Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.03.2002, 17:05   #1
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Esperany- juz bylo...

Sadze ,ze byl juz poruszany teamt jakosci Esperanz ale bylo to dawno...
Czytalem na tym forum, ze nie sa one podobno najlepsze do nagrywania audio, ale co sadzicie o danych?
Mam zamiar kupic z kumplem 100 szt zielonych Esperanz ( http://www.mediamarket.pl/sklep/product_info.php?products_id=2 ) ale chcialem sie poradzic, bo nie chce wywalac 50 zl w bloto...
__________________
POZDR\n\n MArekd
marekd jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.03.2002, 17:24   #2
TVC
www.ds.art.pl
 
Avatar użytkownika TVC
 
Data rejestracji: 01.05.2001
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 297
TVC zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Plyty takie sobie nic rewelacyjnego, ale tez nie najgorsze)))
TVC jest offline  
Stary 07.03.2002, 20:50   #3
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Niw wiem czy tak dawno, bo jeszcze w tym tygodniu cos pisalem o nich. Dobra, ale jesli chcesz na nich trzymac dane i trafisz na dobra partie , to wypalisz wszystkie i bedzie ok, zadna nie padnie. Moze tylko szybciej sie zuzyja
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline  
Stary 08.03.2002, 08:46   #4
wladek23
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.03.2002
Posty: 3
wladek23 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja bym nie polecał. Mam LG 16x, kupiłem całą setkę (x16 i x24) i mam za swoje. Nagrane nawet z prędkością x8 (zapomnij o 16X - co drugi nie czyta) nie są odtwarzane przez wszystkie napędy, a większość DVD wogóle ich nie widzi !!! Te które widzą wywalają się w czasie czytania. W nagrywarkach jakoś chodzą ale słabiutko. Ostatnio nagrałem x4 i to jest dla nich dopiero odpowiednia prędkość - w końcu nawet DVD ją odczytało. Ostatnio nagrywałem 16x na Basfach i Akosach - śmigają aż miło popatrzeć. Być może to kwestia akurat tej nagrywarki i akurat tych płyt, ale zauważyłem że kolesie nagrywający hurtowo żadko ich używają (albo wcale) - coś w tym chyba jest.
wladek23 jest offline  
Stary 08.03.2002, 12:02   #5
Ziutek
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.11.2001
Posty: 31
Ziutek w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Stary, kup lepiej Akossy. Jeżeli mieszkasz w Lublinie, są one do kupienia po zecie sztjuka, są za***iste, a esperanzami nie zawracaj se głowy, szkoda spawarek
Pozdro
Ziutek
Ziutek jest offline  
Stary 08.03.2002, 13:20   #6
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A jeszcze nie tak dawno bylo tu paru goracych zwolennikow tych plytek....gdziez oni teraz sa? Podzielam opinie powyzej, daj sobie spokoj z esperanzami. A Akossy sa oki, tylko nie wszedzie sa po zecie, u nas np. nie ma.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 08.03.2002, 14:55   #7
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
grzeniu (08-03-2002 14:20):
A jeszcze nie tak dawno bylo tu paru goracych zwolennikow tych plytek....gdziez oni teraz sa? Podzielam opinie powyzej, daj sobie spokoj z esperanzami. A Akossy sa oki, tylko nie wszedzie sa po zecie, u nas np. nie ma.
Dokładnie-poza tym co mamy rozumiec po slowami "u nas" ? :-]
__________________
POZDR\n\n MArekd
marekd jest offline  
Stary 08.03.2002, 15:08   #8
Neo
Wasz Pan i wladca
 
Avatar użytkownika Neo
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 325
Neo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czesc ! Ja nagrrałem juz ok 700sztuk tych plytek i moze ok 10 sztuk uleglo uszkodzeniu. Nie narzekam na te płyty i polecam wszystkim Pozdr
Neo jest offline  
Stary 08.03.2002, 17:07   #9
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
marekd:
Dokładnie-poza tym co mamy rozumiec po slowami "u nas" ? :-][/quote]

U nas - mialem na mysli Ostrow Wlkp. i okolice. Przynajmniej ja nie spotkalem.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 09.03.2002, 12:57   #10
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Własnie bylem w sklepie i kupilem na probe 30 Akoss ow. Jak na razie nagrywaja sie dobrze, nie ma problemow.

