Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 06.06.2002, 20:24   #1
Ada_m
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Posty: 1
Ada_m w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kopia płyty CELINE DION

Mam DVD-ROM Hitachi GD-5000 i nagrywarkę LG x32. Czy jest sposób by w jakis sposób zrzucić tę płytę na mp3? DVD "widzi tylko pierwsze 4 ścieżki a nagrywark żadnej. Pomocy... Zmiana sprzętu? Na jaki?

Pozdrawiam
Ada_m jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 06.06.2002, 20:36   #2
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mazakiem ją!

http://www.cdrinfo.pl/cdr/porady/zabezp/key2audio.php3
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 06.06.2002, 21:22   #3
Parówa
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.04.2002
Posty: 23
Parówa w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dokładnie tak jak mówi ZiP, odpal clona zapodaj płytkę do LG i ustaw odpowiednie opcję, zrzucony materiał wypwl na CDRW i już możesz zgrywać do mp3, niestety poza clonem żaden inny progs nie potrafi zgrać muzy do wavów, wyskakuje błąd aspi. Podany sposób działa tylko w połączeniu ze sposobem na pisaka. Dodam tylko abyś w clonie ustawił opcję zgrywania audio na najwyższą jakość, a prędkość na 8x.
Parówa jest offline  
Stary 06.06.2002, 22:18   #4
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
to nie do konca prawda - pisze to juz po raz 3, ale - sciagnij WinDAC'a i EAC - jesli twoj sprzet ma jakiekolwiek szanse odczytu tej plyty (a jest to bardzo sprzeto zalezne) to te 2 programiki zrobia cala sprawe za ciebie - w przeciwnym wypadku pozostaje tylko metoda na mazak ktorej sam nie probowalem (reka by mi sei zatrzesla przed malowaniem po oryginalnej plycie za 70 zeta)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 07.06.2002, 07:33   #5
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
albo wez z Audiogalaxy gotowe mp3 z tej plyty i po klopocie
bgn jest offline  
Stary 07.06.2002, 09:45   #6
-=KoWaLiK=-
Gość
 
Posty: n/a
Ja mam te mp3, jak kcesz to ci podrzuce, tylko jak ??
 
Stary 07.06.2002, 09:46   #7
discopolana
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.02.2002
Posty: 42
discopolana w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
WinDAC'a i EAC ... to te 2 programiki zrobia cala sprawe za ciebie...

No właśnie posłuchaj the rat: ostatnio kopiowałem Lauryn Hill MTV Unplugged 2 - też Key2Audio. Kiedyś tu na forum mówiłeś - chyba ty - że WinDAC jest lepszy od EAC, ok twoja opinia, ale jaki jest zamiennik w WinDAC tego co się zwie Offset Correction w EAC? Pytam bo swego czasu mnie szlag trafiał z trzaskami na początku w AudioCatalyst 21.

Generalnie o Key2Audio w Laryn Hill
Toshiba 1612 pod EAC'iem pokazała 13 utworów "plus 1"
pod WinDAC'iem 13 "plus 2". Znaczy WinDAC lepszy. Co więcej EAC nie potrafił odczytać CD-Text na disk1 (Lauryn Hill 2-płytowy Audio-CD), dalej możliwość zgrania materiału z Key2Audio pod EAC to praktycznie loteria - otóż widzi on płytkę nie powodują wywalenia się tylko po kilkunastu !!! próbach, lub po odpaleniu, zamknięciu WinDAC'a i ... restarcie kompa !!!
+++
Z kolei WinDAC wywalił mi jakiś komunikat, że nie może zgrać Audio, żebym wgrał stery SCSI - (Toshiba 1612, seconadry master)
+++
Cała spawa tak mnie zdołowała, bo LiteOn 24102B drugi raz nie poradził sobie z Key2Audio :-(

