Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.09.2005, 15:24   #1
weronica
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2005
Posty: 22
weronica w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
DYLEMAT LITEON, NEC czy BENQ ?

Witam,

W związku z tym ze kilka dni temu padla moja nagrywarka, musze sobie kupic cos innego i tu wlasnie przykuly moja uwage modele

Benq DW 1640
Lite-On SOHW 1693s
NEC ND-3540

I teraz mam dylemat... najbardziej zalezy mi na tym zeby nagrywarka wypalala zawsze plytki mam juz dosc problemow z fiksacja. Bede jej uzywac do wypalania dobrych plytek - Verbatimow, Tdk'ow. Warunek, musi ladnie wypalac dvd i cd zwykle i audio, rw praktycznie nie nagrywam. Wazne zeby byla malo awaryjna. Nie musi byc cicha i nie zalezy mi az tak bardzo zeby ekspresowo nagrywala DVD, wole by miala dobra korekcje bledow i nagrywala bez zajakniecia.

Czytalam sporo o tych nagrywarkach na forum ale mam maly metlik w glowie, wiec wszelkie sugestie wskazane.

Mam pytanko jeszcze, gdzie ma swoja siedzibe serwis Nec'a i Benq ??

dzieki z gory
weronica jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.09.2005, 15:27   #2
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
to trzeba kupić wszystkie trzy - wtedy spełnią wszystkie warunki
ed hunter jest offline  
Stary 14.09.2005, 15:45   #3
weronica
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2005
Posty: 22
weronica w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
przepraszam, czy ja jestem aż tak wybredna?

ma tylko bezblednie nagrywać i nie fiksowac

czy to az tak wiele?
weronica jest offline  
Stary 14.09.2005, 15:51   #4
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Jeżeli masz zamiar nagrywać na markowych nośnikach, to w zasadzie obojętnie który napęd kupisz, to będzie nagrywał poprawnie płytki. W przypadku LiteOna nie poleca się nagrywania na nośnikach DVD-R. Poza tym, każdy z w/w napędów spełni Twoje wymagania.

Osobiście polecam BenQ 1640.
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Stary 14.09.2005, 15:52   #5
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
z tej trójki najlepszy (podobno) BenQ

mam NEC 3540A i jedyny problem tego sprzętu to nienajlepsza korekcja i oryginalny bios nie do zaakceptowania, co nie jest problemem bo Liggy i Dee z cdfreaks.com zrobili ok.
ed hunter jest offline  
Stary 14.09.2005, 15:53   #6
Loczek
Kocham Agnieszke T. !!!
 
Avatar użytkownika Loczek
 
Data rejestracji: 24.02.2003
Lokalizacja: Grajewo (Podlasie)
Posty: 1,724
Loczek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
weronica, ile głów tyle pomysłów. Teraz w modzie jest benq. Jakieś 6 miesięcy temu był jeszcze Liteon. A co bedzie na początku 2006 roku...tego nikt do końca nie wie.

Poczytaj recenzje interesujących Ciebie produktów. Wpadnij do działu DVD. Tam też poprzeglądaj.

Ja mógłbym polecić liteona. Tak samo dobrze nagrywa na markowych płytach jak reszta "świata".
Loczek jest offline  
Stary 14.09.2005, 16:00   #7
Saiko Kila
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Saiko Kila
 
Data rejestracji: 13.09.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 13
Saiko Kila w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez weronica
Benq DW 1640
Lite-On SOHW 1693s
NEC ND-3540

I teraz mam dylemat... najbardziej zalezy mi na tym zeby nagrywarka wypalala zawsze plytki mam juz dosc problemow z fiksacja. Bede jej uzywac do wypalania dobrych plytek - Verbatimow, Tdk'ow. Warunek, musi ladnie wypalac dvd i cd zwykle i audio, rw praktycznie nie nagrywam. Wazne zeby byla malo awaryjna. Nie musi byc cicha i nie zalezy mi az tak bardzo zeby ekspresowo nagrywala DVD, wole by miala dobra korekcje bledow i nagrywala bez zajakniecia.
NEC trochę lepszy jest do palenia DVD (co ma swoje złe strony - wypalisz na szajsie a potem nie odczytasz prawie niczym) a Benq ma lepszą korekcję błędów. Innymi słowy trzeba wybrać co ważniejsze. Dla mnie ważniejsze było to że NEC jest czarny, a moja obudowa ma czarny panel. Serio, inne różnice były na tyle małe że je pominąłem, a potestowałem sobie i poczytałem wcześniej sporo. AFAIK Liteon będzie lepszy do czytania nieswieżych dysków, nie wiem jak z jego głośnością - NEC i Benq są ciche.

