Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.11.2002, 16:47   #1
tomall0
karpiarz:)
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 404
tomall0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Eac

Wczoraj ściągnąłem z Cdrinfo EAC, ale po zainstalowaniu i konfiguracji zgodnie ze wskazówkami ze strony Cdrinfo, okazało się, że EAC chyba(?) nie ma kodeka Lame. Sciągnąłem Lame w zip.i rozpakowałem wszystko(3,92),do katalogu EAC. CZy dobrze zrobiłem, czy powinienem przenieść sam kodek(Lame.exe). Po zainstalowaniu kodeka pojawiła się jeszcze jedna zakładka w EAC-Compression Options-Lame DLL, na stronie tej zakładki nie ma, czy coś zrobiłem żle, choć wszystko wygląda tak jak na stronie, tylko ta dodatkowa zakładka.
__________________
W życiu piękne są tylko chwile...
tomall0 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.11.2002, 21:48   #2
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zakładka LAME DLL o której piszesz pojawia się gdy kodek i jego komponenty umieścisz w katalogu EACa. Niestety u mnie opcję z tej zakładki nie działają, tak więc używam tych standardowych umieszczonych w zakładce External Compression.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 14.11.2002, 22:26   #3
brzuszki
MAJSTER zlotowy
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika brzuszki
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Lokalizacja: okolice Iławy
Posty: 1,015
brzuszki niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A macie ustawiony ten offset - u mnie plytka testowa nie chce sie wypalić,coś robię nie tak.
Czy moge to olać?
brzuszki jest offline  
Stary 15.11.2002, 09:25   #4
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
brzuszki napisa***322;(a)
A macie ustawiony ten offset - u mnie plytka testowa nie chce sie wypalić,coś robię nie tak.
Czy moge to olać?
Jak już pisałem wczesniej, z powodzeniem wypaliłem sobie płytkę testową i ustawiłem offset dla obu posiadanych napędów. Niestety nie wiem czemu Brzuszki takiej płytki wypalić nie mogą, może to sprawa ustawień systemu lub samej nagrywarki.
Olać sprawę offsetu ? - nie za bardzo. Przed ustawieniem offsetu dla CD-Roomu (LGx48), wykonany obraz + cue posiadał błędy które były sygnalizowane przez writera z EACa i przez Feurio. Po ustawieniu offsetu obrazy tworzone są bezbłędnie.

PS. Brzuszki - jeżeli nie uda Ci się wypalić płyty testowej, a jak pisałeś nie posiadasz płyty referencyjnej EACa to musisz poszukać u znajomych. Cholernie cięzko, sam posiadam oryginalne (nie piraty) tytuły z listy referencyjnej, takie tytuły znalazłem u znajomych lecz niestety okazuje się że są to płyty wydane przez inne wytwórnie, o innym nr. płyty niż te podane na liście EACa.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV

Ostatnio zmieniany przez paput2000 : 15.11.2002 o godz. 09:31
paput2000 jest offline  
Stary 15.11.2002, 19:20   #5
tomall0
karpiarz:)
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 404
tomall0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
paput2000 napisa***322;(a)


Jak już pisałem wczesniej,[...]ciach by Majonez
Po pierwsze gdzie mam go umieścić jesli nie w katalogu EAC-a, po drugie jeśli dobrze zrozumiałem, muszę najpierw nagrać płytkę testowa, aby móc bezbłędnie zrzucać. Jak ja nagrać i czy do tego potrzebny jest oryginał i do tego koniecznie z listy referencyjnej?
A propos u mnie też te zakładki nie działały dopóki nie zapakowałem Lame
P.S czy EAC posiada opcję dzięki której mogę sprawdzić jakość zrzuconych utworów, jeśli ma to gdzie ją znajdę?
Mam sofcik EAC DAE Quality, ale nie wiem jak go użyć, czy rozpakować do katalogu EAC-a, czy używać jako samodzielne aplikacje:o
__________________
W życiu piękne są tylko chwile...