To chyba tyle na temat wyższości EAC nad WinDAC i odwrotnie, ale powtórze:
Jak się ma sprawa Read Offset Correction do WinDAC'a
__________________
PeKa
discopolana jest offline  
Stary 07.06.2002, 10:06   #8
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
pocieszcie się, zgodnie z tym co na cdfreaks napisano, 'key2audio is evolving' i hmm, sposób na flamaster już nie działa
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 07.06.2002, 17:12   #9
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
dicsopolana - ciesze sie bardzo ze to co pisze jest czytane przez ludzi i brane pod rozwage - dlatego tez kilka slow komentarza

nigdy nie twierdzilem ze WinDAC jest najlepszy - uzylem okreslenia - 'ja wole windac'a' - i to prawda: lubie go, przyzwyczailem sie do niego, ale uzywam tez EAC'a choc z powodow opisanych przez ciebie (i innych tez) nie jest on idealny

jakosc w EAC'u jest naturalnie potencjalnie wyzsza niz w WinDAC'u - jest to jednak spowodowane TYLKO znacznie bardziej zaawansowanym sposobem korekcji bledow - samo rippowanie jest oparte na tym samym algorytmie

LiteOn 24 (czyli ten twoj model) nie radzi sobie z key2audio - owszem potrafi odczytac niektore tak zabezpieczone plyty, jednak nie poradzi sobie z wiekszoscia z nich - takie zonki jak masz ty mialem tez ja - na szczescie starenki TDK 12x poradzil sobie bez problemow

read offset correction - u mnie nigdy nie bylo trzaskow - uzywam burst mode, spin up drive before each track, erad speed 8 - w windacu odpowiednika takiej korekcji bledow nie ma - i tu wielka przewaga EAC'a

mozesz sprobowac znalesc gdzies dzialajacy jescze model CDROMu samsung 40x - on tez tnie key2audio, tak jak (niektore egzemplarze) LG52x (moje tego nie robi, pozyczylem naped od kumpla i jego dziala), wiekszosc starych YAMAH i stare CD sony

ah i jeszcze jedno - jesli masz sprzet ktory widnieje w WinDAC'u w profilach sprzetowych - uzyj tego i domyslnego ATAPI - i sprawdz ktory lepszy (najlepiej skoluj nowa wersje (1.54))
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 08.06.2002, 07:32   #10
discopolana
Bywalec
 
Data rejestracji: 25.02.2002
Posty: 42
discopolana w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
dzięki, czy tak musi być zawsze hgghgrrrr :-(
nie ma kurna jednego super programu do rippowania. Tak myślałem ... i WinDAC i EAC :-)
pozdrawiam
__________________
PeKa
discopolana jest offline  
Stary 08.06.2002, 07:55   #11
max
Gość
 
Posty: n/a
Proszę o szczegóły metody "na pisak".
 
Stary 08.06.2002, 08:29   #12
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
max (08-06-2002 08:55):
Proszę o szczegóły metody "na pisak".
***************************
masz tu takie "wolne" tlumaczenie niemieckiego ( austryjackiego?)tekstu. Oczywiscie nazwy handlowe pisakow i zmywaczy nie pasuja do naszej rzeczywistosci
bgn jest offline  
Stary 08.06.2002, 09:10   #13
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
SoBal2k2 (07-06-2002 11:06):
pocieszcie się, zgodnie z tym co na cdfreaks napisano, 'key2audio is evolving' i hmm, sposób na flamaster już nie działa
Jasne... nic nie jest wieczne, ale jest jeszcze sporo płyt wytłoczonych "starą" metodą
A na nowe zabezpieczenia... też ktoś znajdzie sposób
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 09.06.2002, 18:48   #14
zyntom
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Posty: 1
zyntom w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Użyj standartowego odtwarzacza CD - podłącz pod wejście liniowe karty muzycznej. Zgraj całą płytę na HD za pomocą Cool Edit-a, "potnij" cały plik "wave" na poszczególne kawałki, a potem albo wypal jako wave, lub użyj rippera (mp3).

pozdrawiam
zyntom jest offline  
Stary 09.06.2002, 19:25   #15
waldi
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Posty: 8
waldi w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
cdexem na mp3 apozniej na plyte u mnie zawsze dziala
ustaw dobry bitraid zeby bylo jak orginał
__________________
waldi
waldi jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.