Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 07.06.2004, 20:10   #1
ardioza
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 2
ardioza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak nagrać obraz partycji?

Witam wszytkich!
Zrobiłem sobie obraz partycji systemowj i podzieliłem ją na dwie cześci, aby nagrać to na płyty. Jednakże nie mam zielonego pojęca jak zrobić z tego bootable CD. Ktoś mi kiedyś zasugerował program WinOnCd, i bardzo dobrze, ale nie wiem co z drugą płytą. Czy ta również musi być bootowalna? Tak na chłopski rozum, to wydaje mnie siem, że trzeba to jakoś zrobić, żeby wyskakiwał komunikat: Insert CD2! Niech ktoś mądry napisze, proszę, co z tym zrobić, bo męczy to mnie już od miesiąca.


Pozdrawiam!
ardioza jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 07.06.2004, 20:55   #2
Patrix
Pingwin specjalista.
 
Avatar użytkownika Patrix
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Lokalizacja: Central Park
Posty: 15,084
Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>Patrix ma z czego być dumnym <1000 - 1499 pkt>
po pierwsze jakim programem robiłeś ten obraz
po drugie powerquest driveimage, norton ghost, acronis true image potrafią zrobić bootowalną kopie systemu, w której obraz jest podzielony np po 700mb

z reguły bootwoalna jest tylko pierwsza płyta (instalator potem pyta sie o następne), na drugiej ważna jest odpiwiednia struktura katalogów, którą program wcześniej stworzył...
__________________
amiga500site
Patrix jest offline  
Stary 07.06.2004, 22:38   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,908
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jesli obraz partycji zrobiles w jednym pliku a pozniej podzieliles go np total comanderem na czesci po 700MB, to nagrane z nich plyty nie beda dzialac. Na plytki musisz nagrac programem ktorym robiles obraz partycji (jak juz Patrix napisal).
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 07.06.2004, 23:37   #4
ardioza
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 07.06.2004
Posty: 2
ardioza w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Obraz robiłem Ghostem. Są tam jakieś programy: AI Builder, Enterprise Console, Ghost Boot Wizard, Ghost Explorer, Multicast Server, ale nie wiem za bardzo jak z nich korzystać.
ardioza jest offline  
Stary 08.06.2004, 08:57   #5
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Przy robieniu obrazu poprostu wybierasz po kolei:
1. Uruchamiast Gost'a
2. Backup
3 Next ->
4. Zaznaczasz partycje ktora chcesz zarchiwiziowac, a potem po prawo wybierasz "Recordable CD or DVD" Next ->
5. Next ->
6. Ustawiasz jesli chcesz jakies dodatkowe opcje.. ale w sumie nic tam nie trzeba, chyba ze kompresje ustawic na High jesli tak nie masz. Next ->
7. Contiune
8. Run now
i gotowe.. restartuje sie do napedu wkladasz czysta plyte.. w razie zadania programu kolejne. i gotowe.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline  
Stary 08.06.2004, 09:32   #6
radw
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika radw
 
Data rejestracji: 12.03.2003
Lokalizacja: Olsztyn/Walsall
Posty: 296
radw zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Kiedyś namiętnie używałem Ghosta, ale się sromotnie zawiodłem. Ghost tworzył wirtualne partycje, i nici z przywrócenia systemu ;-<
radw jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.