Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.11.2007, 16:28   #16
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@majkeljot
je***347;li kto***347; tu si***281; o***347;miesza to na pewno nie ja, zapewniam Ci***281;, ***380;e rzadko (nie pami***281;tam ju***380; kiedy) o***347;mieszy***322;em si***281; w tematyce audio

a wi***281;c po kolei i zrozumiale jak dla dziecka tak ?, prosz***281; bardzo :

- autor tematu pyta czy dwa r***243;***380;ne programy po zgraniu dadz***261; w wyniku ten sam plik poniewa***380; w jednym przypadku s***322;yszy wyra***378;n***261; r***243;***380;nic***281;
- poleci***322;e***347; mu aby por***243;wna***322; sobie zgrane w nich pliki metod***261; Total Commandera

czyli bierzemy orygina***322; i zgrywamy plik powiedzmy w EAC i Foobar2000, co te***380; szybko zrobi***322;em (rysunek)



i co uzyskali***347;my ?, wed***322;ug TC to zupe***322;nie inny plik !, prawie wszystkie dane si***281; r***243;***380;ni***261;, jest to oczywista nieprawda, wszystkie kluczowe dane audio s***261; identyczne tylko zosta***322;y wzgl***281;dem siebie przesuni***281;te, co pokazuje ten rysunek :



czyli wed***322;ug tego co napisa***322;e***347;, powinienem stwierdzi***263;, ***380;e pliki audio s***261; ca***322;kowicie r***243;***380;ne a to bzdura !, poniewa***380; zerowe bajty na pocz***261;tku i ko***324;cu si***281; nie licz***261;, cisza nie jest wa***380;na ....

aby by***322;o ***347;mieszniej pliki maj***261; tak***261; sam***261; wielko***347;***263; w bajtach, prosz***281; sobie wykona***263; taki test i sprawdzi***263;

takie metody mo***380;na wi***281;c sobie wsadzi***263; z przeproszeniem w ty***322;ek, bo rzeczywi***347;cie gdyby por***243;wnanie z 2 r***243;***380;nych program***243;w wysz***322;o tak samo to mo***380;na by pomin***261;***263; inne metody, ale przewa***380;nie tak nie jest ! i co najwa***380;niejsze nie oznacza to, ***380;e g***322;***243;wne dane audio w pliku s***261; od siebie r***243;***380;ne - bo cisza si***281; nie liczy ...

por***243;wnywanie danych audio w ten spos***243;b jest ***347;miechu warte, TC niemal zawsze poka***380;e co***347; innego i to czy jest np.: zmieniona g***322;o***347;no***347;***263; o 0,5 dB sprawdzisz tylko w edytorze audio wykonuj***261;c odpowiednie testy

Cytat:
Napisany przez majkeljot
Ty chyba nie pojmujesz do ko***324;ca poj***281;cia jitter bo jest on zawsze nawet na t***322;oczonych i w telekomunikacji (czym zajmowa***322;em si***281; w***322;a***347;nie zawodowo) i naprawd***281; musi by***263; du***380;y by powsta***322; b***322;***261;d.
czy ja ju***380; pisa***322;em o tym, ***380;e rozwa***380;ania s***261; raczej teoretyczne czy mam jakie***347; zwidy

no i dzi***281;ki za pouczenie, dziwne bo Twoje wcze***347;niejsze odpowiedzi dowodzi***322;y, ***380;e nie masz o tym zielonego poj***281;cia ...

Cytat:
Napisany przez majkeljot
Je***347;li pliki s***261; IDENTYCZNE (a Ty piszesz o r***243;***380;ni***261;cych si***281; zawarto***347;ci***261;)
ca***322;y problem w tym, ***380;e zgrywaj***261;c innym softem nie s***261;, chc***261;c stosowa***263; por***243;wnanie po***322;o***380;enia bajt po bajcie

Cytat:
Napisany przez majkeljot
P.S. Arepo, co***347; mi si***281; wydaje, ***380;e chyba jak***261;***347; mi***281;t***281; do mnie czujesz.
to jest forum, na kt***243;rym si***281; dyskutuje, je***347;li my***347;lisz, ***380;e ka***380;dy kto odpisuje Ci na posty czuje do Ciebie mi***281;t***281; to Twoja sprawa, ja si***281; deklaruj***281; zdecydowanie, ***380;e NIE

natomiast odpowiadam bo nie mog***281; patrze***263; na b***322;***281;dy, kt***243;re pope***322;niasz, do tego doradzaj***261;c innym ...

