Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.01.2003, 10:50   #1
jarreau
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 4
jarreau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question nowy bios do CDRW CED-8080B

Dotyczy CDRW CED-8080B(bios v 1.03)
Mam problem z nagrywaniem na wyższych prędkościach na większości nośników. Nagrywarka nagrywa płyty, ale są na niej niewidoczne bądź kiedy ona je widzi, to nie widzi jej CD-rom.
Podobno problem ma likwidować najnowsza wersja biosu 1.06, ale w readme jest
pewna uwaga, którą przytoczę:
***8221;Zanim rozpoczniesz aktualizację musisz wiedzieć jaką wersję oprogramowania
posiadasz aktualnie.
Ściągnięta aktualizacja przeznaczona jest dla Shrink Micom Sets
(flashable) - mikroprocesorawspółpracującego z pamięcią typu flash, tj.
CD-RW -> od wersji 1.05 w górę
Firmware dla poniższych wersji nie może być uaktualniany:
CD-RW -> wersja 1.04 i niżej.***8221;

Czy w związku z tą uwagą niemożliwe staje się wgranie biosu wersji 1.06 do
tej nagrywarki?
Jeśli nie to jak temu zaradzić?
Nagrywarka jest na gwarancji.
jarreau jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.01.2003, 11:38   #2
jarreau
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 4
jarreau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
nowy bios do CDRW CED-8080B

Czy nikt nie ma żadnych doświadczeń w tym temacie?
jarreau jest offline  
Stary 07.01.2003, 13:43   #3
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
bios 1.06 możesz śmiało instalować, nie instaluj biosa 1.08, jest przeznaczony tylko do nagrywarek instalowanych w komputerach Compaq'a
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline  
Stary 07.01.2003, 16:27   #4
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Potwierdzam wypowiedz Zetoxy Ja od nowosci uzywam przy tym palniq bios 1.6 i jestem very happy. Kiedys mi sie zachcialo experymentowac z biosem 1.7 i 1.8 i wiele wody w Wisle uplynelo zanim udalo mi sie wrocic do 1.6 bo nie bylo to latwe BIOS 1.6 jest najlepszy do LG 8080B!!

Pozdrawiam
artoor
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 08.01.2003, 10:04   #5
jarreau
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 4
jarreau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Czy uwaga która jest zamieszczona w readme przy tym biosie (patrz wyżej) nic nie znaczy?
Czy ktoś z was mając tą nagrywarkę z biosem 1.03 ładował v1.06?
jarreau jest offline  
Stary 08.01.2003, 14:08   #6
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
jarreau napisa***322;(a)
Czy uwaga która jest zamieszczona w readme przy tym biosie (patrz wyżej) nic nie znaczy?
Czy ktoś z was mając tą nagrywarkę z biosem 1.03 ładował v1.06?
Tego co ta uwaga znaczy, nie wiem. Ja od nowosci mialem 1.6 wiec pamietaj... sciagasz i uzywasz na wlasne ryzyko
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 08.01.2003, 18:18   #7
jarreau
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 4
jarreau w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
artoor,czy dla ciebie v 1.6 to to samo co 1.06?
Czy tak mało ludzi ma tą nagrywarkę?
Czekam na wiecej wypowiedzi.
jarreau jest offline  
Stary 08.01.2003, 18:43   #8
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
...walnij "setkę" i właduj wreszcie tego 1.06, bo ludzie pomyślą żeś cykor
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline  
Stary 08.01.2003, 19:23   #9
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
jarreau napisa***322;(a)
artoor,czy dla ciebie v 1.6 to to samo co 1.06?
Czy tak mało ludzi ma tą nagrywarkę?
Czekam na wiecej wypowiedzi.
no rzeczywiscie... sorry pomylilem sie Przejezyczenie na klawiaturze?? Nie... jakbym sie przejezyczyl to pewnie tylko raz ^_^ . Jeszcze raz przepraszam

PS Chyba raczej malo ludzi ma ta nagre, bo wiesz... LG CED 8080B to byla nowosc dwa lata temu No ale coz... nie stac mnie narazie na nowa

Cytat:
...walnij "setkę" i właduj wreszcie tego 1.06...
ZETOXA Ty tez jestes szczesliwym posiadaczem LG 8x4x32?? Jesli tak to milo wiedziec ze jest nas wiecej Moze by tak nowy dzial Forum - STARE NAGRYWARKI :zeby: Hihi... Zartuje oczywisciu

Pozdro bracia
artoor
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /

Ostatnio zmieniany przez artoor : 08.01.2003 o godz. 19:40
artoor jest offline  
Stary 08.01.2003, 20:06   #10
MariuszD
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2003
Posty: 4
MariuszD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też posiadam to cacko z biosem 1.06 tyle że moja nagrywareczka nie chce mi nagrać płytek CD-RW. Może ktoś by mi coś podpowiedział bo cieszę się że trafiłem na ten post ponieważ chciałem już robić update do wersji 1.08. Zaoszczędziłem jak wynikia z wypowiedzi kolegi wiele cennego czasu za co z góry dziękuję.
MariuszD jest offline  
Stary 08.01.2003, 21:31   #11
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
MariuszD jezeli chodzi o bios to juz nie kombinuj. 1.06 (nie mylic z 1.6 ) jest najlepszy. Lepiej nie bedzie!! A co do RW to ja nie moge palic tylko tych HighSpeed. Ale x1-x4 bez problemu

Pozdrawiam
artoor
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 09.01.2003, 14:17   #12
MariuszD
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.01.2003
Posty: 4
MariuszD w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki za informacje. Spróbuję zastosować właśnie takie płytki mam nadzieję że wszystko będzie OK. Pozdrawiam Mariusz D.
MariuszD jest offline  
Stary 09.01.2003, 16:47   #13
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
artoor napisa***322;(a)



ZETOXA Ty tez jestes szczesliwym posiadaczem LG 8x4x32?? Jesli tak to milo wiedziec ze jest nas wiecej Moze by tak nowy dzial Forum - STARE NAGRYWARKI :zeby: Hihi... Zartuje oczywisciu

Pozdro bracia
artoor
Qrde malo!!!
Ja tez mam LG8080B v. 1.06
Jakie stare! Calkiem nowe i dobre^_^ 8)
 
Stary 09.01.2003, 17:20   #14
artoor
Forumator
 
Avatar użytkownika artoor
 
Data rejestracji: 21.11.2001
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 719
artoor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Talking

Niebawem wejda na rynek zabezpieczenia ktore tylko te "antyki" beda potrafily zlamac :zeby: i wowcza my bedziemy gora . Juz nawet wiem o co bedzie w nich chodzilo ^_^. To bedzie tak: na rynq pozostana juz tylko nagrywarki, ktore samoczynnie beda mialy wlaczona opcje "nie naprawiaj danych subkanalowych" - i nie bedzie sie dalo jej wylaczyc. A w zabezpieceniu bedzie szlo o to zeby nagra takie dane zreperowala ^_^ Hahahaha... Niech zyja "antyki"

Pozdrawiam
artoor
__________________
"Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne."

/ Konfucjusz /
artoor jest offline  
Stary 09.01.2003, 17:46   #15
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hehe - poskupuje wszystkie starocie na osiedlu i potem beda jak znalazl...

mam nadzieje ze moj palnik: LG CED8120b tesz sie do "stare nagrywarki" zaliczy
CrazyLucas jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.