Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.07.2005, 19:05   #1
mrofka
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.01.2005
Posty: 24
mrofka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dla znawców EAC :)

Mianowicie mam EAC 1.95 beta2 i w kompie osobno LAME 3.96.1 .
Przeczytałem dokładnie instrukcję http://cdrinfo.pl/software/artykuly/...30&nrstrony=21
Ale nie jest opisana linia komend ,tzn. jest opisana poniżej w suplemencie ale ja i tak nie umiem jej wpisać do okienka "dodatkowe opcje linii poleceń".
Po zainstalowaniu EAC i skonfigurowaniu go tak jak w linku ,w tej linii poleceń mam automatycznie wpis :

" %l--alt-preset 192%l%h--alt-preset standard%h %s %d "

I jak przerobie coś to mi wychodzi zmienne bitrate a ja chce stałe - jaką komendę wpisać ?
Czy jak nic nie wpisze w to okienko to przerobi mi na CBR słuchając się polecenia poniżej "Przepływność bitów ..." ?

Słyszałem że warto sobie ściągnąć jakiś profil do EAC bo zmienia on na lepsze nietylko opcje widocxzne do ustawienia ale i te niewidoczne - jak tak to jaki i skąd ? najlepiej jakiś standard bo nie jestem audiofilem ,<192 CBR> .

Ostatnio zmieniany przez mrofka : 24.07.2005 o godz. 19:09
mrofka jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.07.2005, 23:19   #2
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Witam

skasuj ten automatyczny wpis i wybierz odpowiedni bitrate z listy "Przepływność bitów"

niezłe jest takie ustawienie jak na załączonym rysunku 1, w linii poleceń używam tylko przełącznika "-m" z parametrem "s" aby kompresować do stereo


Rys.1

dodam, iż w obecnych czasach kompresja do formatów stratnych staje się coraz bardziej bezcelowa, głównie ze względu na dużą pojemność dysków twardych

polecam formaty bezstratne np.: APE czy FLAC

jeśli jednak kompresja na poziomie nie większym niż 15-20% Ci nie wystarcza, to warto poznać format MPC, który przy kodeku 1,15s (teraz jest już 1.15v) i ustawieniu "--quality 10 --xlevel" (patrz rys.2) po prostu nie ma sobie równych


Rys.2

dla potwierdzenia moich słów poczytaj mój test : MP3 (LAME) kontra MPC

wszystko odtwarza foobar2000

a najlepiej nie kompresować muzyki w ogóle ... takie jest moje zdanie

pozdrawiam
Dołączone obrazki (kliknij, aby powiększyć)
-eac-mpc.jpg   -eac-mp3_lame.jpg  
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline  
Stary 24.07.2005, 23:22   #3
gallus
gÓru
 
Avatar użytkownika gallus
 
Data rejestracji: 20.12.2003
Lokalizacja: Zbąszynek
Posty: 5,983
gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>gallus jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
z opisu na CDRinfo wynika że aby uzyskać CBR należy wpisać -b n ustawienie przepływności (8, 16, 24, ..., 320)...., ale ja tam wole i tak darmowego CDex-a z kodekiem Lame
__________________

gallus jest offline  
Stary 25.07.2005, 01:15   #4
Xavery
Lite-ON 1693S
 
Avatar użytkownika Xavery
 
Data rejestracji: 26.09.2003
Lokalizacja: Strzelce Krajeńskie
Posty: 151
Xavery zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo
a najlepiej nie kompresować muzyki w ogóle ... takie jest moje zdanie
No coz. Jesli zalatwisz sobie piec tych nowych 400GB-owych (bodajze) dyskow Maxtora na sama muzyke, to chyba nie bedzie problemu

Ja swoje plyty ripuje w UberStandard (mp3) - moim zdaniem znakomite wyjscie jesli chodzi o stosunek rozmiar-jakosc.

Jak robic ripy w UberStandard macie tutaj. Jak chcecie wiecej informacji na temat tego formatu, to zapraszam na strone glowna.
__________________
"Want a vision of the future, Winston? Imagine a boot stamping on a human face." (George Orwell, "1984")
"And these children that you spit on, as they try to change their world" (David Bowie, "Changes")
"Vinyls rock the world of music. And don't try to argue." (?)

Powyższy podpis posiada homologację forum.cdrinfo.pl
Xavery jest offline  
Stary 25.07.2005, 19:32   #5
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez Xavery
No coz. Jesli zalatwisz sobie piec tych nowych 400GB-owych (bodajze) dyskow Maxtora na sama muzyke, to chyba nie bedzie problemu
No nie przesadzajmy. Załóżmy, iż mamy do wykorzystania ***8222;tylko***8221; 100 GB wolnej przestrzeni na dysku. Możemy w ten sposób przechować co najmniej 200 płyt audio w czystej postaci (przyjmując średnio 500 MB na płytę) lub 240 w formacie bezstratnym. Jest to dużo, niewiele osób ma dostęp do takiej ilości oryginalnych płyt przez długi okres czasu.

Naturalnie nie liczę tych, którzy gromadzą ogromne ilości muzyki ***8222;jak leci***8221; nie będąc w stanie nawet tego dokładnie przesłuchać, co jest obecnie często spotykanym zjawiskiem. Jednak nawet im trudno jest zdobyć tak dużą ilość oryginałów, chyba, że akurat ktoś znajomy prowadzi sklep muzyczny . Zazwyczaj w grę wchodzi zasysanie z sieci co rozwiązuje do czasu problem miejsca, gdyż są to w 99% pliki skompresowane.

Przechowywanie płyt w formacie *.wav ma bardzo wiele zalet, a tylko jedną wadę - miejsce. Dla ludzi, którym zależy na jakości jest to najlepsze rozwiązanie.

Kolega mrofka napisał, iż nie jest melomanem, dlatego jemu polecam zwykłą kompresję Lame-m z bitrate-m na poziomie 192-256 kbps. Jeśli nie straszne mu mniej znane formaty to MPC.

Ja jednak najbardziej lubię wav-y

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.