Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 14.05.2002, 06:06   #1
norbic
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.04.2002
Posty: 51
norbic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
jak regulowac moc lasera ?

jak regulowac moc lasera dzialajacego na cd podczas nagrywania?
czy jest jakis sposob na zmiane tych ustawien?
nawet jesli wiazaloby sie to z uszkodzniem sprzetu
mam yamaszke crw8424s niechce nagrywac rw od momentu kiedy zainstaluje sie w kompie nero ( tak jakby nero zmienialo parametry nagrywania we wszystkich mozliwych programach ) ale wsyzstkie inne plytki nagrywa
problem polega na tym ze i nero i nagrywanie na rw jest mi niezbedne, ale takze niechce wymieniac nagrywarki
czy ktos moze dac jakies wskazowki co do tego tematu
__________________
brak nadzieji na brak cuduw
norbic jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 14.05.2002, 07:14   #2
Crypter
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.04.2002
Posty: 63
Crypter zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie jestem pewien, ale wydaje mi sie ze obok laserka znajduje sie potencjometr ktory sluzy do tego. Jednak, ingerowanie w jego ustawienia jest bardzo niebezpieczne, bo on juz jest ustwiony pod caly ten mechanizm tak, ze wszelkie zmieany moga doprpowadzc do deklaibracji calego mechanizmu nagrywajacego.
Choc mowie, ja sie na tym nie znam kompletnie... wiem tylko ze takie cos istnieje.
Bycmoze ktos z bardziej doswiadczonych forumowiczow bedzie dysponowal wieksza wiedza.
pozdrawiam
Crypter jest offline  
Stary 14.05.2002, 14:07   #3
-=KoWaLiK=-
Gość
 
Posty: n/a
A do czego Ci to potrzebne, bedziesz z niego strzelal? A moze wystarczy wolniej palic, wtedy pali sie dokladniej (tak wyczytalem w jakiejs madrej gazecie)
Pozdrawiam
 
Stary 14.05.2002, 17:55   #4
Kusiu
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.03.2002
Posty: 38
Kusiu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Tym pokrętłem rzeczywiście można regulować moc lasera ale przydaje się to tylko wtedy jego moc już siadła i np. nagrywarka nie chce nagrywac - wtedy podkręcenie daje efekty.
Kusiu jest offline  
Stary 14.05.2002, 19:35   #5
norbic
Bywalec
 
Data rejestracji: 29.04.2002
Posty: 51
norbic w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
panowie jesli chodzi o dane techniczne czytnikow cd to mam jako taki pojecie i kilka servisowych schematow chodzi mi o to zeby softwarowo regulowac w zaleznosci od potrzeb, jesli chodzi ot ten potencjometr niedaleko oka lasera w czytnikach i nagrywarkach istotnie sluzy zazwyczaj regulacji ale to wtedy jak juz prawie padl czasem jednak niema potencjometru albo jest ich kilka ale nie o to chodzi,
rzecz w tym ze wypalarka nagrywa jak nalezy ale koliduje z nero ( jak sie instalnie nero w system to nieobsluguje plytek rw
przyklad: robie plytke bootowalna opisana na cdrinfo za pomoca programu z lini polecen dzieje sie to przed zainstalowaniem nero program w pewnym momencie wyswietla moc lasera " 5 " plytka rw zostaje nagrana jest ok...
teraz instaluje nero i tym samym programem nagrywam na rw moc lasera " 3 " wiec skoro program to zmienia to ja terz powinienem umiec
czy ktos przyzna mi racje ?
coprawda niektore nagrywarki niemaja mozliwosci regulacji mocy lasera moja jednak ma
a co do palenia z mniejsza predkoscia to wypalam na cdrw x4 bo taka pretkosc ma moja nagrywarka ale probowalem tez na predkosci 2x i 1x te same efekty
nagrywarka to yamaha crw8424s i niemam z nia zadnych problemow pali jak nalezy poza tym jednym przypadkiem mam jeszcze 2 inne palniki nowsze szybsze ale im czasem odbija i wala plytki od tak sobie ta jamaszka moze jest wolna ale zawsze pali jak nalezy to przez sentyment do niej szukam rozwiazania tematu

pozdrawiam
__________________
brak nadzieji na brak cuduw
norbic jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.