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 18.11.2007 o godz. 17:06
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.11.2007, 20:16   #17
achim
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.11.2007
Lokalizacja: opolskie
Posty: 46
achim zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam ponownie !
Zainstalowałem Total Commander. Porównałem -opcja biarnie, wav-y z jednego utworu, zrobione Expres Rip oraz Schwitch - wynik: są różnice, dużo czerwonych znaków. Porównałem oba wav-y z wav-u z WawePad : też różnica . Porównałem pliki raw zrobione Expres Rip oraz Switch: identyczne !
Wygląda na to, że do raw-u jest dokładniej zgywane, a wav-y programy robią różnie. Kwestia brzmienia - to nie złudzenie, w samochodzie słyszę różnicę: głośniki DLS R6, drzwi wytłumione. Jeśli to złudzenie, to dlaczego kopia całej płyty brzmi identycznie , a sładanka ze zgranych wav-ów różnie.
achim jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2007, 21:07   #18
majkeljot
Bywalec
 
Avatar użytkownika majkeljot
 
Data rejestracji: 26.10.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 35
majkeljot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
@majkeljot
jeśli ktoś tu się ośmiesza to na pewno nie ja, zapewniam Cię, że rzadko (nie pamiętam już kiedy) ośmieszyłem się w tematyce audio

a więc po kolei i zrozumiale jak dla dziecka tak ?, proszę bardzo :

- autor tematu pyta czy dwa różne programy po zgraniu dadzą w wyniku ten sam plik ponieważ w jednym przypadku słyszy wyraźną różnicę
- poleciłeś mu aby porównał sobie zgrane w nich pliki metodą Total Commandera

czyli bierzemy oryginał i zgrywamy plik powiedzmy w EAC i Foobar2000, co też szybko zrobiłem (rysunek) ....

i co uzyskaliśmy ?, według TC to zupełnie inny plik !, prawie wszystkie dane się różnią, jest to oczywista nieprawda, wszystkie kluczowe dane audio są identyczne tylko zostały względem siebie przesunięte, co pokazuje ten rysunek ....

czyli według tego co napisałeś, powinienem stwierdzić, że pliki audio są całkowicie różne a to bzdura !, ponieważ zerowe bajty na początku i końcu się nie liczą, cisza nie jest ważna ....
No i to się zgadza, ale nie czytasz uważnie Ja doradzałem by sprawdził czy są identyczne a nie czy są różne. Różnica jest taka, że jeśli są identyczne nie ma prawa (powtarzam, że choćbyś pękł) słyszeć ich inaczej (oczywiście nie po przegraniu na płytę tylko odtwarzając bezpośrednio z plików). Nigdy nie sugerowałem że jeśli są różne to coś nie tak (to Twoja sugestia) Jeśli twierdzisz inaczej udowodnij, że tak gdzieś napisałem.

Cytat:
Napisany przez Arepo
czy ja już pisałem o tym, że rozważania są raczej teoretyczne czy mam jakieś zwidy

no i dzięki za pouczenie, dziwne bo Twoje wcześniejsze odpowiedzi dowodziły, że nie masz o tym zielonego pojęcia ...
Znowu sugerujesz coś czego ja nie pisałem. "Wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły funkcji accuraterip którą dopiero zacząłem się bawić a nie jittera. To Ty się z tym ciągle wtrącałeś, choć nie miało bezpośredniego związku z tematem i dlatego ja się wogóle o tym nie wypowiadałem. A jeśli chodzi o brak zielonego pojęcia w tamtym temacie to przypomnę, że Ty go nie miałeś kiedy twierdziłeś, że przy accurate nie zgrywa się do jednego pliku. prawda?

