Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 13.01.2002, 19:48   #16
komor7
Zarejestrowany
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Posty: 16
komor7 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Po okresie ciąży (9 m-cy...) mój TEAC (4x4x32) dał ciała. Po uznaniu przez serwis niemożliwości naprawy, Gwarant zwrócił mi pieniądze. Na TEAC'u wypaliłem 180 płyt. Zgodnie z obiegowymi opiniami LG niby nijak ma się do TEAC'a, ale w mojej okolicy przyjaciele pracują właśnie na LG i chwalą je za bezawaryjność. Kupiłem zatem LG GCE 8160B. Jak miło i przyjemnie czekać tylko 4 minuty na świeżo wypalony CD...
komor7 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.01.2002, 08:25   #17
Abund
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.01.2002
Posty: 20
Abund w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mam LG 12x
Nie mam z nia najmniejszego problemu posiadam takze DVD tej samej firmy i nic sie nie pieprzy.
Co do LG napedy CD 52x potrafily doprowadzic do explozji plyty w czasie odczytu ale ogolnie sie nie sypaly
Jesli ktos chce wymienic nagrywarke na nowa wystarczy zaladowac jej inny firmware. Wtedy pada zupelnie nie reaguje na nic a kolesie w serwisie wymieniaja ja od reki na nowke
Wiec jesli komus konczy sie gwarancja moze sobie zalatwic nowa maszynke
Abund
Abund jest offline  
Stary 15.01.2002, 22:01   #18
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Abund (15-01-2002 09:25):
Mam LG 12x
Nie mam z nia najmniejszego problemu posiadam takze DVD tej samej firmy i nic sie nie pieprzy.
Co do LG napedy CD 52x potrafily doprowadzic do explozji plyty w czasie odczytu ale ogolnie sie nie sypaly
Jesli ktos chce wymienic nagrywarke na nowa wystarczy zaladowac jej inny firmware. Wtedy pada zupelnie nie reaguje na nic a kolesie w serwisie wymieniaja ja od reki na nowke
Wiec jesli komus konczy sie gwarancja moze sobie zalatwic nowa maszynke
Abund
No widzicie, rożnie to bywa ...

Jednemu jakas nagrywarka pada po kilkunastu plytach/tygodnich, drugiemu taka sama chodzi juz kupe czasu, bezawaryjnie, wypalajac x plyt dziennie...

Przeciez prawie zawsze znajduja sie osoby, z ktorych jedna narzeka na produkt, druga chwali ... (przyklad teaca co padl po 9 miechach ...). Coz awarie sie zdarzaja, jednym nagrywarkom czesciej (philips ;-), i stare lg 8080b), a np. plexy ...
gAzZzZoR jest offline  
Stary 16.01.2002, 22:25   #19
pompeczka
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
josef (09-01-2002 09:00):
Heja

Zastanawiam się nad kupnem nagrywary - albo LG GCE 8160B albo TEAC W524E. I tu jest moje pytanko - jak to jest faktycznie z tą żywotnością piecyków? Widziałem kilka podobnych postów na forum ale żadnych konkretów.
Pytanie nie jest tylko skierowane do właścicieli wyżej wymienionych modeli ale ogólnie do właścicieli produktów podanych firm tj. LG i TEAC. Czy i tak niezależnie od firmy nagrywara padnie za rok lub dwa? Napiszcie ludzie także kto ile płytek wypalił i na czym (ale proszę o prawdziwe dane a nie zasłyszane od kumpla kumpla - hasła typu TEAC górą - LG kicha zostawcie dla siebie ;->).

Pozdro
josef
I'm kumpel barta znamy się bardzo dobże - potwierdzam , sam ro****ałem Teac-a 8-mke ,dostałem nowego - ale mój sprzęt pracuje w exstremalnych warunkach jak było zam... to 20 płytek dziennie - bez chwili oddechu. Praktycznie bez reklamacji - firma produkująca plytki nie ma znaczenia.Nagrywa na każdym gównie.
 
Stary 17.01.2002, 07:07   #20
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a może tak "mięska" mniej w texcie
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^
cana jest offline  
Stary 02.02.2002, 09:31   #21
Johnu
Gość
 
Posty: n/a
Hi. Tak jak większość tu posiadam nagrywarke LG i polecam ją. Jest bezawaryjna przynajmniej w moim przypadku i w przypadku moich znajowmych. Wszyscy kotrzy ja posiadaja chwala ja. Niespotkalem sie z negatywnym nastawieniem do nagrywarek tej firmy.

