Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.07.2001, 20:43   #1
NOSO
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.02.2001
Posty: 8
NOSO w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
ILE JESZCZE MOZE WYTRZYMAC????

MAM pytanie otoz mam od 2 lat nagrywarke LG x4 i jak myslicie ile jeszcze mozze wytrzymac nagrywanie(nagrywam max 30 plyt /miesiac) .Pytam sie oto bo sie zastanawiam kiedy mam szykowac kase na nowa?
NOSO jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.07.2001, 22:23   #2
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
NOSO (03-07-2001 21:43):
MAM pytanie otoz mam od 2 lat nagrywarke LG x4 i jak myslicie ile jeszcze mozze wytrzymac nagrywanie(nagrywam max 30 plyt /miesiac) .Pytam sie oto bo sie zastanawiam kiedy mam szykowac kase na nowa?
Przewidzenie ile jeszzce wytrzyma nagrywarka jest tak trudne jak przewidzenie kiedy (glupi przyklad) krowa nasra Ci na noge: jak zjadla cos "ostrego" (dla zoladka ostrego) to pewnie za chwile. Jak ma kiepskie trawienie (czytaj wolne) to morze za godzine.
A jak nic nie je to wogole.

ja sam chcialbym wiedziec kiedy moja padnie (tzn. chcilbym zeby nie padala)

Tego nie da sie przewidziec - jak trafisz na dobry egzemplasz to posluszy jeszcze z rok dwa (lub wiecej) ja kna zly to sie z nia zacznij zegnac.

Pozdro. Gazor
gAzZzZoR jest offline  
Stary 04.07.2001, 23:21   #3
Neo
Wasz Pan i wladca
 
Avatar użytkownika Neo
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 325
Neo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Gazor niezłe porównanie :-) Powiem szczerze kase dobrze jest miec zawsze pod ręką jak nie wydasz na nagryware to wez dziewczyne do kina albo na lody }>
Neo jest offline  
Stary 05.07.2001, 02:18   #4
skOOter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.03.2002
Posty: 5
skOOter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
tak tak ... z dziewczyną to na LODY ... tylko na LODY .... :-))) ....
skOOter jest offline  
Stary 05.07.2001, 16:34   #5
obar
Forumator
 
Data rejestracji: 06.12.2000
Posty: 715
obar zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czysta teoria !!! czytaj niżej...

w/g producenta trwałość nagrywarki to ok 60-80 tys godzin ...(około bo nie na pewno w Twoim przypadku)

więc przyjmująć że na jedną godzinę wypadają 4 płytki nagrane więc powinna nagrać ok 240 000 - 320 000 płyt okey... biorąc pod uwagę czynniki...
że wykorzystujesz ją jako czytnik kasujesz płyty, należy te liczby podzielić przez 2 (co najmniej) lub 4.. więc wychodzi ok 60 000- 80 000....(biorę pod uwagę czarniejszy scenariusz) ...
teraz Twój roczny wypał to jakieś 360 płyt więc czyli jakieś 90 godzin...+/- 10%
więc 100 + czyszczenie płyt nagrywanie próbne nagrywanie z imagiem to jeszcze jakieś 50 godzin (tak tak nie liczy sie tego ale to mniej więcej długo schodzi .. podobnie jak całkowity czas mrugania oczami czy liczba kilosów przez całe życie)...mamy więc 150 godzin....aby mieć 1000 godzin trzeba niecałe 7 lat... teoretycznie nie starczy Ci życia by wykończyć nagrywarkę przy Twoim nagrywaniu...
ale....
.....to tylko teoria i wszystko zależy od firmy***, rodzaju nagrywarki, modelu... żywotności podzespołów...kraju w jakim została wyprodukowana... co jadł Azor pana który testował tą nagrywarkę i w którym miesiącu ciąży była żona sprzedawcy który Ci ją sprzedał.... oraz czy wtedy byliśmy jeszcze pod zaborami i czy lewica była przy władzy ?* ..bo jeśli tak to ... no cóż .... **

* - myśle że nikogo nie obraziłem tymi dywagacjami politycznymi....
**- moze zmyśliłem z niektórymi uwarunkowaniami... a obliczenia zostały przeprowadzone na palcach więc nie wykluczone że zawierają błędy....
*** - nie dotyczy firmy LG

pozdro 6
obar jest offline  
Stary 05.07.2001, 19:07   #6
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja policzylem na swojej (mtbf = 100 000) ze jak bym palil 24 godziny na dobe to by chodzila 3 lata (okolo)

Ale komu w dzisiejszych czasach chodzi nagrywarka taka kupe czasu ....

Pozdro. Gazor

P.S. Obar ty antykomunisto
gAzZzZoR jest offline  
Stary 06.07.2001, 09:02   #7
bzyk
ele mele dutki
 
Avatar użytkownika bzyk
 
Data rejestracji: 08.01.2002
Lokalizacja: Opole
Posty: 73
bzyk zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Poza czasem trwałości nagrywarki producent, porządny producent podaje jeszcze obciążenie procentowe nagrywarki odnoszące się do faktycznego czasu pracy urządzenia. Tak moja nagrywarka mająca trwałość 60000 h przy 13% obciążeniu powinna bezawaryjnie pracować ok. 8000 h. W tym czasie ilość tylko nagranych płyt przy max prędkości nagrywania powinna wynieść ok 40000 szt. (nie biorę pod uwagę żadnych innych strat czasowych - czyste nagrywanie). Sądzę, że jeżeli się to sprawdzi, to z nagrywarki będą się cieszyły jeszcze moje wnuki.

Pozdro, Bzyk.
bzyk jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.