Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.02.2004, 10:49   #1
marlow27
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 11.12.2003
Posty: 3
marlow27 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dziwne zachowanie nagrywarki

Witam
Korzystam w pracy z nagrywarki Teac x40, kupilem ja jakis rok temu, wykorzystujemy bardzo rzadko, 1 wypalanie na miesiac i czytanie plyt CD 2-3 razy w tygodniu, jednak pomimo tak rzadkiego wykorzystywania jej od dluzszego czasu (jakies 2 miesice temu) zaobserwowalem jej dziwne zachowanie, objawia sie ono m.in. tym ze czesciowo tylko czyta zwykle plyty CD, np. kopiuje pliki z CD do polowy i nagle error, czasami uda sie jej bez problemow skopiowac - ale zdarza to sie bardzo rzadko, dzisiaj tez zobserwowalem ze po wlozeniu plytki z programem odczytala ja (po 10 minutach zastanowienia!!!) jako plytke Audio, dodam ze napewno z plytkami i wspomnianym programem jest wszystko okey bo na drugim kompie starutenki CD-ROM czyta je bez problemu, co dziwne nagrywarka ta bez problemu nagrywa i jeszcze nigdy mi nic nie odwalila, tylko praca CDRomu tak jak pisalem wyzej jest "dziwna"
Nie wiem moze nalezy ja wyczysciac? jesli tak to doradzcie jak to sie robi, nigdy nie czyscilem nagrywarki a slyszalem ze plytka czyszczaca moze wiecej szkod niz pozytku narobic....
marlow27 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.02.2004, 11:02   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wgraj ForceASPI http://seba.wsm.wielun.pl/pliki.htm oraz nowy bios. Mi się wydaje, że z powodu rzadkiego rozruchu napędu - zabrudził się wewnątrz. Przeczyśc optykę (soczewkę lasera) jak nie jest na gwarancji.
SEBAW jest offline  
Stary 02.02.2004, 13:58   #3
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
syndrom rocznego teaca
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 02.02.2004, 15:35   #4
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Napisany przez Y@nkee_PL
syndrom rocznego teaca
Te TEAC sa jakiś kitowe. Pierwsze nagrywarki były w czołówce, a teraz... odwrotnie...
SEBAW jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.