Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.11.2004, 20:39   #1
aLive
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.04.2003
Lokalizacja: Białystok
Posty: 2
aLive w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Godny nastepca Yamahy cdr-F1...

Duzo czytalem juz o legendarnym modelu F1 z "stajnii" Yamahy, niestety ten model jest juz nie dostepny dla fanatykow muzyki w pierwszorzednej jakosci( wyjatkiem jest chyba niemiecki ebay;o), czy mozecie podac model nagrywarki ktory w jakis sposob moze konkurowac z Yamaha - mysle to o procesie nagrywanie muzyki?
aLive jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.12.2004, 07:55   #2
Zetoxa
liniejący leming
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika Zetoxa
 
Data rejestracji: 20.12.2001
Lokalizacja: N-H
Posty: 12,623
Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>Zetoxa ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pozwolisz , że strawestuję pewną reklamę aspiryny:
"nic nie zastąpi Yamahy F-1"
__________________
c'est la vie !!!
Zetoxa jest offline  
Stary 01.12.2004, 19:44   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Poczytaj o Plextorze Premium.

W zasadzie kazda sprawna nagrywarka sie nadaje i ja tu bym nie szukal dziury w calym. Mysle ze wazniejsze przy paleniu audio jest stosowanie podstawowych zasad z tym zwiazanych oraz uzywanie dobrych plytek. Gwoli scislosci dobre plytki to nie takie ktore da sie palic 52x. 8 )
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 20.12.2004, 23:49   #4
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a ja mysle ,że nagrywarka ma duże znaczenie ponieważ ilość błędów CL również zależy od nagrywarki (czyt. słaby laser ->więcej błędów)
Tyle samo zależy od płyty CD
Również poszukuje nagrywarki która dokładnie wypala płyty CD AUDIO . Ponieważ jestem audiofilem amatorem to lubie sobie zrobić kopie zapasowe oryginałów CD AUDIO .
Oryginał CD -> wave (EAC) -> CD-R Audio
Obecnie mam sarą nagrywarke YAMAHA 8824SCSI która jakoś nie potrafi dokładnie nagrać muzyki z wave-a . Porównywałem oryginała z moją kopią na dobrym sprzęcie audio i musze stwierdzić ,że efekty mojego przegrywania mnie nie satysfakcjonują.
Dlatego ponawiam pytanie aLive : CZY JEST JAKAŚ NAGRYWARA KTÓRA BARDZIEJ NIŻ INNE NADAJE SIĘ DO NAGRYWANIA PŁYT AUDIO?
HSRPolish jest offline  
Stary 21.12.2004, 00:29   #5
Remix
Capo di tutti capi
 
Avatar użytkownika Remix
 
Data rejestracji: 24.09.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,100
Remix niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Witam!

