Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne CD (https://forum.cdrinfo.pl/f2/)
-   -   Czyszczenie lasera odtwarzacza kompaktowego (https://forum.cdrinfo.pl/f2/czyszczenie-lasera-odtwarzacza-kompaktowego-91465/)

grzeniu 06.11.2012 17:08

Nie chodzi o to, że ktoś cię tu lubi lub nie.
Ale zastanów się sam nad takimi pytaniami. Ktoś ci bzdur nagadał, a ty w to wierzysz?
Możesz nie odtwarzać płyt nagrywanych, możesz w ogóle nie podłączać do prądu skoro to szkodzi i odtwarzaczowi i płytom...ba, do tego głośniki też cierpią i twoje ucho.

Ja wiem, że jak się chce czegoś nauczyć od podstaw, to czasami i głupie pytanie trzeba zadać. No ale bez przesady.
Nie zniechęcaj się, ale czasami zastanów chwilę nad sensem tego o co pytasz, czy też wręcz stwierdzasz.

Prezesik 06.11.2012 17:14

Cytat:

Napisany przez czaro80 (Post 1228932)
Bo nie działało,płyty nie czytał jak powinien-po wyczyszczeniu soczewki czyta bez problemów,sprawa szuflady-może to jakieś dziwne sprawy się dzieją albo piernik wie,ale też przed wyczyszczeniem już pisałem co się robiło z szufladą, przez ten czas szuflada obecnie otwiera i zamyka normalnie,nie wiem sam gdzie tkwił problem.
Podobno płyty te zrobione na komputerze niszczą laser? czy to jakieś pierdoły?

Działa? Działa!
Nie ruszaj nic i nie wygłupiaj się.

I nie obrażaj się. Nikt tu Ci na złość nie chce zrobić.
Podejdź do tego z humorem.
Wpadnij do luźniejszych tematów napić się piwa i po sprawie.

A co to będzie, jak odkryjesz, że każdy kolejny dzień przybliża nas do śmierci?! :O

||

grzeniu 06.11.2012 17:40

@czaro80
Cytat:

Podobno płyty te zrobione na komputerze niszczą laser? czy to jakieś pierdoły?
To jakieś pierdoły.
Powtórz to temu, od kogo usłyszałeś, żeby powtórzył temu od kogo to usłyszał...

czaro80 06.11.2012 17:45

Podziękowania dla :
1.superrrmario,Beriona,M@X-a,Prezesika,za to że pomogli mi zrobić "japońca"( od rozkręcenia,poprzez oczyszczenie soczewki,reszta jest czysta) i odtwarzacz działa dobrze.
grzeniu mądralo jak myślisz że to sprzęt "żywotny" i nic by się nie stało jakbym popsuł to jesteś w błędzie,grzeniu może SL-P2000 tego jak wspominałem nie ruszę-to też sprzęt do śmietnika? i może mnie oświecisz z tymi płytami co jednak nadwyrężają laser w odwarzaczach CD,no chyba że się mylę mocno ?no oświeć tego czaro- barana co nic nie wie i nie umie .
Pozdrawiam tych co są okey .

- Deckard - 06.11.2012 18:07

przemilczę temat nadwyrężenia lasera ,bo wymiana to koszt 150-200zł w autoryzowanym serwisie

Prezesik 06.11.2012 18:16

A milcz! Ty nie jesteś okey. :D

czaro80 06.11.2012 18:22

deckard myśli że będę latał po serwisach gdzie montują chińskie badziewie za dużą kasę ,wystarczyło wyczyścić - Panie deckard :) :) :P - forum nie jest od polecania że na serwis dać sprzęt,czy wogóle może z Nero pójdę do serwisu aby mi zainstalowali za 100-200 zeta ? :P

- Deckard - 06.11.2012 19:21

jest jeszcze forum elektroda gdzie doradzają jaka konkretna soczewkę do danego modelu kupić, potem można iść do serwisu ze swoja czescia
czyszczenie kiedyś się skończy niestety , sam sie zastanawiam kiedy z moim soniaczkiem pojadę do serwisu
ale poki co wszystko oki a portfel mnie nie swędzi.
Cytat:

Napisany przez Prezesik (Post 1228958)
A milcz! Ty nie jesteś okey. :D


;)

Cytat:

Napisany przez czaro80 (Post 1228961)
Nero pójdę do serwisu aby mi zainstalowali za 100-200 zeta ? :P

mylisz pojecia, bo zainstalowanie programu zazwyczaj nie grozi takimi samymi skutkami jak nie umiejętna wymiana części elektronicznej..
ja wychodze z założenia 'daj zarobić to i tobie daja' wiec nie pcham swoich grabi w sprawy w których nie mam pojęcia
Cytat:

Napisany przez czaro80 (Post 1228961)
...Panie deckard ..

na Pana to trzeba wyglądać i zarabiać a ja ani jedno ani drugie :mruga:

superrrmario 06.11.2012 22:04

Jakiego masz soniaczka?

pali 06.11.2012 23:54

czaro,
teoretycznie płyty CD-R/CD-RW mogą w specjalnych przypadkach powodować szybsze zużycie sprzętu lub jego uszkodzenie, ale w roku 2012 jest to zupełnie pomijalne. Jeśli chodzi o laser, to były jakieś pierwsze modele stacjonarek, którym padał laser przy CD-RW (pomyśl dlaczego) i tak powstała urban legend.

Jeśli masz naprawdę audiofilski player, to po prostu nie wkładaj do niego chłamu z byle tłoczni a CD-R tylko te for Audio, zresztą starsze sprzęty nie przyjmą CD-R bez odpowiedniego bitu w ATIP (na pewno Marantz, Onkyo sprzed dekady)

A gdy stawiasz jakąś teorię, to ją spróbuj uargumentować, a nie że kolega powiedział i drzesz się na obywatela grzenia, jak Kaczorek z brzozą.

- Deckard - 07.11.2012 17:21

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1228987)
Jakiego masz soniaczka?

DVP NS900V, a co chcesz się podjąć serwisu :P , player ma tylko problemy z odczytem wypalanych DL

ma swoje lata i jestem świadom że może wymagać w niedalekiej przyszłości jakiegoś serwisu

- Deckard - 27.12.2019 18:36

Hej
Zlecę wymianę lasera na nowy w odtwarzaczu Sony DVP S725D

Oczywiście na nowy , oryginalny ?

Szukam osoby która się na tym ZNA i najlepiej jak zajmuje się zawodowo.

Proszę o wycenę robocizny wraz z częściami na PV - odtwarzacz wysyłam kurierem na swój koszt.

W mojej okolicy nie znam pewnych serwisów, a te co pozostały nie budza mojego zaufania.

superrrmario 27.12.2019 20:17

Trzy lata temu chętnie. Niestety wyszedłem z obiegu :(

- Deckard - 28.12.2019 10:59

A może jednak ? Albo znasz pewny serwis,ja nawet nie wiem czy jest z tym sporo pracy i gdzie kupić laser. Jeśli jestem w stanie zrobić to samemu to może zaryzykuję . Pozdrawiam

superrrmario 28.12.2019 11:26

Kiedyś miałem swoich pewnych dostawców. Teraz wszystko się pozmieniało :(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.