Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.02.2009, 18:50   #31
rycho
Guru
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika rycho
 
Data rejestracji: 16.01.2002
Lokalizacja: szczecin
Posty: 10,422
rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>rycho ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
A ja uruchamiam kompa sporadycznie .
Tak raz na dwa tygodnie, żeby coś nagrać.
I laser nie startuje 24 godziny...
Zresztą jak kupiłem nagrywarke to też laser się nie budził 24h.
Expert!
Tłumacz!

Ostatnio zmieniany przez rycho : 11.02.2009 o godz. 19:20
rycho jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.02.2009, 19:15   #32
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez pixelplus Podgląd Wiadomości
I dobrze robisz że nie dajesz głowy bo byś ją stracił.....
Co do lasera to jego promień jest niewidoczny dla ludzkiego oka.....zobacz żółtą etykietkę na napędzie.....


i dobrze - niech ludzie się szkolą w naprawach sprzętu.....

a co tam - daje glowe i jej nie strace FW nie jest podtrzymywane
przestan p. glupoty, bo jeszcze ktos uwiezy

zanim cos napiszesz to doczytaj, doucz sie
bo to, co piszesz teraz w tym (i pary innych) temacie jest rownie madre i prawdziwe jak twierdzenie 2+2=5
w dodatku jestes na tyle leniwy, ze przed napisaniem swoich rewelacji ich nie sprawdzasz, choc sa to infa latwo i powszechnie dostepne
i w dodatku nie przyznajesz sie do bledow

przeczytales chociaz regulamin
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 21:32   #33
pixelplus
Banned
 
Data rejestracji: 28.11.2008
Lokalizacja: Polska
Posty: 51
pixelplus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
otóż nie są to info ogólnodostępne - od calibringu i innych zaawansowanych mod są ASy producenta.....

zmień sobie układ klawiatury z Polski(314) na Polski programisty bo masz u i y przestawione....

otóż wyobraź sobie że posiadam 10 lat doświadczenia w branży IT - w tym właśnie w napędach optycznych. Naprawiłem nie jeden napęd, widziałem różne usterki, usuwałem je, potrafię zregenerować napęd (skasować program z ukł scalonych, następnie złożyć dany napęd od zera (począwszy od fazy programowania), tą metodą zregenerowałem dziesiątki napędów.....(nie chwaląc się - daję 100% że ani jeden z Was tego nie zrobił)

Nie chce Was obrażać, ale Wy i Wasze artykuły na portalu reprezentują marny poziom Waszej fachowości.....głównie interesuje Was, który napęd ma więcej bajerów, który jak i na ile można 'podkręcić'...... to nie jest fachowa wiedza. Jesteście tak naprawdę amatorami.....którzy na dodatek myślą, że zjedli wszystkie rozumy....
pixelplus jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 21:48   #34
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
i na podstawie tych 10 lat doswiadczenia twierdzisz:
ze DMA to dane
CD ma 0,5mm warstwy ochronnej (przy DVD to moze byc po prostu pomylka - jest 0,6 wiec o to sie nie czepiam!)
nie wiesz jak otworzyc nagrywarke
FW napedu potrzebuje baterii, ktora wg ciebie starcza na 24h - czyli naped po odpieciu i polozeniu na dwie doby nie ma FW? po dwoch latach na pewno ma i pewnie kolejne kilka lat tez by tego nie zmienilo
nosniki optyczne sa bezpieczniejsze do przechowywania danych od HDD bo (sic!) mozna je zamoczyc

to tylko kwiatki z poprzedniej strony tego tematu
jezeli rzeczywiscie pracujesz w jakiejs firmie IT to daj znac w ktorej - zebym mogl unikac jej jak ognia
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 22:28   #35
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Daj spokoj Nimal - ja tez tak gadam jak sie napale, albo wciagne