Cytat:
Napisany przez Arepo
cały problem w tym, że zgrywając innym softem nie są, chcąc stosować porównanie położenia bajt po bajcie
Znaczy się że problemem mogą (nie muszą) właśnie być różnice w ustawieniach programów, bo same przesunięcie czasowe tego spowodować nie może (oczywiście Ty się z tym nie zgodzisz). Jeśli jest tylko małe przesunięcie ( tak jak wynika z Twoich zrzutów) to łatwo te różnice początku i końca wyciąć w edytorze i dać jeszcze raz do porównania środek i jeśli wtedy się różnią to już wszystko jest jasne.

Cytat:
Napisany przez Arepo
to jest forum, na którym się dyskutuje, jeśli myślisz, że każdy kto odpisuje Ci na posty czuje do Ciebie miętę to Twoja sprawa, ja się deklaruję zdecydowanie, że NIE
To po prostu moje wrażenie. Może się mylę , czas pokaże.

Cytat:
Napisany przez Arepo
natomiast odpowiadam bo nie mogę patrzeć na błędy, które popełniasz, do tego doradzając innym ...
No i kto tu je popełnia? Patrz wyjaśnienia powyżej.


Cytat:
Napisany przez achim
Kwestia brzmienia - to nie złudzenie, w samochodzie słyszę różnicę: głośniki DLS R6, drzwi wytłumione. Jeśli to złudzenie, to dlaczego kopia całej płyty brzmi identycznie , a sładanka ze zgranych wav-ów różnie.
Jeśli to prawda to różnice muszą być katastrofalne i ja już tego nie rozgryzę (za głupi jestem). Może kolega Arepo coś więcej wyjaśni

Ostatnio zmieniany przez majkeljot : 18.11.2007 o godz. 21:12
majkeljot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2007, 21:47   #19
achim
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.11.2007
Lokalizacja: opolskie
Posty: 46
achim zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bez przesady, nie katastrofalne, ale zauważalne. NAPRAWDĘ nie zmyśliłem tego, że jest jakaś różnica. Chciałbym po prostu znależć skuteczne rozwiąznie. I powtarzam, kopiując płytę całą ( zgrywanie do 1 pliku na dysku) i porównując kopię płyty z oryginałem, narawdę nie zauważam różnicy !
Czyż więc nie ma sposobu, by identycznie przegrać nie tylko całą płytę, ale wybrane utwory ?
achim jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2007, 21:54   #20
majkeljot
Bywalec
 
Avatar użytkownika majkeljot
 
Data rejestracji: 26.10.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 35
majkeljot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez achim
Czyż więc nie ma sposobu, by identycznie przegrać nie tylko całą płytę, ale wybrane utwory ?
Spróbuj tak jak napisałem EAC z włączoną funkcją accuraterip. Wtedy będziesz miał potwierdzenie, że kopia jest zgodna z oryginałem (lub nie). Jeśli wtedy też będziesz słyszał różnicę to ... może czas na zmianę nagrywarki?
Oczywiście to luźna dygresja. Powodzenia w dalszym sprawdzaniu.
majkeljot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2007, 22:12   #21
achim
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.11.2007
Lokalizacja: opolskie
Posty: 46
achim zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
EAC- kt***243;ra wersja lepsza i czy nagrywa***263; te***380; EAC, czy tylko do zgrywania.
achim jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2007, 22:22   #22
majkeljot
Bywalec
 
Avatar użytkownika majkeljot
 
Data rejestracji: 26.10.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 35
majkeljot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Najnowsza 0.99b3. Z nagrywaniem różnie piszą co człowiek to opinia. Ja korzystam z NERO bo często wstawiam cd-text.
majkeljot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.11.2007, 22:52   #23
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
No i to się zgadza, ale nie czytasz uważnie Ja doradzałem by sprawdził czy są identyczne a nie czy są różne. Różnica jest taka, że jeśli są identyczne nie ma prawa (powtarzam, że choćbyś pękł) słyszeć ich inaczej (oczywiście nie po przegraniu na płytę tylko odtwarzając bezpośrednio z plików). Nigdy nie sugerowałem że jeśli są różne to coś nie tak (to Twoja sugestia) Jeśli twierdzisz inaczej udowodnij, że tak gdzieś napisałem.
Aleś teraz dosadził, przeczytaj proszę własne zdanie :
Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
Spróbuj sprawdzić czy faktycznie te uzyskane różnymi programami wav-y są różne.
piszesz, że ma sprawdzić czy są różne czy źle widzę ?

