Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.07.2006, 18:51   #1
alpin7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2006
Posty: 8
alpin7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Post HELP !! Jaka nagrywarke wybrac???

Witam !

Mam taki maly problem...Wlasciwie dwa.
Pierwszy to taki: Mam dwa laptopy w ktorych sa nagrywarki
pierwsza z nich to MATSHITA DVD-RAM UJ-841S - nie mam z nia zadnych problemow ,po za jednym dla mnie najwazniejszym...Audio nagrywa z takim efektem jakby byla porysowana plyta, wiec wole nie sluchac nagranych na niej plyt ,bo mam slabe nerwy...Probowalem juz kilkunastu roznych nosnikow i kilku programow do wypalania - efekt koncowy ten sam...
Druga nagrywarka to Philips CDRW/DVD CDD5263 ta juz lepiej sie sprawuje jezeli chodzi o audio.Tzn jezeli nie kasuje przerw miedzy utworami i nie mixuje ze soba sciezek jest ok.Jezeli chce zeby plyta nabrala bardziej profesjonalnego brzmienia zaczynaja sie problemy takie jak w przypadku MATSHITY...
Zasiegalem juz opini wielu ekspertow, kazdy radzil kupic inny rodzaj nosnika, zmienic oprogramowanie do wypalania.slyszalem jeszcze opinie ,ze nagrywarki w laptopach takie sa mam sie cieszyc z tego co mam...
Sam nie wiem co mam myslec i co robic.Moze ktos zna jakies rozwiazanie mojego problemu?Prosze o pomoc

Drugi z moich problemow zwiazanych z tym tematem to ,taki ze biore pod uwage zakup zewnetrznej nagrywarki ktora jest przeznaczona glownie do nagrywania plyt audio i obsluguje wszystkie bajery takie jak : brak przerw miedzy sciezkami ,plynne przechodzenie utworow itp.. Funkcje z nero 7 dostepne we wlasciwosciach sciezek audio (efekt poszerzonego stereo,redukcja syczenia itp...)Jaka nagrywarke powieniem wybrac i jakimi kryteriami powinienem sie kierowac przy wyborze, na co powinienem zwrocic uwage Jaka marke njlepiej wybrac?

Prosze o pomoc experta

Z gory dziekuje i pozdrawiam!!

Ostatnio zmieniany przez alpin7 : 11.07.2006 o godz. 20:27
alpin7 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.07.2006, 22:32   #2
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Po co kolejny temat o wyborze nagrywarki?
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline  
Stary 11.07.2006, 23:13   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
niedawno byl temat o wyborze cdrw do nagrywania audio (moja propozycja - liteon - w cd byl swietny, w dvd beznadziejny...)
do tego albo kupujesz kieszen, albo same kabelki usb2-ide + zasilacz
oczywiscie wersja z kabelkami jest duzo tansza (chyba 30pln - zobacz na allegro) i ma orginalny wyglad

na przyszlosc - najpierw zobacz czy temat jaki zakladasz juz nie istnieje
nimal jest offline  
Stary 11.07.2006, 23:20   #4
Prezesik
Człekokształtny
 
Avatar użytkownika Prezesik
 
Data rejestracji: 27.12.2004
Lokalizacja: Poznań
Posty: 9,082
Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>Prezesik jest wybitnie uzdolniony i zna sie rzeczowo na sprawach <1500 - 1999 pkt>
Tak, tak. Szukajka to fajna zabawka i warto się nią bawić

