Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.06.2010, 19:16   #1
janek32
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.06.2010
Posty: 1
janek32 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
GCR-8523B - nie widzi płyty

Ostatnio postanowiłem wymienić 12-letni czytnik LG CRD-8322B na coś lepszego. Tata przyniósł z pracy LG CRD-8522B i HL-DT-ST GCR-8523B. Zdecydowałem się na instalację tego drugiego. Po uruchomieniu komputera okazało się, że po włożeniu płyty czytnik nic nie robi. Raz zakręci silniczkiem, mignie diodą i tyle. Gdy otwierałem przez Mój komputer wyskakiwało okno "Włóż dysk do stacji dysków CD...". Gdy włożyłem płytę bootowalną i zrestartowałem komputer, BIOS pokazał "Boot from CD: Failure". Okazało się, że z drugim czytnikiem jest identyczna sytuacja. Nie pomaga zmiana taśmy, czy master/slave. Co może być przyczyną? Napęd raczej nie jest uszkodzony, gdyż uszkodzone w pracy trzymają oddzielnie. Płyta też jest dobra, sprawdzałem nagrywarką Yamaha. Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale płyta główna to ASUS P5A.
Nigdzie opisu podobnej sytuacji nie znalazłem.
janek32 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 13.06.2010, 19:21   #2
joujoujou
Ͼ Ͽ
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika joujoujou
 
Data rejestracji: 15.05.2004
Lokalizacja: W domu.
Posty: 37,515
joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>joujoujou ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Te napędy to już prawie do muzeum się nadają.

Niewykluczone, że umarły w transporcie, albo i wcześniej.

Bardziej jednak prawdopodobne, że zasilacz nie wyrabia - niektóre (a w zasadzie większość) LG jest pod tym względem bardzo wymagająca.
__________________
Pozdrawiam i zapraszam na www.joujoujou.com - całkiem nową galerię zdjęć z Irlandii.
Moje filmy są tutaj.
Forum ZielonaIrlandia.
Problemy i porady wyłącznie na forum.
Prywatne wiadomości lub przez komunikatory będą ignorowane.
joujoujou jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Wybór aparatu, co kupić, osprzęt - filtry, obiektywy, itp Calme Fotografia 2839 29.01.2021 11:46
Polskie Radio BIS upadło - Czyli cenzure w Polsce czas zacząć... Qbi@k Off topic 73 03.10.2013 17:16
Zbiór wszystkich praw Murphy'ego. Pablo1964 Humor 5 24.08.2006 08:22
Smieszna mp3. "Infi" gra w Quake 3. /||\aster Off topic 3 02.01.2004 18:26
535 śmiesznych tekstów mallow Humor 6 01.06.2003 15:49


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.