a dalej "Jeśli są identyczne to nie może być słychać inaczej" - no i to potwierdziełem prawda ?

ja sugerowałem że jeśli są różne to coś jest nie tak ?, moja sugestia była wręcz odwrotna, czyli że jeśli są różne w TC to i tak materiał audio może być identyczny, dlatego porównanie w TC jest do niczego

Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
Znowu sugerujesz coś czego ja nie pisałem. "Wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły funkcji accuraterip którą dopiero zacząłem się bawić a nie jittera. To Ty się z tym ciągle wtrącałeś, choć nie miało bezpośredniego związku z tematem i dlatego ja się wogóle o tym nie wypowiadałem. A jeśli chodzi o brak zielonego pojęcia w tamtym temacie to przypomnę, że Ty go nie miałeś kiedy twierdziłeś, że przy accurate nie zgrywa się do jednego pliku. prawda?
Wtrącałem się ?, no nie żartuj. Czyli uważasz, że jak ktoś na forum pisze ewidentną nieprawdę (czyli twierdzi, że kopia dorównuje oryginałowi) ale nie ma to związku z tematem głównym to już się odezwać nie można, ciekawe podejście.

Nie wypowiadałeś się w sprawie jittera ? , no to jak mam rozumieć tą odpowiedź na mój post wyjaśniający sprawy jittera właśnie :
Cytat:
Napisany przez majkeljot
A jeśli chodzi o błędy. Dzisiejsze odtwarzacze nawet średniej jakości radzą sobie znakomicie z tymi gorzej wypalonymi pitami jak wybitymi w tłoczonej. To nie czasy marnych laserów z początków ich produkcji. Dla przetwornika D/A jest bez znaczenia czy przekształca w analog cyfrę 24512 uzyskaną z tłoczonej czy 24512 z palonej. Degradacja jest taka sama.
o jakich błędach pisałeś ?

co do braku pojęcia to nawet się nie wypowiem, szkoda słów, tak to jest jak człowiek chce bezinteresownie komuś pomóc ...

Cytat:
Napisany przez majkeljot
Znaczy się że problemem mogą (nie muszą) właśnie być różnice w ustawieniach programów, bo same przesunięcie czasowe tego spowodować nie może (oczywiście Ty się z tym nie zgodzisz). Jeśli jest tylko małe przesunięcie ( tak jak wynika z Twoich zrzutów) to łatwo te różnice początku i końca wyciąć w edytorze i dać jeszcze raz do porównania środek i jeśli wtedy się różnią to już wszystko jest jasne.
ha, a widzisz, zgodzę się właśnie, same przesunięcia czasowe nie mogą powodować słyszalnych różnic

tylko po co wtedy sugerujesz porównanie w TC skoro będzie to wymagało dodatkowej ingerencji w edytorze bo każdy ripper doda inne przesunięcie, dodam, że takie dokładne przycięcie nie jest wcale takie proste, szczególnie gdy ktoś się nie zna ...

dla niedoświadczonego użytkownika to niepotrzebne wprowadzanie w błąd, bo stwierdzi od razu, że pliki się różnią

Cytat:
Napisany przez majkeljot
No i kto tu je popełnia? Patrz wyjaśnienia powyżej.
no właśnie , kto ?

Cytat:
Napisany przez majkeljot
Może kolega Arepo coś więcej wyjaśni
oczywiście, że tak

@achim

ściągnij wersję demo programu cool edit 96 , jest tu (2,13 MB)

wczytaj obydwa pliki i z menu Analyze wybierz Statistics

wyniki zademonstruj nam

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2007, 07:55   #24
majkeljot
Bywalec
 