Tak wiec niedlugo pojade chyba po szpindel...
__________________
POZDR\n\n MArekd
marekd jest offline  
Stary 10.03.2002, 04:28   #11
InfoNexus
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.03.2002
Posty: 38
InfoNexus zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
wladek23 (08-03-2002 09:46):
Ja bym nie polecał. Mam LG 16x, kupiłem całą setkę (x16 i x24) i mam za swoje. Nagrane nawet z prędkością x8 (zapomnij o 16X - co drugi nie czyta) nie są odtwarzane przez wszystkie napędy, a większość DVD wogóle ich nie widzi !!! Te które widzą wywalają się w czasie czytania. W nagrywarkach jakoś chodzą ale słabiutko. Ostatnio nagrałem x4 i to jest dla nich dopiero odpowiednia prędkość - w końcu nawet DVD ją odczytało. [...]
W przeciągu 1.5 roku zakupiłem ok. 4500 szt. "zielonych" płyt tej f-my (wcześniej 16x, obecnie 24x) dla siebie i znajomych. Może to dla niektórych dziwne, ale mnie jakoś nikt ze znajomych nie skarżył się na kiepską jakość tych płyt. Różne dostawy, różne serie i efekt ten sam - zero problemów z zapisem, czy też odczytem. Osobiście nagrałem ponad 350 szt. z danymi i ok. 150 z muzyką... Płytki te wypalam z maksymalną prędkością nagrywarek 12x (Ricoh MP-7125A) i 20x (Ricoh MP-7200A) ...i jakoś nie mam problemów z ich odczytem na CD (LG 40x oraz Mitsumi 30x), czy też DVD (LG DRD-8160B) ...płyty z muzyką również nie sprawiają mi problemów z odczytem, tak na CD-ROM'ach jak i na odtwarzaczach CD: stacjonarnym (Sony) czy samochodowym (Panasonic)...
...IMHO winę za twoje problemy ponosi nagrywarka, po prostu sobie z tymi płytkami nie radzi ...może to wina konkretnego modelu, albo danego egzemplarza (?)
Znajomi mają na nagrywarki: LG 8/4/32, LG 16/10/40, Ricoh 8/8/32 ...i jakimś cudem wypalają płytki Esperanzy bez większych przeskód ...
InfoNexus jest offline  
Stary 10.03.2002, 14:22   #12
Marcel
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.02.2002
Posty: 51
Marcel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie polecam. mam złe doświadczenia z tym gównem.
Polecam ci Akossy, są tanie i dobre jakościowo.
Marcel jest offline  
Stary 10.03.2002, 14:36   #13
Niewiem
Musztarda
 
Avatar użytkownika Niewiem
 
Data rejestracji: 10.03.2002
Posty: 38
Niewiem zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Heh ja nagrywam na princo teraz i sa git
wczesniej paltiniumki mialem ale nie mieli duzego kolka )
__________________
Niewiem
czy redaktorzy graja w Textowki??
Niewiem jest offline  
Stary 10.03.2002, 16:03   #14
Pio
Gość
 
Posty: n/a
A ja polecam Esperanzy.Wypaliłem już ich bardzo dużo.
Jesli chodzi o Akossy, to zależy jak się trafi partia, ostatnio były wadliwe i nawet w hurtowni się do tego przyznali. Podobna sytuacja może być z różnymi płytami. Nawet Verbatimy sie chrzanią.
 
Stary 11.03.2002, 11:45   #15
marekd
Bywalec
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Posty: 35
marekd w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No napewno jakosc plyt tez zalezy od partii ale jednak kupie Akoss ze wzgledu na cene.
W www.mediamarket.pl moge kupic szpindel 100 szt. za 105 co wychodzi 1,05 za sztuke + jeszcze koszty wysylki. A w Lublinie za szpindel Akoss ow place 100 zl. To mi sie chyba bardziej oplaca, poa tym kupilem testowa 30 i wszystko wyjaralo jak sie patrzy!!!!
__________________
POZDR\n\n MArekd
marekd jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.