Pozdrawiam
 
Stary 02.02.2002, 17:51   #22
piguls
Gość
 
Posty: n/a
Ja proponuje ci zakup mimo wszystko Teac'a, na firmie LG zawiodlem się od momentu zetknięciasię z napędem CD 32x (jezu kiedy to było), a potem 52x który zarąbiście niszczy CD-r (dokładnie rozstrzaskują się na drobne kawałki - mowa o esperanzach i platiniumkach - czyli płytach sredniej klasy) - poza tym nie ufam firmom które robią wszystko od lodówek, mikrofalówek po napędy CD-R/CD/RW - bo nie da się być dobrą firmą we wszystkim ...

Teac jest moim zdaniem lepszym wyborem, napędy CD tej firmy uznawane są za najlepsze czytniki CD (złożyłem mase komputerów z tymi napędami (zarówno CD jak i CD/R) i jeszcze żaden egzemplarz do mnie nie wrócił, a wiem że ludzie dość nieźle na nich jeżdzą ))
Bardzo dobrą opinię mają nagrywarki

4X(już nie dostępne w sklepach),
8X(już nie dostępne w sklepach)
i 24X (nie wiem czemu ale wersja 16X chodziła jak traktor a przynajmniej te kilka modeli które miałem w swoich rękach)

Pozdrawiam !
 
Stary 03.02.2002, 17:39   #23
Bogdan
Gość
 
Posty: n/a
Teac, Teac i tylko Teac!!!
 
Stary 03.02.2002, 20:26   #24
Dzony
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Dzony
 
Data rejestracji: 03.02.2002
Lokalizacja: Wawka
Posty: 135
Dzony zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cedeki LG rozwalaja tylko bardzo nierowne plyty.
Nagrywarke LG mam od kiedy wyszla 4x i co ok 10 miesiecy dostaje w serwisie nowa szybsza (16x SD2 rulez) oczywiscie po uprzednim zabiciu (80.000 Volt)
Dzony jest offline  
Stary 05.02.2002, 02:49   #25
Kazek
Gość
 
Posty: n/a
Apropo serwisu LG
CD-ROM padł mi po 3 miesiacach
zawiozlem do serwisu i gosc nawet jej nie podlaczyl
tylko powiedzial ze odsyla do producenta a mi dal nowy
ten chodzi bez zarzutu
 
Stary 05.02.2002, 08:06   #26
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Dzony (03-02-2002 21:26):
Cedeki LG rozwalaja tylko bardzo nierowne plyty.
Nagrywarke LG mam od kiedy wyszla 4x i co ok 10 miesiecy dostaje w serwisie nowa szybsza (16x SD2 rulez) oczywiscie po uprzednim zabiciu (80.000 Volt)
Widzę tutaj nietypowe zastosowanie }> elktroszokera }>. Niezła samoobrona - w stosunku do bezbronnej nagrywajki .

Pozdro.6
c0rdat jest offline  
Stary 08.02.2002, 22:11   #27
Paine
Gość
 
Posty: n/a
Mam cd-roma teac cd-540E przez rok było dobrze. Lecz po roku zaczął świrować, nie czyta niektórych płyt a jak zacznie juz czytać to przy korecji błędu tak sie zacina ze czasami trzeba restartować system. Ogólnie sprzet delikatny. Wiec jakie Cd-romy takie same mogą być nagrywarki.
 
Stary 08.02.2002, 22:21   #28
Marcel
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.02.2002
Posty: 51
Marcel zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam Teaca i musz stwierdzic ze dziala swietnie. Koledzy maja ponad rok i im dzialaja. Mam jeszcze kolege z LG i on również nie może narzekać.
Marcel jest offline  
Stary 09.02.2002, 12:20   #29
Silencer
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.03.2002
Posty: 15
Silencer w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Maielm kilka CDromow Teac i dosc czesto padaly. Mam od dluzszego czasu Sony i wali jak buza. A nagrywaraka z tych dwoch - TEAC, Mialem LG 8080B i nieradziala sobie z Verbatimami, z innymi jakos dawala sobie rady. ALe PLEXTOR ktorego teraz mam jest THE BEST (W2410TA)
Silencer jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.