Swoja droga, wiadomosc o istnieniu bateryjki w nagrywarkach, bardzo mnie zaskoczyla i to pozytywnie.
Zawsze podejrzewałem, ze tam cos musi siedziec. Ale myslalem, ze to diabelek i to on napedza FW i laser.
No bo jak inaczej.
I ma DMA zapisane na kubraczu.
No....
__________________
Powyższa wypowiedz, wyraża jedynie moja opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie ani w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez ostrzeżenia i podawania przyczyn.
******************************************
Monarchista, podstępnie knujący przeciwko Republice i demokracji!
yahol jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 22:50   #36
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ja stawiałem na krasnoludki... Nie chwaląc się... Bo też jestem specjalistą...
Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 23:06   #37
- Deckard -
Odnowiony Cyfrowo
 
Avatar użytkownika - Deckard -
 
Data rejestracji: 23.05.2006
Lokalizacja: A.D 2019
Posty: 5,059
- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>- Deckard - ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
where is Vizzard?? ja się domagam odzewu Vizzarda , no domagam sie i już
- Deckard - jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 23:10   #38
zene_k
Zarejestrowany dla jaj
 
Avatar użytkownika zene_k
 
Data rejestracji: 25.11.2004
Lokalizacja: 53°25' N,14°35' E
Posty: 3,826
zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>zene_k jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Po przeczytaniu tych mądrości doszedłem do wniosku, że jestem w innym wymiarze

Lalalalalala, fajnie jest

__________________
Pozdrawiam Marek
zene_k jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 23:17   #39
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,869
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kurde.
Może w moich starych nagrywarkach wystarczy zmienić bateryjkę?
Bo jak im odciąłem prąd, to laser coś nie bardzo chce rozpoznawać płyty

@pixelplus jakie konkretnie bateryjki małej mocy byłyby najodpowiedniejsze?
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 23:28   #40
Reetou
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 18.05.2004
Posty: 9,590
Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Reetou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Kol. pixel+ się pomylił zapewne w swojej wypowiedzi expertskiej, bo bateryjek się nie ładuje - tylko akumulatory. A jeśli małej mocy, to coś takiego powinno starczyć...

Reetou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 23:32   #41
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Rozebrałem swoje napędy i nie wiem nadal gdzie są te bateryjki, ale jak znajdę, to chcę wiedzieć, czy je się pali, wącha, czy łyka.?
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.02.2009, 23:38   #42
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
cyclon? temat o smazonych tych tam to nie tu Reetou
nimal jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.02.2009, 04:42   #43
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Cytat:
Napisany przez grzeniu Podgląd Wiadomości
Kurde.
Może w moich starych nagrywarkach wystarczy zmienić bateryjkę?
Bo jak im odciąłem prąd, to laser coś nie bardzo chce rozpoznawać płyty

@pixelplus jakie konkretnie bateryjki małej mocy byłyby najodpowiedniejsze?
To musi być bateria taka jak w zegarku ,akumulator to się nie zmieści, a może wcale nie ma baterii tylko jakaś przekładnia co nakręca się jak w zegarku i tak chodzi se 24h. Bardzo mnie to zaciekawiło-nie ma kto starej nagrywarki? chętnie bym pogrzebał w środku-moje działają więc nie będę ich rozbierał! Druga sprawa to jak je czyścić zawsze używałem płyty-ale już teraz nie będę nagrywarki nie mogę rozkręcić bo stracę gwarancję-a mam trochę za grube paluchy aby je tam wepchać.
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2009, 09:10   #44
romanesco
Guru
 
Data rejestracji: 01.08.2007
Posty: 3,562
romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>romanesco jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez onimusza666 Podgląd Wiadomości
[...] Druga sprawa to jak je czyścić zawsze używałem płyty-ale już teraz nie będę nagrywarki nie mogę rozkręcić bo stracę gwarancję-a mam trochę za grube paluchy aby je tam wepchać.
http://forum.cdrinfo.pl/f45/rozmonto...81/#post614588
romanesco jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 13.02.2009, 15:25   #45
DejaVu
Guru
 
Avatar użytkownika DejaVu
 
Data rejestracji: 23.08.2008
Posty: 2,813
DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>DejaVu ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
Poradziłem sobie-dmuchnąłem sprężonym powietrzem i wsadziłem rurę od odkurzacza(zmodyfikowaną przez wyklepanie młotkiem)
DejaVu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.