Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.08.2003, 18:14   #1
robertg
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.11.2000
Posty: 34
robertg w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
EAC i C2

Witam!
Nagrywarka to Liteon 52246S. Przy teście na obsługę błędów C2 w EAC (przycisk "Zbadaj funkcję C2") po przemieleniu porysowanej płyty wyświetla mi komunikat "Prawdopodobnie nie obsługuje C2". Na tej samej płytce dwa pozostałe napędy(CDrom Teac i DVD Toshiba) znajdują błędy C2. Czy Ktoś może testował już ten napęd w EAC, jeżeli tak to jakie Macie wyniki tego testu? Zaznaczam, że nie chodzi mi o przycisk "Wykryj możliwośći odczytu"
robertg jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.08.2003, 01:30   #2
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: EAC i C2

Cytat:
robertg napisa***322;(a)
Witam!
Nagrywarka to Liteon 52246S. Przy teście na obsługę błędów C2 w EAC (przycisk "Zbadaj funkcję C2") po przemieleniu porysowanej płyty wyświetla mi komunikat "Prawdopodobnie nie obsługuje C2". Na tej samej płytce dwa pozostałe napędy(CDrom Teac i DVD Toshiba) znajdują błędy C2. Czy Ktoś może testował już ten napęd w EAC, jeżeli tak to jakie Macie wyniki tego testu? Zaznaczam, że nie chodzi mi o przycisk "Wykryj możliwośći odczytu"
Ja mam taką nagrywarkę i testowałem ją za pomocą EACa. Bez problemu napęd zwrócił informację o błędach C2. Myśle że powinieneś użyć bardziej porysowanej płyty do tego testu. W moim przypadku była to faktycznie bardzo "zdarta" butem po parkiecie płytka, a napęd wykrył błędy C2 dopiero w połowie jej długości. Prawdopodobnie jest to efekt bardzo dobrej wewnętrznej korekcji błędów.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 11.08.2003, 10:40   #3
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
read offset +12
disable cache - tak
use c2 - NIE (drive capable - tak) - TYLKO dwa napedy plextora umieja obslugiwac 'uzyj informacji z bledow c2 do korekcji'

do testow warto miec poinstalowane aspi - znajdz force aspi 17 - zainstaluj i potem sie baw w testy
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 11.08.2003, 15:08   #4
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
read offset +12
disable cache - tak
use c2 - NIE (drive capable - tak) - TYLKO dwa napedy plextora umieja obslugiwac 'uzyj informacji z bledow c2 do korekcji'

do testow warto miec poinstalowane aspi - znajdz force aspi 17 - zainstaluj i potem sie baw w testy
U mnie read offset wyszedł na "0"
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 11.08.2003, 16:32   #5
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
w 48246s i 52246s offset wychodzi na +12 - sprawdzilem na dwoch plytach z listy a upewnilem sie na club.cdfreaks.com - tam jest lista napedow z read/write offsetami

jesli wyszlo ci zero to prawdopodobnie uzyles plyty nie dokladnie takiej jak na liscie
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 13.08.2003, 21:08   #6
mqy
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 06.11.2002
Posty: 504
mqy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
w 48246s i 52246s offset wychodzi na +12 - sprawdzilem na dwoch plytach z listy a upewnilem sie na club.cdfreaks.com - tam jest lista napedow z read/write offsetami

jesli wyszlo ci zero to prawdopodobnie uzyles plyty nie dokladnie takiej jak na liscie
Sid a mogl bys mi podac te informacje do Teac Cd-W540e(2.4A)...
mqy jest offline  
Stary 13.08.2003, 21:53   #7
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
poszukam i podam - ale jak wytrzezwieje
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 14.08.2003, 07:46   #8
statistica
Bywalec
 
Data rejestracji: 01.03.2002
Posty: 67
statistica zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
http://www.ping.be/satcp/eacoffsets01.htm#-

podane ofsety dla "kilku" modeli cdr'w
statistica jest offline  
Stary 14.08.2003, 08:06   #9
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
statistica napisa***322;(a)
http://www.ping.be/satcp/eacoffsets01.htm#-

podane ofsety dla "kilku" modeli cdr'w
Tylko że trochę nieaktualna ta baza - data aktualizacji 02/26/2002.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 14.08.2003, 08:40   #10
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
'g eac offset' zwrocilo takie ladne stronki

http://www.hilfe-stellung.de/eac/offset.php - mam wrazenie ze widzialem tam twoj model mqy jesli nie to wpisz +685 (wiekszosc teac'ow ma taki...)

a co do samego offsetu :

"Offset correction is highly debatable. In fact, the creator of EAC, Andre Wiethoff doesn't even use it. See his quote in this thread on the EAC forum:

http://www.digital-inn.de/showthread.php?threadid=8298 "

wiec nie wiem czy jest o co kruszyc kopie

a tu strona matka strony ktora podal statistica
http://www.ping.be/satcp/tutorials.htm
warto poczytac - mimo ze stare
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 14.08.2003, 16:53   #11
mqy
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 06.11.2002
Posty: 504
mqy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
'g eac offset' zwrocilo takie ladne stronki

http://www.hilfe-stellung.de/eac/offset.php - mam wrazenie ze widzialem tam twoj model mqy jesli nie to wpisz +685 (wiekszosc teac'ow ma taki...)

