.2002, 23:23   #6
DaNieL
Gość
 
Posty: n/a
Ech, niema co sie szarpac, bo jak widze OEM OEMowi nie rowny zaleznie gdzie sie kupuje, jak sprzedawcy sie zachce itp. Ja kupilem niedawno LG 16x OEM i dostalem do niej tylko oryginalna plytke z ecdc i gruba instrukcje + polska na kartce )). Pamietam tez ze jak kiedys kupowalem DVD LG, i spytalem goscia czy ma jakis soft do ogladania filmow to wyciagnal spod lady plytke - i to nie pirata tylko normalna wersje (do tego dvd OEM nie bylo softu). Wniosek? Ktos dostal jakis sprzet bez plytki z progsem ))))
 
Stary 26.01.2002, 08:22   #7
Quest
Bywalec
 
Avatar użytkownika Quest
 
Data rejestracji: 09.03.2002
Posty: 77
Quest zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
komor7 (23-01-2002 19:11):
Niekoniecznie bo z tego co sie orientuje(a orientuje sie dobrze) to wersja oem lg posiada oprogramowanie, kabelek do kontrolera, kabelek do karty dzwiekowej, srubki,instrukcje.
Tak to prawda posiada owe żeczy!!! ale ja jednak wole kupować wersje box gdyż łatwiej nagrywarke wtedy sprzedać i mam ładne pudełko he he

Orginal Equipment Manufacturer - producent wyrobów finalnych. To nazwa określająca sprzedaż "wiązaną" programów lub urządzeń razem z np. komputerem... Wielkie korporacje handlowe (Makro, Sellgros, Tesco...) sprzedają wersje OEM rozddzielnie, nie dołączając do tych urządzeń nic, co raczyłeś wymienić. Takie "bajery" mają tylko wersje pudełkowe. Od dwóch tygodni jestem właścicielem kolejnej wypalarki, tym razem LG, w wersji OEM. W skład ukompletowania, oprócz sprzętu, wchodziło estetyczne, plastykowe opakowanie, szczelnie zaklejone... I nie był to jedyny sprzęt OEM -owy który w ciągu swojej przygody informatycznej nabyłem. Być może gdzieś w Polsce jest tak pięknie, jak opisałeś.[/quote]
Quest jest offline  
Stary 26.01.2002, 12:39   #8
Pit
Gość
 
Posty: n/a
Ja akurat od drugiej strony - sprzedaję nagrywarki i inne duperele Wersje OEM nie są wyposażone w soft do nagrywania - i tyle, instrukcje, kabelki śrubki zależą od mojego (czyli sprzedawcy) humoru. Zdarza się też że do nagrywarki OEM dokładam Nero OEM i po prostu wliczam go w cenę urządzenia nawet nie informując klienta.
 
Stary 26.01.2002, 12:49   #9
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Pit (26-01-2002 13:39):
Ja akurat od drugiej strony - sprzedaję nagrywarki i inne duperele Wersje OEM nie są wyposażone w soft do nagrywania - i tyle, instrukcje, kabelki śrubki zależą od mojego (czyli sprzedawcy) humoru. Zdarza się też że do nagrywarki OEM dokładam Nero OEM i po prostu wliczam go w cenę urządzenia nawet nie informując klienta.
Na poczatku w ogole nie chcialem odpisywac na twoj post.
Ale znajac te wszystkie lamy z komputerowego(no przynajmniej wiekszosc)
Musze cos jednak napisac.
Jestes *****!!!
I jab... matol!!!
Nie mowiac juz o tym, ze oszukujesz ludzi nie znajacych sie na kompach.
Zasrana lama przyjeta do sklepu komputerowego nie majaca pojecia o kompach.
Weron jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.