Ostatnio zmieniany przez tomall0 : 15.11.2002 o godz. 19:26
tomall0 jest offline  
Stary 15.11.2002, 19:48   #6
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Po pierwsze nie musisz umieszczać kodeka i jego komponentów w katalogu EACa, jak już pisałem w tym przypadku zakładka LAME DLL się nie ukaże. Osobiście katalog z kodekiem mam umieszczony na innej partycji, a w EACu ustawiam tylko ścieżkę do pliku exe kodeka.
Po drugie nie musisz "najpierw" nagrywać płyty testowej, ale dobrze byłoby abyś offset ustawił na samym początku. Do nagrania płyty testowej nie jest Ci potrzebna płyta z listy referencyjnej, płyty z listy same w sobie są płytami testowymi na podstawie których EAC ustawi prawidłowy offset. Dopiero w przypadku niemożności zdobycia płyty referencyjne możemy sobie sami płytę testową wypalić. Jest to jednak rozwiązanie trochę gorszę niż te z płytą z listy. Jakość i parametry tej płyty w dość proporcjonalny sposób zależą od posiadanej nagrywarki.
Płytę testową nagrywa się w następujący sposób: wybierasz nagrywarkę jako aktywny napęd, następnie z menu Drives Options, zakładka Writer i przycisk Create Offset Test CD i tyle. Być może tak jak Brzuszki możesz mieć problemy lub niemożność wypalenia takiej płyty - od czego to zależy niestety nie wiem. Gdy ci się jednak uda ją wypalić to offset możesz ustawić w poleceniu Detect Read Sample..... w zakładce Offset/Speed.
Co do EAC DAE Q to niestety nie używałem.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 15.11.2002, 19:57   #7
tomall0
karpiarz:)
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 404
tomall0 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
paput2000 napisa***322;(a)
Po pierwsze [...] ciach by Majonez
A jakiego używasz?
__________________
W życiu piękne są tylko chwile...
tomall0 jest offline  
Stary 15.11.2002, 20:03   #8
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Żadnego nie używam, nie jest mi to potrzebne. Po za tym EAC DAE nie sprawdza jakości zrzucanych utworów tylko sprzawdza możliwości i zdolność napędów do Cyfrowej Ekstrakcji Audio (Digital Audio Exctraction = DAE)
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 17.11.2002, 19:45   #9
brzuszki
MAJSTER zlotowy
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika brzuszki
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Lokalizacja: okolice Iławy
Posty: 1,015
brzuszki niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Q-wa mać!!!!!!!!!!!!!

Plytka testowa wypala mi sie w pare sekund-po sprawdzeniu zawiera 292 MB danych //.Po probie ustawienia offsetu w zakladce overread otrzymuje:
Can't find matching read mode.
I dupa.
Plyty referencyjne-tragia -mam kilkanascie oryginalnych z listy,ale wewala-Only lead inn.
w Enter Extra 3/2002 pisza,ze przy ekstrakcji calej plyty można sobie odpuscić ustawienie przesuniecia i zaznaczyc "Overread into lead-in and lead-out -str 61.
brzuszki jest offline  
Stary 17.11.2002, 23:26   #10
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Brzuszki - bardzo mi przykro że nie możecie wypalić tej cholernej płyty testowej. Bardzo dziwne iż płyta która się wypala kilka sekund ma 292 MB - to na pewno fix.
Co do ofssetu całych płyt to porada z Entera jest połowiczna. Oni chyba mieli na myśli zgrywanie całej płyty do jednego pliku i to pewnie bez CueSheet - w tym przypadku przesunięcia w stosunku do oryginału faktycznie są bez znaczenia. Troszkę gorzej jest w przypadku rippowania płyty do pojedyńczych plików lub tworzenia obrazu z plikiem cue - tutaj liczba przesunięć może być równa sumie początków i końców każdego z tracków.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 18.11.2002, 11:58   #11
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Brzuszki Ty daj sobie spokoj z tym offsetem. Ja nawet mialem ustawiony, ale wylaczylem. Jak dowiedzialem sie z zaufanych zrodel offset nie ma wplywu na jakosc dzwieku, a chyba o dzwiek chodzi
No chyba, ze chcesz miec identyczna plyte - pytanie tylko po co?
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline  
Stary 18.11.2002, 17:19   #12
brzuszki
MAJSTER zlotowy
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika brzuszki
 
