Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 21.12.2004, 21:10   #16
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie ma czegos takiego jak najlepsze plytki do audio. Generalnie chodzi o to, zeby dobrze "wspolpracowaly" z twoim odtwarzaczem.
Chociaz w tym przypadku zasada ze im drozsze tym lepsze, generalnie sie sprawdza
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 21.12.2004, 21:12   #17
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ja tam wole ,żeby dobrze współpracowały z moją spawarką 8 )
HSRPolish jest offline  
Stary 21.12.2004, 21:30   #18
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,869
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez HSRPolish
to panowie jakie płytki są najlepsze ?? słyszłem o Varbatimach PASTEL DISC czy jakos tak chodzi mi o małą ilość błędów CL po nagraniu
Napisalem wyzej: Verbatim metalazo, obecnie juz tylko jako Verbatim Audio (chyba tak sie nazywaja), rozpoznasz bardzo latwo po ciemno niebieskim nosniku. To byly i sa najlepsze plyty do wszystkiego. Z innych do kupienia u nas to w zasadzie wszystkie od Mitsubishi Chemicals (np verbatim colour), od Tayo Yuden (verbatim pastel) oraz od Riteca - tu moga trafiac sie rozne marki poczawszy od platinum a skonczywszy na TDK Metallic. Unikac radze zwyklych verbatimow data life, bo produkuje je Moser India i to jest szajs. Musisz sprawdzac partie jakims cdridentifierem, no i potestowac ktore najlepiej beda u ciebie sie sprawdzac.

Byly tez kiedys legendarne Kodak Gold, ale ich u nas kupic sie nie dalo. Jesli masz mozliwosci za granica to szukaj.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 21.12.2004, 21:40   #19
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
widze ,że na płytach sie znacie a co z ta nagrywarką??
HSRPolish jest offline  
Stary 22.12.2004, 03:12   #20
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez HSRPolish
HEH nagrywasz na Teacu który został wymieniony jako dobra nagrywarka do AUDIO
dalej piszesz:
Cytat:
Ja swoje płyty porównywałem na sprzęcie audio wartym kilkanaście tysięcy zł
a zaraz potem:
Cytat:
Nawet porównując je póżniej na moich średnich głośniczkacz komputerowych słychac różnice !!
Coś mi tu nie pasuje:
1. Cy masz sprzęt audio za kilkanaście tysięcy zł?
2. Jak można do pracy z audio używać średnich czy nawet lepszych, ale głośniczków komputerowych?

Ja od samego początku komputery mam podłączone do sprzętu audio (oczywiście nie za kilkanaście tysięcy zł!!!).
Głośniczki komputerowe miałem kiedyś parę dni, zanim nie kupiłem tych kilkudziesięciu metrów przewodów do podłączenia PC-ta z wieżami i kolumnami. Co do nagrywarki, to sam sobie odpowiedziałeś. Wprawdzie tego modelu już nie produkują, ale większość tych lepszych nagrywarek radzi sobie z audio całkiem dobrze, a reszta zależy (jak już pisali moi przedmówcy) od płytek i tego, czy będzie Ci się chciało poświęcić
Cytat:
dłużej niż 10-11 min na płyte
... niestety, ale jakość wymaga czasu!
Slavekx jest offline  
Stary 22.12.2004, 13:18   #21
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ehm nie zrozumiałeś mnie ....
Chodziło mi o to ,że NAWET NA głupich głośniczkach komputerowych usłyszałem różnice w dzwięku !!!!
A słuchałem na komputerze ,żeby porównac jakość zgranego wava z kopią już na CD.

Ja swojego sprzętu audio nie mam podłonczonego do komputera bo moim zdaniem to sie mija z celem jeśli chodzi o dobrą jakość audio (szumy itp.)
HSRPolish jest offline  
Stary 23.12.2004, 02:10   #22
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez HSRPolish
ehm nie zrozumiałeś mnie ....
Chodziło mi o to ,że NAWET NA głupich głośniczkach komputerowych usłyszałem różnice w dzwięku !!!!
A słuchałem na komputerze ,żeby porównac jakość zgranego wava z kopią już na CD..)
Gdybyś miał podłączonego PC-ta do wieży, mógłbyś wychwycić lepiej różne niuanse w trakcie zgrywania i ew. obróbki.
Cytat:
Ja swojego sprzętu audio nie mam podłonczonego do komputera bo moim zdaniem to sie mija z celem jeśli chodzi o dobrą jakość audio (szumy itp.)
Wszystko zależy od karty i sposobu podłączenia, to raz. Dwa - a na czym Twoim zdaniem powstaje nagranie? Po trzecie - ja też do słuchania muzyki używam stacjonarnego odtwarzacza, ale gry, MP3, TV (mam na myśli kartę radiowo-telewizyjną) czy DVD zupełnie inaczej "chodzą" na sprzęcie audio niż na jakichś "pierdziuszkach" komputerowych . A z tymi szumami to nie przeginajmy, bo muzyka bez szumów nie istnieje poza laboratorium 8 )
Slavekx jest offline  
Stary 23.12.2004, 05:20   #23
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No i w laboratorium dodawane sa szumy, zeby lepiej brzmialo (analogowo)
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 23.12.2004, 07:14   #24
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No właśnie .
Dawniej, jak człowiekowi udało się przegrać zachodniego winyla na ZK 145, był szczęśliwy a słuchanie szpul na Damie Pik czy Arii graniczyło z rozpustą . Teraz mają ludziska taki sprzęt a jeszcze im się zachciewa zestawów audio za kilkanaście (czy dziesiąt patoli) i szumy jakieś...
Slavekx jest offline  
Stary 23.12.2004, 09:49   #25
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ależ Panowie odbiegacie od tematu !!
Ja nie pytam o połączenie kompa z jakąś wieżą hiefie tylko o to jaką nagryware wybrać pod kontem audio . Stwierdzenie ,że wszystkie na rynku nadaja sie do nagrywania audio jakoś do mnie nie przemawia na 100%. Muszą być te lepsze i te gorsze.
pozdrawiam
HSRPolish jest offline  
Stary 23.12.2004, 15:25   #26
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Naprawde chcesz do Audio? Marantz DR17 albo Pioneer PDR 05.
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 23.12.2004, 16:37   #27
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no na te perełki chwile pozbieram
HSRPolish jest offline  
Stary 23.12.2004, 16:43   #28
HSRPolish
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 20.12.2004
Posty: 17
HSRPolish w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tymczasem musi mi wystarczyć zwykła spawarka do kompa
HSRPolish jest offline  
Stary 24.12.2004, 02:35   #29
Slavekx
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 19.12.2004
Posty: 138
Slavekx zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Widzę, że trudno Cię przekonać.
Moi znajomi (nawet ci dosyć wymagający) nagrywają na różnych nagrywarkach i jakoś nikt nie narzeka. Wszystko zależy od oprogramowania, nośników i techniki nagrywania (była już o tym mowa!). Jeśli ma to być nagrywarka CDRW, to wybrał bym Plextora.
Slavekx jest offline  
Stary 24.12.2004, 08:03   #30
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Taaa, Plex Premium. Od razu sprawdzisz sobie bledy C1/C2, poziom jitter (wszystko spod Plextoolsa)
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.