Avatar użytkownika majkeljot
 
Data rejestracji: 26.10.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 35
majkeljot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Wtrącałem się ?, no nie żartuj. Czyli uważasz, że jak ktoś na forum pisze ewidentną nieprawdę (czyli twierdzi, że kopia dorównuje oryginałowi) ale nie ma to związku z tematem głównym to już się odezwać nie można, ciekawe podejście.
Ty chyba wogóle nie patrzysz co jest tematem wątku tylko wyszukujesz co mógłbyś komuś przytknąć. Nie podałeś żadnej rady na zadane pytanie (bo jej po prostu nie znałeś), na szczęście zrobił to ktoś inny.
Ta twoja ideologia, że nie można zrobić wiernej kopii oryginału jest spaczona. Biorąc ją pod uwagę to żadna płyta tłoczona nie może być uznana za oryginał bo w zasadzie nie ma płyt identycznych. Moja zasada kopii oryginalnej polega na uzyskaniu takiej kopii gdzie z urządzenia odczytującego w wyniku działania procedur korekcyjnych uzyskamy takie same dane ostateczne (czyli sygnał analogowy bądź cyfrowy na wyjściu odtwarzacza CD czy DVD, lub zrzut do pliku).
Bez korekcji nawet jedną tę samą oryginalną płytę słyszałbyś w różny sposób.

Cytat:
Nie wypowiadałeś się w sprawie jittera ?
A widzisz gdzieś tam słowo Jitter bo ja nie. To już była moja ostatnia wypowiedź i dotyczyła wszystkich problemów związanych z Cd-audio (w tym oczywiście Jitter, ale nie tylko).

Cytat:
co do braku pojęcia to nawet się nie wypowiem, szkoda słów, tak to jest jak człowiek chce bezinteresownie komuś pomóc ...
W niczym nie pomogłeś

Cytat:
tylko po co wtedy sugerujesz porównanie w TC skoro będzie to wymagało dodatkowej ingerencji w edytorze bo każdy ripper doda inne przesunięcie, dodam, że takie dokładne przycięcie nie jest wcale takie proste, szczególnie gdy ktoś się nie zna ...
Chyba nie myślisz, że sugerowałem przycięcie w edytorze dźwięku
majkeljot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2007, 08:25   #25
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
Ty chyba wogóle nie patrzysz co jest tematem wątku tylko wyszukujesz co mógłbyś komuś przytknąć. Nie podałeś żadnej rady na zadane pytanie (bo jej po prostu nie znałeś), na szczęście zrobił to ktoś inny.
Ta twoja ideologia, że nie można zrobić wiernej kopii oryginału jest spaczona. Biorąc ją pod uwagę to żadna płyta tłoczona nie może być uznana za oryginał bo w zasadzie nie ma płyt identycznych. Moja zasada kopii oryginalnej polega na uzyskaniu takiej kopii gdzie z urządzenia odczytującego w wyniku działania procedur korekcyjnych uzyskamy takie same dane ostateczne (czyli sygnał analogowy bądź cyfrowy na wyjściu odtwarzacza CD czy DVD, lub zrzut do pliku).
Bez korekcji nawet jedną tę samą oryginalną płytę słyszałbyś w różny sposób.
Nie wiem jak do Ciebie pisać abyś zrozumiał. Rozmowa toczyła się o tym czy kopia konkretnego oryginału będzie miała taką samą jakość podczas odsłuchu na odtwarzaczu stacjonarny. Odpowiedź brzmi NIE !. Mimo, że dane nie różnią na nośnikach dla komputera, to podczas odsłuchu wystąpią różnice i w przypadku jittera nie ma to żadnego związku z korekcją błędów o której piszesz !. Twoje twierdzenie, że w efekcie uzyskujesz to samo jest więc błędne, ponieważ CD-R choćby z powodów ZAWSZE większego jittera będzie powodować więcej przekłamań w przetworniku D/A odtwarzacza stacjonarnego i w efekcie degradację dźwięku. Powtarzam to któryś raz, ale do Ciebie nie dociera.

Abyś znowu nie wyskoczył, że jitter jest przecież wszędzie. To prawda, ale tam gdzie jest więcej tym gorzej. Norma mówi, że problem można pominąć na CD-R jeśli jest mniej niż 12%. Tą wartość bardzo łatwo przekroczyć więc, nie jest to takie bez znaczenia. Zresztą jak już również pisałem systemy zwiększenia jakości audio poprawiają właśnie jitter więc nie jest to chyba takie nieważne.

Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
A widzisz gdzieś tam słowo Jitter bo ja nie. To już była moja ostatnia wypowiedź i dotyczyła wszystkich problemów związanych z Cd-audio (w tym oczywiście Jitter, ale nie tylko).
Jak odpowiadasz mi na tekst o jitterze to nie przyjmuję, że piszesz o pogodzie w Irlandii . Zresztą sam przyznałeś teraz, że o jitterze również pisałeś, a wcześniej, że nigdzie nie pisałeś, więc ja już się gubię - to pisałeś czy nie ?.

Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
W niczym nie pomogłeś
Napisałem co masz zrobić aby było dobrze ***8211; plik obrazu bez AR, ponieważ w EAC i tak zawsze zgranie będzie możliwie dokładne - AR nie wiele tutaj da. To, że nie przyjąłeś tego za pomoc to już nie moja wina. Następnym razem zignoruję po prostu Twoje tematy. A może znowu nie zrozumiałeś ?.

Cytat:
Napisany przez majkeljot Podgląd Wiadomości
Chyba nie myślisz, że sugerowałem przycięcie w edytorze dźwięku
O widzisz, w tym właśnie rzecz, a napisałeś w jakim edytorze ?, zawsze tak piszesz, że nie wiadomo do końca o co Ci chodzi, a potem walisz głową w ścianę. To Twoja głowa nie moja więc proszę bardzo.

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2007, 08:58   #26
majkeljot
Bywalec
 
Avatar użytkownika majkeljot
 
Data rejestracji: 26.10.2006
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 35
majkeljot w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Arepo Podgląd Wiadomości
Nie wiem jak do Ciebie pisać abyś zrozumiał. Rozmowa toczyła się o tym czy kopia konkretnego oryginału będzie miała taką samą jakość podczas odsłuchu na odtwarzaczu stacjonarny.
Człowieku rozmowa toczyła się na temat acuuraterip a to TY ją wypaczyłeś na inne tory. Nie wiem już jak do Ciebie pisać byś cokolwiek pojął

Cytat:
Napisany przez Arepo
Mimo, że dane nie różnią na nośnikach dla komputera, to podczas odsłuchu wystąpią różnice i w przypadku jittera nie ma to żadnego związku z korekcją błędów o której piszesz !. Twoje twierdzenie, że w efekcie uzyskujesz to samo jest więc błędne, ponieważ CD-R choćby z powodów ZAWSZE większego jittera będzie powodować więcej przekłamań w przetworniku D/A odtwarzacza stacjonarnego i w efekcie degradację dźwięku. Powtarzam to któryś raz, ale do Ciebie nie dociera
Jitter to także błąd i do jego poprawienia służą mechanizmy korekcji i synchronizacji, i są one na tyle dobre, że radzą sobie z tymi zawartymi na płytach CDR. Oczywiście jest pewna granica ale jest ona na tyle duża że obecnie prawie bez znaczenia. Na przetwornik D/A idzie już sygnał po korekcji i dlatego nie ma degradacji dźwięku. No chyba że mówimy o odtwarzach starej daty. Powtarzam to któryś raz, ale do Ciebie nie dociera

Cytat:
Napisany przez Arepo
Jak odpowiadasz mi na tekst o jitterze to nie przyjmuję, że piszesz o pogodzie w Irlandii . Zresztą sam przyznałeś teraz, że o jitterze również pisałeś, a wcześniej, że nigdzie nie pisałeś, więc ja już się gubię - to pisałeś czy nie ?.
Czy ty nie umiesz czytać? Tam nie słowa Jitter, napisałem Ci, że moja odpowiedź dotyczyła wszystkich całościowo problemów a w tym Jitter jako jeden z, i dlatego go nie wyszczególniałem. To Ty przyjąłeś, że pisałem właśnie o tym.