Data rejestracji: 23.06.2002
Lokalizacja: okolice Iławy
Posty: 1,015
brzuszki niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
[QUOTE]Sprezyn napisa***322;(a)



offset nie ma wplywu na jakosc dzwieku, a chyba o dzwiek chodzi

Chodzi mi tylko o jakosć dźwięku,dokładnie jakość zrzuconuch na twardy ścieżek audio.
Jak sie ma do zagadnienia Easy CDDA extractor?
brzuszki jest offline  
Stary 18.11.2002, 23:22   #13
Marius_The_Mad
Zarejestrowany
 
Avatar użytkownika Marius_The_Mad
 
Data rejestracji: 25.07.2002
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 465
Marius_The_Mad zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Easy CDDA nie nadaje się do ripowania płyt. Jeśli na płycie jest jakikolwiek błąd, to w 90% przypadków nie poradzi sobie. Zaznacz pod EAC "drive caches audio data". To powoduje, że EAC może obejść problem buforowania danych audio przez napęd. Żaden inny program tego nie potrafi.

A offsetem się nie przejmuj Nie ma wpływu na jakość.
Marius_The_Mad jest offline  
Stary 19.11.2002, 08:16   #14
Fantomas
=F=
 
Data rejestracji: 19.04.2002
Lokalizacja: Toruń
Posty: 883
Fantomas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Zrzucanie w EAC idzie mi świetnie, nawet Key2Audio łyka bez bólu. Ale mam pytanie: czy uzywacie EAC do nagrywania? Ja próbowałem - nagrywa dobrze (chyba), dziwne jest tylko to, że po nagraniu LeadOut nie kończy procesu wypalania, tylko pali aż do końca (krawędzi płyty). Czy to jest typowy objaw dla mojej nagrywarki (LG 16/10/40), czy też to jest problem z programem? Po drugie, jak usunąć przerwy między utworami pod EAC (ktoś kopiował w trybie TAO, a ja chcę to naprawić - posklejać w całość)? Bo inaczej muszę zrzucać ścieżki i dopiero potem modyfikuję to pod NERO, a wtedy robię obraz w trybie DAO i jest OK (na ogół).
Miłego dnia

Ostatnio zmieniany przez Fantomas : 19.11.2002 o godz. 08:19
Fantomas jest offline  
Stary 19.11.2002, 09:03   #15
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
fantomas napisa***322;(a)
Zrzucanie w EAC idzie mi świetnie, nawet Key2Audio łyka bez bólu. Ale mam pytanie: czy uzywacie EAC do nagrywania? Ja próbowałem - nagrywa dobrze (chyba), dziwne jest tylko to, że po nagraniu LeadOut nie kończy procesu wypalania, tylko pali aż do końca (krawędzi płyty). Czy to jest typowy objaw dla mojej nagrywarki (LG 16/10/40), czy też to jest problem z programem? Po drugie, jak usunąć przerwy między utworami pod EAC (ktoś kopiował w trybie TAO, a ja chcę to naprawić - posklejać w całość)? Bo inaczej muszę zrzucać ścieżki i dopiero potem modyfikuję to pod NERO, a wtedy robię obraz w trybie DAO i jest OK (na ogół).
Miłego dnia
Do wypalania płyt raczej EACa nie polecam, w odróżnieniu od doskonałych możliwości rippowania, moduł wypalania jest bardziej niż przeciętny.
Co do przerw to nie wiem czy mówisz już o całej nagranej płycie, czy o poszczególnych zrippowanych utworach.
Jeżeli jest to już nagrana płyta to bez ponownego rippu (EAC) i wypalenia (najlepiej Feurio) się nie obędzie .
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.