Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 11.11.2003, 08:18   #1
Tolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Tolo
 
Data rejestracji: 11.11.2003
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 4
Tolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation Problemy pod WinXP

Jak w tytule - po rozpoczeciu nagrywania obojetne czego czy to obrazu plyty za pomoca alcohola,czy to kopiowania za pomoca clone lub nero,nagrywanie zawiesza kompa,w nero zatrzymuje sie na 4% a po resecie juz 2 razy uwalilo mi system do tego stopnia,ze musialem go instalowac od nowa.Nie wiem kompletnie co to moze byc,niegdy nie zniszczylem tylu plytek co w ciagu ostatnich dwoch dni.Podpowiedzcie co to moze byc - nie chcialbym pozbywac sie xpeka bo podoba mi sie ten system,ale jak tak dalej bedzie to chyba bede musial.
Tolo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 11.11.2003, 10:33   #2
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Wyłącz nagrywanie w XP, we właściwościach nagrywarki. Sprawdź czy masz włączone DMA dla wszystkich napędów. Możesz również wgrać sterowniki ASPI + fixaspi. Jeżeli posiadasz płyte główna opartą na czipsecie VIA, to wgraj stery od VIA.
Przy nagrywaniu wyłącz antywirusy oraz inne programy pracujące w tle.
SEBAW jest offline  
Stary 11.11.2003, 13:08   #3
Tolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Tolo
 
Data rejestracji: 11.11.2003
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 4
Tolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAwl
Wyłącz nagrywanie w XP, we właściwościach nagrywarki. Sprawdź czy masz włączone DMA dla wszystkich napędów. Możesz również wgrać sterowniki ASPI + fixaspi. Jeżeli posiadasz płyte główna opartą na czipsecie VIA, to wgraj stery od VIA.
Przy nagrywaniu wyłącz antywirusy oraz inne programy pracujące w tle.
Po wgraniu WinXP moja nagrywarka nie ma zakladki "nagrywanie" wiec tego wylaczyc nie moge,mam plyte na chipsecie Nforce2 wiec we wlasciwosciach nie mam mozliwosci wlaczenia DMA,sterowniki ASPI wgrywalem - nie pomoglo.Zasugeruj jeszcze cos jesli mozesz .Zainstalowalem w tej chwili Wrzoda Millenium i pod nim nagrywa sie ok czyli nagrywarka jest sprawna,jednak chce wrocic do XP poniewaz lepiej mi sie na nim pracuje.Normalnie rece mi juz opadaja poniewaz nagrywanie plyt to jedna z najczesciej wykonywanych przeze mnie czynnosci a bledy w XP ja uniemozliwiaja.Co daje wylaczenie autopowiadamiania? Moze tutaj tkwi blad? W Nero nagrywanie konczy sie na 4%,w clone kopiuje sie z bledami,alcoholwogole nie nagrywa - HELP!!!!!!!!
Tolo jest offline  
Stary 13.11.2003, 20:29   #4
Tolo
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Tolo
 
Data rejestracji: 11.11.2003
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 4
Tolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiem juz w czym tkwil problem.Otoz w moim komputerze zainstalowane byly 2 HDD NIKIMI obydwa mialy 120GB czyli byly dokladnie tego samego typu i WinXP zglupial.Problem rozwiazalo wywalenie mastera NIKIMI i zastapienie go 120GB Barracuda.Widocznie naukowcy z Mikrowrzoda nie przewidzieli,ze ktos na jednej szynie podlaczy 2 identyczne dyski twarde
Tolo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.