Cytat:
Napisany przez Arepo
Napisałem co masz zrobić aby było dobrze ***8211; plik obrazu bez AR, ponieważ w EAC i tak zawsze zgranie będzie możliwie dokładne - AR nie wiele tutaj da. To, że nie przyjąłeś tego za pomoc to już nie moja wina. Następnym razem zignoruję po prostu Twoje tematy. A może znowu nie zrozumiałeś ?.
Oh gdybyś czytał jakiej pomocy potrzebowałem AR daje Ci pewność, że masz dobrze zgrane, poczytaj proszę zanim znowu coś chlapniesz jak np. że nie można było AR w jednym pliku

Cytat:
Napisany przez Arepo
O widzisz, w tym właśnie rzecz, a napisałeś w jakim edytorze ?, zawsze tak piszesz, że nie wiadomo do końca o co Ci chodzi, a potem walisz głową w ścianę. To Twoja głowa nie moja więc proszę bardzo.
No wybacz, nie pomyślałem, że taki AS nie zrozumie

pozdrawiam pozdrawiam pozdrawiam

P.S. Sory achim, że zaśmieciliśmy tochę Twój temat, kajam się i więcej nie będę. Napisz jak Ci poszło.
majkeljot jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2007, 09:12   #27
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@majkeljot

hahaha , po twojej odpowiedzi jestem pewien, że nie masz pojęcia na czym polega problem z jitterem, mechanizm korekcji nie ma tu nic do rzeczy bo dane są odczytywane prawidłowo tylko w nie odpowiednim czasie a synchronizacja działa zawsze tak samo i nic się tu nie koryguje, masakra

dla mnie to koniec tematu bo widzę po raz kolejny, że nic nie rozumiesz, niech forumowicze ocenią kto ma racje

pozdrawiam i życzę miłego życia w nieświadomości
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.11.2007, 14:11   #28
achim
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.11.2007
Lokalizacja: opolskie
Posty: 46
achim zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zrobi***281;, jak k. Arepo poradzi***322;, ***347;ci***261;gn***281; program i poka***380;***281; wyniki.Tylko w tym czasie nie mam mo***380;liwo***347;ci. Co do funkcji w EAC: Ak.rip, to niestety jest ona zacieniowana, nie mog***281; w***322;***261;czy***263; jej, czy***380;by nagrywarka nie obs***322;ugiwa***322;a.
achim jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2007, 17:53   #29
achim
Bywalec
 
Data rejestracji: 14.11.2007
Lokalizacja: opolskie
Posty: 46
achim zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie wiem, jak przes***322;a***263; wyniki z programu "coll....", ale por***243;wna***322;em 2 wavy, i Statiscics pokazuje wyniki te same, ale czy to znaczy, ***380;e parametry d***378;wi***281;ku identyczne... . Je***347;li, chodzi o EAC, jak radzi***322; k. majkeliot, to nie wiem,co jest, ale program nie dzia***322;a. W***322;o***380;***281; p***322;yt***281;, pokazuj***261; si***281; utwory, ale przy pr***243;bie zgrania po chwili znikaj***261; , na dole komunikat: brak p***322;yty w nap***281;dzie, tak przy ka***380;dej p***322;ycie. EAC nie mo***380;e te***380; w opcjach nap***281;du wykry***263; w***322;a***347;ciwo***347;ci nap***281;du, niby brak p***322;yty. Kolejne restarty komputera lub zmiana p***322;yty nic nie daj***261;, ani autom., ani r***281;czna konfiguracja EAC nic nie daj***261;. Inne programy dzia***322;aj***261;.
achim jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.11.2007, 19:16   #30
Arepo
Guru
 
Avatar użytkownika Arepo
 
Data rejestracji: 30.09.2004
Posty: 3,430
Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>Arepo jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@achim

1. Znikaj***261;cy nap***281;d :
przegraj do katalogu z EAC bibliotek***281; WNASPI32.DLL i zaznacz na zak***322;adce Interfejs w opcjach nap***281;du "Zainstalowany zewn***281;trzny interfejs ASPI"

2. Wyniki Cool Edit :
nie oznacza to, ***380;e pliki s***261; identyczne, ale na pewno wyklucza zastosowanie jakichkolwiek filtr***243;w "upi***281;kszaj***261;cych" typu zmiana amplitudy czy usuni***281;cie szumu w stosunku do jednego z nich - czyli obydwa programy zgra***322;y pliki tak samo

3. AR
Aby dzia***322;a***322; AccurateRip trzeba przebrn***261;***263; przez troch***281; ustawie***324;, poczytaj tu

pozdrawiam
__________________
Lite-On iHBS 212, Pioneer BDR-209EBK

Ostatnio zmieniany przez Arepo : 20.11.2007 o godz. 19:47
Arepo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.