Tak Teac CD-W540E - ale go juz nie dostaniesz w sklepach. To taka mala legenda AUDIO - ostatni dobry Teac.
__________________
Pozdrawiam
Remix aka Wielki M
Remix jest offline  
Stary 21.12.2004, 00:55   #6
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez HSRPolish
Obecnie mam sarą nagrywarke YAMAHA 8824SCSI która jakoś nie potrafi dokładnie nagrać muzyki z wave-a . Porównywałem oryginała z moją kopią na dobrym sprzęcie audio i musze stwierdzić ,że efekty mojego przegrywania mnie nie satysfakcjonują.
... a konkretnie?
Ja miałem Plextora 8-4-32, teraz mam Teac 540E i DVD Toshiba i jakoś nie narzekam. Płytki też zrzucam do wave-a, bo czasem je poprawiam i nagrywam c CDText-em (na Plextorze x4 a na Teac-u x 16). Gdy obie nagrywarki nie mogły sobie z czymś poradzić, robiła to Toshiba. Napisz, co Cię nie satysfakcjonuje w Twoich nagraniach i jakich nośników używasz oraz z jaką prędkością nagrywasz.
Cytat:
Napisany przez grzeniu
Gwoli scislosci dobre plytki to nie takie ktore da sie palic 52x
... i racja, bo palenie x52, to (bez obrazy), głupota. Z tego, co mi wiadomo, najlepsze wyniki daje nagrywanie przy średnich prędkościach. Szczególnie dotyczy to CD-Audio (w którymś CHIP-ie było to dość przejrzyście i wyczerpująco opisane.
Slavekx jest offline  
Stary 21.12.2004, 07:18   #7
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja nagrywam na LG 8523B przy prędkości 24x. Ale na płytkach audio bądź Dysan Black Universal. Ze zwykłych CDR-ów uznaję tylko Verbatim Azo i TDK Metalic (od biedy mogą być do audio).
Chińczyk jest offline  
Stary 21.12.2004, 08:43   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,870
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Plytki audio od zwyklych roznia sie tylko cena (2-3x drozsze) i jednym parametrem w ATIP pozwalajacym na nagranie ich w nagrywarkach stacjonarnych. Poza tym czesto sa wrecz gorsze jakosciowo od zwyklych plyt cdr.
Normalnie odradzam ich kupowanie kazdemu, ale jest jeden wyjatek - mozna kupic plyty audio verbatima z nosnikiem metalazo (te z ciemnoniebieskim spodem). Cena oczywiscie jak to for audio, ale tych plyt jako zwyklych cdr juz nie kupisz. Kazde inne to strata forsy i lepiej kupic tansze i jakosciowo lepsze zwykle markowe cdr.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 21.12.2004, 10:16   #9
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Slavekx
... a konkretnie?
Ja miałem Plextora 8-4-32, teraz mam Teac 540E i DVD Toshiba i jakoś nie narzekam. Płytki też zrzucam do wave-a, bo czasem je poprawiam i nagrywam c CDText-em (na Plextorze x4 a na Teac-u x 16). Gdy obie nagrywarki nie mogły sobie z czymś poradzić, robiła to Toshiba. Napisz, co Cię nie satysfakcjonuje w Twoich nagraniach i jakich nośników używasz oraz z jaką prędkością nagrywasz....
HEH nagrywasz na Teacu który został wymieniony jako dobra nagrywarka do AUDIO więc może dlatego nie usłyszałeś różnicy? Ja swoje płyty porównywałem na sprzęcie audio wartym kilkanaście tysięcy zł i musze powiedzieć ,że różnica była bardzo wyrażna . Nawet porównując je póżniej na moich średnich głośniczkacz komputerowych słychac różnice !! oczywiście płyta jest odtważana u mnie na kompie w tym samym napędzie na którym zgrywałem oryginała do WAVEa czyli DVD ASUS 16x E616. Pisze to bo ja nie potrafie wychwycic różnicy między oryginałem a wave-m. Natomiast wyrażnie słysze ,że kopia już odbiega dużo od wava jakością materiału audio . Pytasz jak brzmi kopia w stosunku do oryginału ? Najprościej można to określić tak ,że brzmi jak za kurtyną, scena audio nie jest już tak wyrażna , wysokie i średnie tony nie są już takie szczegułowe . Wysokim tonom brakuje również już tej perlistości która jest na oryginalnym CD. Myśle,że ta różnica wynika przede wszystkim z procesu nagrywania bo nie śłysze różnicy pomiędzy oryginałem a zgranym wavem . Mysle również ,że większa ilość błędów CL mogła spowodować to ,że przekaz audio tak wyrażnie "przybladł". Ja u siebie nagrywam z prędkością 8x - wybacz ale nie chce mi sie czekać dłużej niż 10-11 min na płyte . Właśnie dlatego pytam o nagrywarke bo chce nagrywać szybciej a lepiej nawet przy 16x czy 24x .
Może sprecyzuje moje pytanie :
CZY JEST JAKAŚ NAGRYWARKA DOSTĘPNA OBECNIE NA RYNKU KTÓRA BARDZIEJ NIŻ INNE NADAJE SIĘ DO NAGRYWANIA PŁYT CD AUDIO??
Nagrywałem na płytach Dysan Audio
HSRPolish jest offline  
Stary 21.12.2004, 10:29   #10
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja to widze tak w czasie odczytu z oryginału do wave koregcja błędów w moim ASUSie jakoś radzi sobie dlatego nie potrafie dokładnie wychwycić różnic. Natomiast to ,że kopia nagrana na moim cdrw YAMAHA brzmi inaczej wynika z tego ,że nagrywarka i płyta cdr "generują" razem jakąś ilość błędów CL , jednak wystarczjącą do tego ,że przekaz audio potrafi "przybladnąć".
JA chce zminimalizować ilość błędów powstających z winy nagrywarki !! Dlatego pytam o inny sprzęt ale DOSTĘPNY OBECNIE NA RYNKU .
Słaby laser może niedokładnie, słabo , wypalic ścieżki na CD-R przez co odtwarzacz nie widzi już tych ścieżek tak wyrażnie jak na oryginalnym CD .
HSRPolish jest offline  
Stary 21.12.2004, 19:27   #11
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A próbowałeś nagrywać np. Clonem Albo Alcoholem? Bo ja tez miałem takie wrażenie, że po przeróbce na WAV. cosik te nagrania tracą. Ustawiłem j Clone jakość odczytu na średnią i nagrałem na TDK CD-RXG Audio (płytka Sting - The Soul Cages) i wg mnie kopia udała się dosyć dobrze. To samo nagrałem Alcoholem na jakieś płytce , chyba Platinum i nie wiem czemu ale różnica była wyraźna, jakby wysokie coś podciagnęło korektorem. Mam nagrywarkę LG 8523B, odtwarzacz Sony CDP-XB 930, który ma ręcznie przełączane filtry charakterystyki brzmienia, ale i to niewiele dało. Chyba Clone lepiej czyta "bit po bicie" albo sam nie wiem co to się dzieje?
Chińczyk jest offline  
Stary 21.12.2004, 19:46   #12
kodziu
^_^ czekam na bana ;)
 
