![]() |
||
Nagrywarki |
Pliki |
Dyski twarde |
Recenzje |
Księgarnia |
Biosy |
Artykuły |
Nagrywanie od A do Z |
Słownik |
FAQ
|
||
|
Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW |
![]() |
|
Opcje związane z dyskusją | Tryby wyświetlania |
![]() |
#1 |
Bywalec
Data rejestracji: 06.02.2003
Lokalizacja: Zamość
Posty: 25
![]() |
![]()
Drodzy koledzy czy to normalne ze mój LiteOn przy niektórych płytkach tak buczy jakby miał zaraz się rozlecieć? Podczas odczytu niektórych płyt hałas dobiegający z nagrywarki jest przerażający wręcz. Na razie dzieje się to przy płytkach marki LG oraz Datex. Przy innych już nie buczy aż tak głośno, tylko normalnie syczy. Interesuje mnie tylko, czy inni forumowicze mają podobny problem.
|
![]() |
#ads | |
CDRinfo.pl
Reklamowiec
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
|
|
![]() |
![]() |
#2 | |
Bywalec
Data rejestracji: 18.09.2002
Lokalizacja: Piła
Posty: 40
![]() |
Cytat:
__________________
Glover _______________________________________ Pozdrawki for All! ... and Beer for All! |
|
![]() |
![]() |
#3 |
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
![]() ![]() |
może być to związane z płytami. Niektóre płyty ze względu na swą jakość czy właściwości mogą być odczytywane w inny sposób, a co za tym idzie praca napędu jest inna.
U mnie nagrywarka chodzi raczej stabilnie, CD-rom za to nie lubi Dysanów Harlequinów...rozpędza je strasznie...potem nagle głośno hamuje...jakby jakiś system zabezpieczający przed explodowaniem płyty ![]()
__________________
![]() nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego! |
![]() |
![]() |
#4 |
Roman Barbarzyńca
Data rejestracji: 01.09.2003
Lokalizacja: Pszczyna
Posty: 2,174
![]() ![]() ![]() |
Miałem dokładnie ten sam objaw, myślałem ze mi się nagrywarka sypie. Przy odczycie płytek napęd wpadał w jakiś wibracje i buczenie, wina była po stronie tandetnych plytek. Co ciekawe, na biosie QS0C takie przypadki na kiepskich nośnikach zdarzały mi się częściej, po aktualizacji do oficjalnego QS0B "buczenia" praktycznie nie stwierdziłem. Może mój egzemplarz nagrywarki jest jakiś inny ale z biosem QS0C pracowała ogólnie gorzej.
__________________
pozdrawiam. |
![]() |
![]() |
#5 |
Stary użytkownik
Zlotowicz
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,938
![]() ![]() ![]() ![]() |
Dzieje się tak, ponieważ płyta nie została w miare dobrze wyważona.
|
![]() |
![]() |
#6 | |
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
![]() ![]() |
Cytat:
Mi pękła, ale to już był rekord tego co włożyłem do czytnika...płyte oklejoną nierówno papierem zwykłym ![]() ![]()
__________________
![]() nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego! |
|
![]() |
![]() |
|
|