Na temat dobrych płyt - brand (Verbatim, TDK) nie mówi niestety nic o jakości z powodu outsourcingu jaki te firmy stosują, przykład to DVD-R x8 Verbatima na nośniku CMC, g***o jakich mało za taką stosunkowo wysoką cenę. Oczywiście na NECu pali się dobrze (zresztą na Benq też słabe media się dobrze palą) ale musi on potem korygować wiele więcej błędów niż po paleniu na medium np. Moser Bauer i nie wiadomo jak będzie za kilka miesięcy z tą płytką. Takich przypadków znam więcej (ostatnio częsciej mi się zdarzają z Verbatimem wpadki niż TDK, ale to może być za mała próbka do rzetelnej oceny).
__________________
Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work you can always hit him with it... [Snatch, 2000]

NEC-3540A FW:1.W5
GCC-4480B FW:1.03
LTR-48246K FW:SK0A
Saiko Kila jest offline  
Stary 14.09.2005, 17:20   #8
madmax2
Godzina 5-ta minut 30-ści
 
Avatar użytkownika madmax2
 
Data rejestracji: 06.10.2002
Posty: 1,067
madmax2 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
NEC jest lepszy od Benq, jeżeli chodzi o robienie kopii bezpieczeństwa programów zab. np. Safe Disc.
Testowałem oba napedy i ostatecznie zostałem przy NEC-u.
__________________
Pozdrawiam.
Lepiej powiedzieć:
"To interesujące, co mówisz" zamiast "Co Ty pie...lisz"
Lepiej powiedzieć:
"Chyba powinieneś to przemyśleć" zamiast "No i weź tłumacz *****owi"
Lepiej powiedzieć:
"Raczej nie zrobisz tego w ten sposób" zamiast "I tak do zaje...ania, całe życie z kretynami"
madmax2 jest offline  
Stary 14.09.2005, 17:26   #9
weronica
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2005
Posty: 22
weronica w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ten Verbatim o którym mówisz to Advanced Azo DVD+R 8X ?? Mam kilka takich plyt, nagranych z waznymi danymi ://// sugerowalam sie marką, a tu taki klops...

Z kolei mam też Spindle Tdk'a od Moser Bauer i kilku płyt mi nie wypaliło, ale to raczej wina sypiącej sie nagrywarki CDRW, ktora praktycznie juz sie sypnela, chociaz dzisiaj o dziwo nagrala na gownianej plytce za 80 gr - SUPRATEC, na Tdk'u z kolei nie chciala nagrać (zatrzymalo sie na 3% i wogole nie "weszla" na track. :/

Slyszalam ze Nec ma słabą korekcje błędów, czy to prawda?? Jak wyglada serwis gwarancyjny tej firmy? Trzeba wysyłać? To też może stworzyć problem. Mysle ze gdbyby nie to ze serwis Benq jest w Zabrzu, kupilabym ta nagrywarke bez zastanowienia. A jeśli chodzi o Lite-On'a to chyba sobie odpuszce bo ponoć wariuje i lubi robić niespodzianki.
weronica jest offline  
Stary 14.09.2005, 17:37   #10
TORQUE
rozpruwacz
 
Avatar użytkownika TORQUE
 
Data rejestracji: 29.10.2004
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Posty: 888
TORQUE niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja mam NEC ND-3540A i jak narazie jestem z niego zadowolony, ale jak mówił @ed ma słabą korekcję błędów. Tak ogulnie to jest to dobry sprzęt
__________________
Moje prawo:
Jeśli myślisz, że coś co masz zamiar wykonać, choć na 1% może się nie udać, to w tym momencie powiedz sobie: to się nie da, to się nie uda i to nawet nie ma co zaczynać.
TORQUE jest offline  
Stary 14.09.2005, 17:46   #11
oddwor
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 01.08.2005
Lokalizacja: Kielce
Posty: 575
oddwor zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam nec-a i czasami nie chce odczytać starszych płyt a lg i litek je czytają ,
natomiast nagrywa nawet na płytach chodnikowych
ogólnie jestem zadowolony.
pozdrawiam.
oddwor jest offline  
Stary 14.09.2005, 18:00   #12
Saiko Kila
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Saiko Kila
 
Data rejestracji: 13.09.2005
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 13
Saiko Kila w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez weronica
Ten Verbatim o którym mówisz to Advanced Azo DVD+R 8X ?? Mam kilka takich plyt, nagranych z waznymi danymi ://// sugerowalam sie marką, a tu taki klops...
Na szczęsćie nie, to zwykły AZO. I nie DataLife Plus które nadal chyba są tylko dobre. Napisałem że drogi bo kosztował 40zł/25szt, a ten dobry TDK tylko 35zł/25szt.


