Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.03.2002, 13:01   #1
Kabat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.02.2002
Posty: 20
Kabat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Esperanza 800MB widziana jako 702MB przez LiteOn24102B

Z opisu w Chip-ie wynika, że napęd powinien zapisywać płyty nawet 99-minutowe. A tu sobie wrzucam Esperanzę z nadrukiem 800MB (90min) i napęd widzi ją (całą paczkę 10 szt.) jako nośnik o pojemności 702MB. Sprawdziłem to zarówno w najnowszym Nero 5.5.7.8, jak i WinOnCD 5.0. Gdzie jest ten biedny pies pogrzebany? Czy w nierozgarniętym napędzie, czy w "lewym" nośniku, czy może w nierozgarniętym operatorze? Najlepiej, gdyby to był "lewy" nośnik, bo te kilkadziesiąt groszy na sztuce, to żadna strata w stosunku do strat moralnych.
Pozdrawiam, Kabat.
Kabat jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.03.2002, 13:17   #2
JurekK
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 31.01.2002
Posty: 19
JurekK w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No coż ja nagrywałem na esperazna 870 i naped plex 8/4/32 w infie płyty widział ją jako 703 lub 702 nie pamietam juz, ale spokojnie dawało sie nagrac duza wiecej w trybie dao + overburning wiec to nie wina płyt moim skromnym zdaniem
JurekK jest offline  
Stary 11.03.2002, 13:28   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Heh...a caly temat zwiazany z overburningiem juz przerobiles? I zaliczyles? ;D Jesli nie, to: search -> overburning i jechane.......a bylo tego na forum od groma.
Co do nosnikow, to zrob w nero cd speed test na overburning plytek (albo w feurio), bo w przypadku esperanzy faktycznie niczego nie mozna byc pewnym. No i pomyslnego nadpalania.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 11.03.2002, 13:55   #4
Kabat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.02.2002
Posty: 20
Kabat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
grzeniu (11-03-2002 14:28):
Heh...a caly temat zwiazany z overburningiem juz przerobiles? I zaliczyles? ;D Jesli nie, to: search -> overburning i jechane.......a bylo tego na forum od groma.
Co do nosnikow, to zrob w nero cd speed test na overburning plytek (albo w feurio), bo w przypadku esperanzy faktycznie niczego nie mozna byc pewnym. No i pomyslnego nadpalania.
Oczywiście, że nie przerobiłem (choć poprawnie wypaliłem 82 minuty na płycie 80-minutowej), bo co mnie obchodzi overburning, jeśli dokonuję palenia na płycie przewidzienej do takiej pojemności (w tym przypadku 800MB). W moim pojęciu overburning polega na nagraniu, na przykład, na płycie o pojemności 702MB większej ilości danych (załóżmy 710MB). W każdy razie dzięki za sugestię i w niedługim czasie będę temat zgłębiał dalej. Pozdrawiam, Kabat.
Kabat jest offline  
Stary 11.03.2002, 14:08   #5
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
I własnie w ostatnim zdaniu się mylisz. Overburning polega na nagraniu więcej niz 702-703 MB na jakąkolwiek płytę.
Czy jest może jakaś płyta CDR lub RW, którą Twój napęd zidentyfikował samodzielnie jako więcej niż 702 MB.
Jeśli nie to jednak przerób temat over...
Cze

PS. przecież Twoja płyta 800 nie jest większa niż 700. To jak myślisz - skąd się bierze dodatkowe 100 MB?
I Cze
Pedros jest offline  
Stary 11.03.2002, 15:18   #6
Mayeranek
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.03.2002
Posty: 78
Mayeranek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
proponuje przejrzec artykuł o overburningu na www.cdrinfo.pl wszytkie 90 i 99 sa wykrywane jako 80. a ich wypalanie to poprostu overburning
__________________
próbuje coś napisać
Mayeranek jest offline  
Stary 11.03.2002, 15:21   #7
Kabat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.02.2002
Posty: 20
Kabat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[quote]Pedros (11-03-2002 15:11):
I własnie w ostatnim zdaniu się mylisz. Overburning polega na nagraniu więcej niz 702-703 MB na jakąkolwiek płytę.
Czy jest może jakaś płyta CDR lub RW, którą Twój napęd zidentyfikował samodzielnie jako więcej niż 702 MB.
Jeśli nie to jednak przerób temat over...
Cze

Witaj Pedros!
No cóż, wstyd mi za moje niedouczenie, lenistwo nie popłaca, człowiek musi uczyć się przez całe życie (a może i dłużej), nie można lekceważyć postępu. Naprowadziłeś moje pojęcie o overburning-u na proste tory i warto tę sprawę powtórzyć: - Nagrywarki "widzą" płyty 800/870MB jako zwykłe 700-ki, dlatego możemy nagrywać "duże" płyty wyłącznie z pomocą odpowiedniego oprogramowania. Musi ono posiadać możliwość dokonania overburning-u, czyli zapisywania większej ilości danych niż przewiduje pojemność deklarowana przez producenta płyty.
Dzięki Ci serdeczne, Pedros, pozdrawiam i znikam z tego tematu - Kabat.
Kabat jest offline  
Stary 11.03.2002, 15:23   #8
Kabat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.02.2002
Posty: 20
Kabat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Mayeranek (11-03-2002 16:18):
proponuje przejrzec artykuł o overburningu na www.cdrinfo.pl wszytkie 90 i 99 sa wykrywane jako 80. a ich wypalanie to poprostu overburning
Dzięki, właśnie się dokształciłem, pozdrawiam, Kabat.
Kabat jest offline  
Stary 11.03.2002, 15:28   #9
Kabat
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.02.2002
Posty: 20
Kabat w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję wszystkim za pomoc w wyjaśnieniu problemu, pozdrawiam, Kabat.
Kabat jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 21:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.