Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.10.2004, 20:05   #1
Que
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.10.2004
Posty: 1
Que w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
CZYŻBY KONFLIKT SPRZĘTU? Liteon vs. Philips AZ2040

Od miesiąca jestem w posiadaniu nagrywarki LITE-ON CD-RW SOHR-5238S. Ogólnie nie narzekam na jej funkcjonowanie, lecz dochodzi do "dziwacznych" problemów z nagranymi w w.w. nagrywarce płytami Audio-CD. Mianowice, nagrałem już z paręnaście płyt (CD-R,CD-RW najróżniejszych producentów) z muzyką CD-Audio (z MP3 do CD-Audio za pomocą Nero). Na moim radiomagnetofonie z odtwarzaczem CD: Philips AZ 2040 występuje problem z odczytem tych płyt. Sprzęt albo ich wogóle nie widzi albo "od czasu do czasu" załapie. Dziwne jest to, że Philips bez problemu odtwarza wszystkie inne płytki CD-R z muzyką CD-Audio ale nagrane na innych nagrywarkach. Jeszcze dziwniejsze jest to że płytki CD-Audio wypalone na moim LITE-ON-ie grają bez problemu na komputerze, na innych wieżach i odtwarzaczach CD. Jestem zdezorientowany, ponieważ gdyby zepsuta była nagrywarka, płyty nie grałyby także na innych sprzętach, a gdyby zepsuty byłby radiomagnetofon - to nie odtwarzałby innych płyt. ?? Bardzo proszę o pomoc. Wspomnę że CD-Audio nagrywałem z różną prędkością (8-52x), w różych systemach (DAO,TAO), różnych programach, wspomnę także że problem nie występuję tylko na moim Philipsie (sprawdzałem też u znajomych). Kolega zauważył że różne nagrywarki różnie nagrywają, jedne "głębiej" inne "płycej", i dlatego mój Philips może mieć problemy z odczytem. Czy to prawda? Jak to jest w tym LITE-ON-ie? Wiem że nagrywarki posiadają BIOS, może tu coś należy zmienić? Zdaję sobie sprawę że to trochę dziwaczny problem, ale proszę o pomoc. Ja tu kompletnie nie widzę logiki. Z góry dziękuję.
Que jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 09.10.2004, 13:39   #2
yahol
Głupi Yasio
 
Avatar użytkownika yahol
 
Data rejestracji: 27.05.2003
Lokalizacja: **.#
Posty: 4,467
yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>yahol po prostu jest dobry(a) <350 - 449 pkt>
Logika - jest. Tak to juz jest, ze rozne napedy "lubia" rozne plytki.
Na jednych nie ma problemu (napedzie), inny "wybierze" sobie okreslona marke, albo kolor plyty.
Moj Philips MASH odtwarza wylacznie czarne plyty.
Po prostu tak ma.
yahol jest offline  
Stary 10.10.2004, 08:37   #3
kostianek
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 30.01.2004
Lokalizacja: RZESZÓW
Posty: 137
kostianek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Problem zniknie jeżeli płyty Audio palił będziesz z prędkościa 8razy - jest to prędkość maxymalna dla audio.
Oczywiście mozna dać i 52razy ale odczyta to niewiele stacjonarnych napędów ale napewno nie te stare.
kostianek jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.