Cytat:
Napisany przez weronica
Z kolei mam też Spindle Tdk'a od Moser Bauer i kilku płyt mi nie wypaliło, ale to raczej wina sypiącej sie nagrywarki CDRW, ktora praktycznie juz sie sypnela, chociaz dzisiaj o dziwo nagrala na gownianej plytce za 80 gr - SUPRATEC, na Tdk'u z kolei nie chciala nagrać (zatrzymalo sie na 3% i wogole nie "weszla" na track. :/
Opinie na temat MB są podzielone, IMO to średnia liga, akurat dobre są DVD+R. CD - różnie, pewnie masz taką "różną" partię, poza tym sypiąca się nagrywarka - wiadomo.
Cytat:
Napisany przez weronica
Slyszalam ze Nec ma słabą korekcje błędów, czy to prawda?? Jak wyglada serwis gwarancyjny tej firmy? Trzeba wysyłać? To też może stworzyć problem. Mysle ze gdbyby nie to ze serwis Benq jest w Zabrzu, kupilabym ta nagrywarke bez zastanowienia. A jeśli chodzi o Lite-On'a to chyba sobie odpuszce bo ponoć wariuje i lubi robić niespodzianki.
Em, NEC ma stosunkowo słabą korekcję, choć zależy w jakiej kategorii... W odczycie BenQ jest pod tym względem lepszy (bo nie mówimy tu od korekcji która odbywa się w czasie nagrywania, a też różnicuje nagrywarki). Dla mnie nie jest to duży minus bo staram się ważne rzeczy nagrywać na dobrych nośnikach, sprawdzałem parę starszych dysków i NEC z wszystkimi sobie poradził, zmieścił się w normach. Niestety naprawdę porysowanych dysków nie mam.

Pzdr.

PS. Korekcja zależy też w dużej mierze od firmware, co już nie raz się okazywało w praktyce. Mój firmware jest najnowszy, testy w sieci były na starszych wersjach. U mnie korekcja wygląda ładniej niż na testach, nadal jednak mogę łatwo rozpoznać zły i dobry nośnik - w tym drugim przypadku liczba błędów przy wolniejszym odczycie gwałtownie spada.
__________________
Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work you can always hit him with it... [Snatch, 2000]

NEC-3540A FW:1.W5
GCC-4480B FW:1.03
LTR-48246K FW:SK0A

Ostatnio zmieniany przez Saiko Kila : 14.09.2005 o godz. 18:07
Saiko Kila jest offline  
Stary 15.09.2005, 13:52   #13
weronica
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2005
Posty: 22
weronica w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ok! W końcu zdecydowałam sie na BenQ wypaliłam narazie tylko 2 płytki ale jestem bardzo zadowolona. 700mb przy prędkości 48X wypala sie w 2:51 sekund, chyba jest dość szybka w każdym razie dla mnie. Jest cichutka, tacka sie wysuwa bardzo subtelnie Kupiłam sobie 10 płytek Verbatima Crystal Super Azo DL+ i nie wiem jak sprawdzic kto je zrobił... cdidentifier pokazuje "no devices found" ... :/ co jest?
weronica jest offline  
Stary 15.09.2005, 13:53   #14
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
...dobry wybór, sam posiadam i jestem zadowolony
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 15.09.2005, 14:00   #15
Bartez
Team Member
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Bartez
 
Data rejestracji: 18.10.2002
Lokalizacja: malopolska
Posty: 4,175
Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>Bartez jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
Napisany przez weronica
Kupiłam sobie 10 płytek Verbatima Crystal Super Azo DL+ i nie wiem jak sprawdzic kto je zrobił... cdidentifier pokazuje "no devices found" ... :/ co jest?
Odpowiedź znajdziesz na pewno po przeczytaniu FAQ w dziale nośniki: Kto zrobił moją płytę?

A BenQ 1640 to dobry wybór
__________________
Pozdrawiam
Bartez

Ranking dysków twardych
Bartez jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.