Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.05.2002, 15:55   #1
czr
Gość
 
Posty: n/a
Fifa 2002 World Cup

Czesc!
Jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc
A teraz do rzeczy:
WC2002
Mam te gre w *.bin, przekonwertowalem do *.iso. [progsem BIN to ISO converter]
Wypalilem w Nero 5.5.2.8.na czarnym Dysanie i... no wlasnie gra nie chodzi [ani Autorun, ani zaden plik...NIC!]
Jako ze dobrze sie nie znam na zabezpieczeniach chcialbym aby ktos wytlumaczyl mi w miare szczegolowo i dokladnie jak uporac sie z tym problemem.
Mam RICOHA MP7163A [16/10/32]
Z gory bardzo dziekuje za odzew
Pozdrwaiam
czr
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.05.2002, 16:12   #2
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam na forum!

Po konwesji na iso wrzuć go do "Daemona" i zobacz czy działa. Jesli nie to znaczy że jest uszkodzony obraz i wypalać nie ma co. Może zostaje uszkodzony w czasie kowersji. Czym to zrobiłeś??
Taz40 jest offline  
Stary 01.05.2002, 16:29   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,860
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A po co konwertowales do iso? Zgraj tego bina od razu na plytke,( pewnie masz tam jeszcze *cue... ) przy pomocy cdr wina lub nero. Mozesz tez wpierw zamontowac tego bina daemonem i pozniej juz w locie zgrac na cedeka. Obrazow zabezpieczonych gierek lepiej nie ruszac, czyt. konwertowac bo moga sie zdarzac wlasnie takie rzeczy jakie cie spotkaly. Oczywiscie proby radze robic na cdrw. :-)
PS: rowniez witam na forum :-)
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 01.05.2002, 16:56   #4
macio
Gość
 
Posty: n/a
ja sobie ze źle nagranej cd zrobiłem w neronie na nrc czy coś takiego. nagrałem to później na cd i chodzi! coś masz pecha...mam ten obraz na dysku
 
Stary 01.05.2002, 16:57   #5
czr
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
Taz40 (01-05-2002 17:12):

Czym to zrobiłeś??
ISO 2.0.

O jakiej wersji Daemona mowicie [bo widze ze jest kilka...]

I jeszcze takie male pytanko: jakie sa programy do nagrywania/wspomagania nagrywania ktore KAZDY musi miec?
 
Stary 01.05.2002, 17:06   #6
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tak wiec jeżeli chodzi o konwersję spróbuj zrobić WinIso.
A czy faktycznie nie masz tego pliku *cue bo wówczas konwersja jest zbedna.
Co do programów "który każdy musi mieć to wzasadzie sama aplikacja czyli np. nero wystarcza ale należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach odnośnie nagrywania:
1 Włączone DMA
2 Sterowniki ASPI
3 Drivery do VIA 4in1

Daemon Tools v3.02
Taz40 jest offline  
Stary 01.05.2002, 17:08   #7
czr
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
grzeniu (01-05-2002 17:29):
Zgraj tego bina od razu na plytke,( pewnie masz tam jeszcze *cue... ) przy pomocy cdr wina lub nero.
W tym problem ze ZAWSZE podczas nagrywania z *cue Nero anuluje wypalanie, wywala komunikat np. "Nieprawidlowe dojscie flt-fifa.bin", potem "Blad odczytu danych" i koniec...

W CDRWIN podczas proby wypalenia wywala mi taki komunikat: error: write command failed on device 1:1:0. Read/write error or bad medium detected (04h 00h 02h 03h 73h 03h)

Jakies propozycje?
z gory dzieki
 
Stary 01.05.2002, 17:13   #8
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Może bez konwersji wpakuj *.cue do daemona(powinien być w jednym folderze razem z *.bin) i sprawdz czy zadziała jeżeli tak to kopiuj clonem lub nero w locie. Jeżeli to nie zadziała: prawdopodobnie masz uszkodzony obrazek.
Taz40 jest offline  
Stary 01.05.2002, 17:35   #9
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,860
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Ten twoj nero jest cos starawy....nie wiem czy ta wersja to obslugiwala (*cue). Zeby bylo bez klopotow to zamontuj daemonem i potem nagraj clonem. Jak pisze Taz40 wyzej, jesli nie zadziala to znaczy ze image masz walniety. 8)
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 01.05.2002, 18:50   #10
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To nie wina Nero tylko prawdopodobnie masz uwalony obraz * bin. Po drugie nie musisz mieć *cue, żeby to palić.
albertartu jest offline  
Stary 01.05.2002, 18:58   #11
xlukas18
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 01.09.2001
Lokalizacja: war-maz
Posty: 145
xlukas18 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
albertartu (01-05-2002 19:50):
To nie wina Nero tylko prawdopodobnie masz uwalony obraz * bin. Po drugie nie musisz mieć *cue, żeby to palić.
Jakim programem wypalic .bin nie majac .cue ??
xlukas18 jest offline  
Stary 01.05.2002, 19:11   #12
Crypter
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.04.2002
Posty: 63
Crypter zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Biny bez problemu mozna Neronem wypalic ;], ale trzeba miec informacje z pliczku Cue (a konkretnie czy MODE 1 lub MODE 2 i np. 2352...)
BTW: mam ta gre, wypalilem Nerem i dziala... wszystkie pliki Bin wypalam nerem i jeszce ani razu nie zdazylo mi sie zeby cos nie dzialalo;]

pozdroofka
Crypter jest offline  
Stary 01.05.2002, 20:47   #13
przemas
wafel
 
Avatar użytkownika przemas
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Będzin tudzież Wrocław tudzież Warszawa
Posty: 888
przemas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a propos obrazu fifa.bin ściągnąłem go sobie, wypaliłem kontrolnie na płytkę cdrw żeby zobaczyć czy gra mi pasuje i zauważyłem, że w obrazie nie ma seriala. a że eksperymentować lubię postanowiłem dorzuć serial do obrazu, bo gra [strasznie wypaszona] bardzo mi sie spodobała i postanowiłem ją zrzućić na zwykłą płytkę. za pierwszym razem miałem jakiegoś zonka. nie wiedzieć czemu. sprawdziłem obraz w isobusterze i banglał. zaś po nagraniu nie. drugie podejście odbyło się bezproblemowo. w winiso dodałem serial, a obraz wypaliłem zgodnie z danymi z pliku *.cue w cdrwin 5.
wszystko hula tak jak trzeba.

ale nie nie wiedziec czemu odniosłem wrażenie że nagrywanie nie odbyło się przy prędkości x4 tak jak powinno. czas wskazywałby na prędkośc ok x3 ale o takiej prędkości nie słyszałem [chyba nawet takiej nie ma] tyle że to już temat na inny topic - sądzę że to wyniknęło z faktu iż cdrwin był niezarejestrowany/niezcrakowany nic innego mi do głowy nie przychodzi.

btw po jaką brożkę konwertować obraz ja tam wolałem zainstalować cdrwina, bo to zawsze jakieś nowe doświadczenie. co by nie powiedziec wole nero.
przemas jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.