a poza tym: WITAMY NA FORUM
__________________
Seny, pit i collons!
Prezesik jest offline  
Stary 12.07.2006, 16:45   #5
alpin7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2006
Posty: 8
alpin7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za sugestie..Nie pomyslalem o tym...Teraz bede wiedzial jak szukac
alpin7 jest offline  
Stary 12.07.2006, 17:17   #6
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
alpin - jesli chcesz nagrywac tylko cd to najtaniej wyjdzie Cie zakup nagrywarki cd - i tu proponuje LiteOna, bo roznicy miedzy nim a Plexem nie uslyszysz
jesli chcesz miec mozliwosc nagrywania DVD to niech Cie reka Boska broni przed LitoOnem i raczej kup BenQa albo zajrzyj do tematu przyklejonego w dziale dvd na temat wyboru spawarki
nimal jest offline  
Stary 12.07.2006, 17:46   #7
alpin7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2006
Posty: 8
alpin7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
chodzi mi o nagrywarke Cd ,chce na niej wypalac tylko i wylacznie plyty audio.DVD mam i dziala bez zarzutu ale z audio sobie nie radzi
alpin7 jest offline  
Stary 12.07.2006, 18:41   #8
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
No to bardzo dobrym wyj***347;ciem b***281;dzie zakup LiteONa 5238S.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline  
Stary 12.07.2006, 18:55   #9
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dwa razy napisalem "wiec kup LiteOna"
teraz @ndy napisal to samo
ile jeszcze osob ma to potwierdzic?
nimal jest offline  
Stary 12.07.2006, 20:57   #10
alpin7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2006
Posty: 8
alpin7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiesz , nie chodzi o to ze komus nie wierze i nie dlatego tak wnikliwie zadaje pytania.Tylko chodzi mi o to zeby dobrze wybrac, bo dwa haszple juz mam
I 3 nie chce bo powoli konczy mi sie miejsce w piwnicy...
Wiem ze moge byc nieco upierdliwy ale wybaczcie ,bardzo mi zalezy na waszej opini..
A gdyby,mial okazje np. taka :
http://www.allegro.pl/item114010802_...or_combo_.html

Co o tym myslicie?
alpin7 jest offline  
Stary 12.07.2006, 21:05   #11
alpin7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2006
Posty: 8
alpin7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jeszcze chcialem sie zapytac czy efekt tego "przeskakiwania i zacinania " na swiezo nagranej plycie audio moglby byc spowodowany np. brakiem jakiegos kodeka itp. bo moze maja nagrywarka jest ok
Sam juz nie wiem.
alpin7 jest offline  
Stary 13.07.2006, 11:13   #12
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
raczej jest spowodowany paleniem w trybie TrackAtOnce
poczytaj o paleniu Audio w dziale FAQ
pamietaj - predkosc 16x - do 32x (oczywisice u kazdego jest inaczej - ale na pewno palenie 8x ani 52x nie jest dobrym pomyslem)
tylko iw wylacznie tryb DAO
zamykaj PLYTE (nie tylko sesje - czyli nie jako multisesja a zawsze jako pojedyncza)
no i uzywaj dobrych plyt, np Verbatimow od Mitsubishi (plyta z napisem audio na opakowaniu nie iznacza dobrej plyty - lepiej kupic zwykle a firmowe!)
nimal jest offline  
Stary 13.07.2006, 20:09   #13
alpin7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2006
Posty: 8
alpin7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Klamka zapadla!! kupilem juz Plextora PX-320a
Czekam az przesylka dotrze.Efekty napewno opisze.
Mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z tym zakupem.
Z racji tego ze jest to nagrywarka wewnetrzna ,a ma wspolpracowac z laptopem ,bede musial zastosowac przejsciowke na usb.Czy w zwiazku z tym moge cos stracic na jakosci nagranych plyt?
alpin7 jest offline  
Stary 13.07.2006, 22:27   #14
alpin7
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 10.07.2006
Posty: 8
alpin7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez nimal
raczej jest spowodowany paleniem w trybie TrackAtOnce
poczytaj o paleniu Audio w dziale FAQ
pamietaj - predkosc 16x - do 32x (oczywisice u kazdego jest inaczej - ale na pewno palenie 8x ani 52x nie jest dobrym pomyslem)
tylko iw wylacznie tryb DAO
zamykaj PLYTE (nie tylko sesje - czyli nie jako multisesja a zawsze jako pojedyncza)
no i uzywaj dobrych plyt, np Verbatimow od Mitsubishi (plyta z napisem audio na opakowaniu nie iznacza dobrej plyty - lepiej kupic zwykle a firmowe!)
Probowalem juz wszystkich mozliwosci zapisu jak i predkosci i jest to samo.Zmarnowalem juz chyba ze 100 plyt roznych marek rowniez tych z najwyzszych polek...
Wiec jedyne co mi sie nasowa na mysl to kupno nowej nagrywarki...
Tak jak juz wyzej napisalem zobaczymy jakie beda efekty...
alpin7 jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.