a co do samego offsetu :

"Offset correction is highly debatable. In fact, the creator of EAC, Andre Wiethoff doesn't even use it. See his quote in this thread on the EAC forum:

http://www.digital-inn.de/showthread.php?threadid=8298 "

wiec nie wiem czy jest o co kruszyc kopie

a tu strona matka strony ktora podal statistica
http://www.ping.be/satcp/tutorials.htm
warto poczytac - mimo ze stare
A no wiedzisz, robilem test Offset'ow i wyszedl mi +686, a pytalem cie dlatego bo test robilem na plycie Metallica'y(S&M - orginal), tylko z innym numerem seryjnym, jaki byl podany w opisie EAC, wiec nie wiedzalem czy taki test byl czego kolwiek wart, dzeki za liki przegladne...

UpDate1: wlasnie sid mialem podobnie jak robilem test read i read/write, inaczej mialem w jednym a inaczej w drugim, moglbys mi to objasnic bo mam problemy z tym tekstem......

Ostatnio zmieniany przez mqy : 14.08.2003 o godz. 17:00
mqy jest offline  
Stary 14.08.2003, 20:09   #12
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
wiec jedna rzecz - nie zapisywac w EAC - ten program nie robi tego dobrze - a na twoim modelu nagrywarki nie robi tego wogole dobrze - omijac szerokim lukiem

polecam feurio

wiec pozostaje ci tylko read offset - tu wklep +685 lub +686 i zapomnij o sprawie [jak juz to wazne zeby bylo to ~680... do tej pory wogole tego nie uzywales to teraz +/-1 cie nie zniszczy]

offset w eacu jest sprawa tak dziwna i tajemnicza ze naprawde warto sobie odpuscic - zwlaszcza ze sa ludzie ktorym pomiar na DOBRYCH plytach wychodzi rozny... wiec dobra rada - jak nie chcesz stracic nerwow - odpusc...

powiem ze roznica jest taka jak pomiedzy piramida i piramida bez 20 ziarenek piasku - jest, ale jej nie ma

ps. ilosc osob zalamanych psychicznie po przejsciach z eac na hydrogenaudio ciagle rosnie glownym objawem schorzenia jest pisanie na murach 'damn you Offset'
do dzis nie ustalono kim jest ten O. - ale chyba jest straszny

posiadacze liteonow maja komfort - wszystkie modele cdrw z chipseeatmi 5/6/7 maja read +12 a write -6 (przy modelu 52246s jest blad - tam tez jest +12)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 14.08.2003, 20:47   #13
mqy
Wymiatacz
 
Data rejestracji: 06.11.2002
Posty: 504
mqy zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>


to znaczy ja z offset'ow kozystalem zawsze, tylko nie wiedzalem czy mam je dobrze ustawione.....w temat nigdy sie nie wkrecalem, bo ja i tak sluchu nie mam, mniej wiecej wiem o co chodzi, a z powodu wlasnej ambicji lubie "udawc" profesjonaliste w sprawach muzyki ........a jesli chodzi o nagrywanie w EAC'u to nigdy tego nie robie, uzywam wlasnie Feurio!, i nie mam problemow........
mqy jest offline  
Stary 14.08.2003, 22:41   #14
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
No właśnie - z tym raed offsetem to jak faktycznie wyczytałem kiedyś to nie za bardzo należy sobie głowe zawracać, choć istnieją pewne sytuacje kiedy prawidłowo ustawiony przynosi korzyści.
Jedną z takich sytuacji jest rippowanie albumu z pojedyńczych tracków do pojedyńczych plików dźwiękowych. Jeżeli jest to płyta niekoncertowa, to olał to, ale jeżeli jednak jest album z ciągłością tracków to inny problem. Przy idealnym ustwieniu offsetu można taki ripp nagrać ponownie bez charakterystycznych, minimalnych przerw pomiędzy utworami ale, problem w tym iż chyba tylko za pomocą napedu którym się rippowało. W praktyce jest to mało korzystne. Lepiej stworzyć sobie obraz z cue, przy którym drobne różnice w ustawieniach offsetu raczej nie powinne być wogóle słyszalne, a w zasadzie nie istnieją.

PS. read offset w zasadzie zawsze próbowałem ustawić dla zasady.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 14.08.2003, 23:50   #15
pepperman
Guru
 
Data rejestracji: 10.08.2002
Posty: 1,642
pepperman zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Teac Cd-W540E ma offset +686. wiem, bo mam takiego, ale z biosem 1.0 c. co prawda firmware moze miec wplyw na offset, ale jest to malo prawdopodbne.

znam jeszcze jedna stronke z offsetami http://eac.by.ru/15.shtml

Ostatnio zmieniany przez pepperman : 15.08.2003 o godz. 00:06
pepperman jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.