Avatar użytkownika kodziu
 
Data rejestracji: 05.03.2004
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Posty: 1,838
kodziu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez Chińczyk
A próbowałeś nagrywać np. Clonem Albo Alcoholem? Bo ja tez miałem takie wrażenie, że po przeróbce na WAV. cosik te nagrania tracą. Ustawiłem j Clone jakość odczytu na średnią i nagrałem na TDK CD-RXG Audio (płytka Sting - The Soul Cages) i wg mnie kopia udała się dosyć dobrze. To samo nagrałem Alcoholem na jakieś płytce , chyba Platinum i nie wiem czemu ale różnica była wyraźna, jakby wysokie coś podciagnęło korektorem. Mam nagrywarkę LG 8523B, odtwarzacz Sony CDP-XB 930, który ma ręcznie przełączane filtry charakterystyki brzmienia, ale i to niewiele dało. Chyba Clone lepiej czyta "bit po bicie" albo sam nie wiem co to się dzieje?
Zauważ że różnica pomiędzy płytami TDK, a platinum jest ogromna.....
pewnie dlatego kopia jest takiej kiepskiej jakości
kodziu jest offline  
Stary 21.12.2004, 20:01   #13
Chińczyk
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 24.01.2004
Posty: 159
Chińczyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Róznica jest, ale ja rzadko sprawdzam na kompie ilośc błędów, która pokaże mi sie na jakims tam wykresie - stosuje metode "na ucho". Wiem, że bywa i tak, że płytka za np. 1,20 PLN wypadnie w teście lepiej od np. Dysana czy Emteca, albo nawet od płytki audio za 8 PLN, ale dla mnie ważne jest jak sobie poradzi z nimi odtwarzacz stacjonarny. W tym przypadku prym wiodą płytki audio, i nie wierzę, że tylko dlatego że mają dodatkowy kod dla zwykłych odtwarzaczy.
Chińczyk jest offline  
Stary 21.12.2004, 20:24   #14
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
To uwierz One niczym sie nie roznia od zwyklych cdr (oprocz kodu)
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 21.12.2004, 21:03   #15
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
to panowie jakie płytki są najlepsze ?? słyszłem o Varbatimach PASTEL DISC czy jakos tak chodzi mi o małą ilość błędów CL po nagraniu

Ostatnio zmieniany przez HSRPolish : 21.12.2004 o godz. 21:11
HSRPolish jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.