Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.06.2004, 11:16   #1
Czyki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2004
Posty: 4
Czyki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywarka widmo? LG GCE-8524B

Znajoma zakupiła wyżej wymieniony model, a wiecie jak to jest jak sie wpuści babe do sklepu komputerowego :-)
Pare miesięcy jej to śmigało i padło :-(
Nie bardzo chce odczytywać płyty nagrane.
Myśle:
aktualizacja firmware'u i po sprawie. W tej chwili jest 1.0, ale LG zapomniało o tym modelu!
Nic nie mogłem znaleźć!
Może ktoś ma jakiś bios od tego modelu i może mi podesłać?
Może zaktualizować jakimś innym,może od 8525B lub 8523B?
Jak mi padnie to co?
Jak zrobić kopię aktualnego biosu z jej nagrywarki w razie awarii?
Czyki jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.06.2004, 12:58   #2
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Aktualizacja BIOSu to jest ostatnia rzecz jaką powinieneś zrobić.
Opisz bardziej szczegółowo problem i konfigurację komputera.
Czy nie chce tylko czytać płyt nagranych z max. prędkością? 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline  
Stary 17.06.2004, 19:17   #3
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Jeżeli palarka jest na gwarancji to najlepiej jest a oddac do serwisu. Niech oni się już przejmują
andy jest offline  
Stary 17.06.2004, 19:21   #4
MacGyver
Team Member
 
Avatar użytkownika MacGyver
 
Data rejestracji: 14.05.2002
Lokalizacja: Cheyenne Mountain Complex
Posty: 5,318
MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>MacGyver jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Z aktualizacja firmware'u to się narazie wstrzymaj. Spróbuj sam odnaleść przyczynę takiego zachowania ... Może znajoma coś nie tak robi/nagrywa
__________________
We all know how these things work, so when you hear the beep, go for it...
MacGyver jest offline  
Stary 17.06.2004, 23:27   #5
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,764
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zdaje sie ze do tego modelu nie ma biosow wiec raczej sprawdz na innym kompie i ewentualnie serwis.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 18.06.2004, 13:15   #6
Czyki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2004
Posty: 4
Czyki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wydaje mi się, że serwis jest najlepszym wyjściem.
A było to tak:
Daje koleżance płytę CD-RW z nagranymi na niej dokumentami, na drugi dzień słyczę:
-Kamil, ale ja nie mogę odczytać tej płyty
-No jak nie możesz? To ja wpadnę i zobaczę co się stało.
Zaglądam do kompa, pierwszy raz go widzę na oczy a tam:
Athlon XP 2000+, płyty w tej chwili nie pamiętam, HDD 60 GB Maxtor, Radeon jakiś tańszy. Windows XP Pro, Nero 6.0.0.11,
Wyłączyłem nagrywanie systemowe w XP, wkładam moją płytkę - gra.
Wkładam inną moją płytkę - gra.
Moja znaczy nagrana LG GCE 8240B (polecam )
Jej wkładam: nic
_______________________________________
Głównie to chodzi mi o to, czy mogę wsadzić do niej firmware od 8525B lub 8523B i jak padnie to jak wsadzić tam spowrotem od 8524B. Czy jest jakiś program, który zczyta mi originalny firmware i zachowa w pliku. np. przy aktualizacji biosu płyty głownej w programie awdflash stukam
awdflash /pn /sy stary.bin
czy coś w tym stylu i po chwili mam aktualny bios w pamięci zewnętrznej typu dyskietka lub HDD w pliku stary.bin
Można to samo zrobić z nagrywarą?

Ostatnio zmieniany przez Czyki : 18.06.2004 o godz. 13:26 Powód: zera mi zabrakło przy ATHLON'ie
Czyki jest offline  
Stary 18.06.2004, 13:25   #7
Czyki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2004
Posty: 4
Czyki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A i jeszcze mi się przypomniało, że przinstalowałem jej Windowsa (nie krzyczcie, że głupi jestem bo to nic nie pomoże, nie z powodu nagrywarki - należała się reinstalka)
Sterowniki ASPI też instalnąłem.
Czyki jest offline  
Stary 18.06.2004, 17:46   #8
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez Czyki
Głównie to chodzi mi o to, czy mogę wsadzić do niej firmware od 8525B lub 8523B i jak padnie to jak wsadzić tam spowrotem od 8524B. Czy jest jakiś program, który zczyta mi originalny firmware i zachowa w pliku. np. przy aktualizacji biosu płyty głownej w programie awdflash stukam
awdflash /pn /sy stary.bin
czy coś w tym stylu i po chwili mam aktualny bios w pamięci zewnętrznej typu dyskietka lub HDD w pliku stary.bin
Można to samo zrobić z nagrywarą?
spróbuj zrobic backup biosa programem MtkFlash .

MTKFLASH "x" R /B /M filename.bin

Where "x" is a number from 1 to 4:

1: Primary master
2: Primary slave
3: Secondary master
4: Secondary slave

R is for Read out the firmware
/B is to save the firmware as a binary file
/M is to Merge the whole firmware into one file.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 18.06.2004, 18:44   #9
Val
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.01.2003
Posty: 127
Val zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie baw się w żadną zamianę biosu z innego modelu czy zgrywanie starego mtkflashem, bo jak ją uszkodzisz podczas aktualizacji firmware'u to będziesz musiał odkupić nową nagrywarkę koleżance. Poprostu zanieś ją do serwisu póki jest na gwarancji.
Val jest offline  
Stary 20.06.2004, 15:03   #10
Ghost_mode
< pojawia się i znika >
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Ghost_mode
 
Data rejestracji: 25.02.2004
Posty: 1,281
Ghost_mode niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
SERWIS !
(Jeżeli namieszasz z biosami to tracisz gwarancję)
__________________
ghost_mode (at) wp . pl

Ghost_mode jest offline  
Stary 20.06.2004, 23:53   #11
Sliwa95
Typical Lame Burner
 
Avatar użytkownika Sliwa95
 
Data rejestracji: 19.08.2003
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 49
Sliwa95 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja z tym modelem miałem nieco inny problem. Chodziła bardzo ładnie, wszystko pięknie czytała i paliła. A jej feler polegał na tym, że przy uruchamianiu/resecie kompa przy włożonej do napędu płycie, bios nie potrafił wykryć urządzenia. Ciekawe, że gdy wcisnęło się pauzę i poczekało, aż napęd przemieli sobie płytkę, wszystko działało prawidłowo (tak jak i bez płyty w środku) - napęd był wykrywany. Co za tym idzie, trochę problematyczne było kilkukrotne resetowanie kompa z płytą bootowalną, ciągle trzeba było czekać kilkanaście sekund, aż napęd dowie się, co tam akurat za płytę ma w środku.
Jako, że nie wykorzystywałem boota zbyt często, nie chciało mi się nawet iść do serwisu. Ostatecznie jednak poszedłem - efektem jest wymiana na gce-8525B. Jedynym moim błędem było pozostawienie im z tamtą palarą prostego manuala. Nie oddali już, sknerusy.
__________________
Appereance and Reality... RMB
Sliwa95 jest offline  
Stary 21.06.2004, 08:22   #12
Czyki
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 17.06.2004
Posty: 4
Czyki w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzięki Maciej o to mi chodziło.
Nagrywarę i tak zaniosę do serwisu a z tym backupem to tylko tak dla siebie. Ciągle za mało wiem.
Czyki jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.