Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.11.2003, 03:49   #1
BoKo
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Lokalizacja: aj ... jak daleko!
Posty: 26
BoKo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Jak uruchomić program .CUE lub .BIN

Hejki! Jestem nowicjuszem w temacie nagrywania itp. Przytrafiła mi się jednak sytuacja, w której zmuszony jestem uruchomić program mający rozszerzenie jak w temacie. Usiłowałem posłużyć się do tego celu (między innymi) programem CD Space ale nie bardzo wiem w jaki sposób temat ruszyć. Och .. nie posiadam żadnego CD z potrzebnym mi programem a jedynie wspomniany CUE i BIN. Czy może ktoś mi pomóc? Tak "łopatologicznie". Pozdrówka

Ps. Przeczytałem post Nagrywanie ....... ale mimo tego nadal nie wiem jak zmusić jakikolwiek program do "widzenia" rozszerzeń CUE i BIN.

Ostatnio zmieniany przez BoKo : 03.11.2003 o godz. 03:57
BoKo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.11.2003, 08:07   #2
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Jak uruchomić program .CUE lub .BIN

Cytat:
BoKo napisa***322;(a)
Hejki! Jestem nowicjuszem w temacie nagrywania itp. Przytrafiła mi się jednak sytuacja, w której zmuszony jestem uruchomić program mający rozszerzenie jak w temacie. Usiłowałem posłużyć się do tego celu (między innymi) programem CD Space ale nie bardzo wiem w jaki sposób temat ruszyć. Och .. nie posiadam żadnego CD z potrzebnym mi programem a jedynie wspomniany CUE i BIN. Czy może ktoś mi pomóc? Tak "łopatologicznie". Pozdrówka

Ps. Przeczytałem post Nagrywanie ....... ale mimo tego nadal nie wiem jak zmusić jakikolwiek program do "widzenia" rozszerzeń CUE i BIN.
CUE i BIN - te pliki razem stanowią obraz. Musisz zamontować (plik CUE) w wirtualnym napędzie, ale widzę iż próbowałeś CD Space. Być może obraz jest uszkodzony, spróbuj jeszcze za pomocą innego emulatora napędów np. Deamon Tools.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 03.11.2003, 08:10   #3
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
dozuce tylke ze Daemon Tools moze otworzyc sam plik bin, jezeli cue jest walniety - wystarczy w menu otworz dac all files
nimal jest offline  
Stary 03.11.2003, 08:54   #4
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
nimal napisa***322;(a)
dozuce tylke ze Daemon Tools moze otworzyc sam plik bin, jezeli cue jest walniety - wystarczy w menu otworz dac all files
Dokładnie - generanie próbuj montować obraz, wskazując albo CUE, albo BIN.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 05.11.2003, 22:47   #5
BoKo
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Lokalizacja: aj ... jak daleko!
Posty: 26
BoKo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Coś mi się udało z Daemon Tools Dzięki!! Pozostało mi tylko pytanie: w jaki sposób lub raczej przy pomocy jakiego programu mogę podejrzeć zawartość zbioru CUE lub BIN tak, aby móc skopiować stamtąd kilka zbiorów nie stanowiących oryginalnej zawartości płyty CD? Pozdrówka
BoKo jest offline  
Stary 05.11.2003, 23:01   #6
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
BoKo napisa***322;(a)
[...] w jaki sposób lub raczej przy pomocy jakiego programu mogę podejrzeć zawartość zbioru CUE lub BIN tak, aby móc skopiować stamtąd kilka zbiorów nie stanowiących oryginalnej zawartości płyty CD? Pozdrówka
.cue -> notatnik
.bin -> WinIso a także UltraIso ,CD Mage, DirectIso ,IsoBuster...

..............
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 05.11.2003 o godz. 23:06
Maciej jest offline  
Stary 05.11.2003, 23:09   #7
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
BoKo napisa***322;(a)
Coś mi się udało z Daemon Tools Dzięki!! Pozostało mi tylko pytanie: w jaki sposób lub raczej przy pomocy jakiego programu mogę podejrzeć zawartość zbioru CUE lub BIN tak, aby móc skopiować stamtąd kilka zbiorów nie stanowiących oryginalnej zawartości płyty CD? Pozdrówka
no przeciez jak masz obraz zamontowany w DT to po kij cos innego
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 06.11.2003, 08:18   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
chcesz dolozyc - WinIso
chcesz skopiowac z bina na hdd - zamontowales? - kopiujesz jak z normanego cdromu
nimal jest offline  
Stary 07.11.2003, 01:45   #9
BoKo
Bywalec
 
Data rejestracji: 24.04.2003
Lokalizacja: aj ... jak daleko!
Posty: 26
BoKo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hejki! Napisałem na początku, że jestem kompletnie "zielony" niemniej ściągnąłem Daemon Tools 3.33 i przy jego pomocy uruchomiłem (prawdę mówiąc nastąpił autostart i "się" zainstalowało) to, co otrzymałem jako BIN. Do tego momentu gra i buczy. W jaki jednak sposób przy pomocy Daemon Tools podejrzeć zawartość zbioru BIN? Nie widzę dostępu do żadnej opcji umożliwiającej cokolwiek? Po instalacji Daemon Tools pojawiła mi się na desktopie ikonka symbolizująca program a jej kliknięcie instaluje malutką ikonkę w Tray-u. I dopiero stamtąd obsługa prawym klikiem myszy. Ale nie mam dostępu do żadnego okienka czy menu, którym mógłbym operować. Pozdrówka
BoKo jest offline  
Stary 07.11.2003, 08:21   #10
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
masz ikonke obok zegarka
klikasz na nia
wybierasz mount cd (lub cos co ma w nazwie "image", a jak juz bedziesz mial zamontowany jakis obraz to w tym miejscu pojawi sie nazwa obrazu - klikasz na nia kiedy chesz podpiac inny)
pojawia sie menu z wyborem obrazu - cos jak okno otworz w kazdym programie
wybierasz jakis obraz do zamontowania
klikasz na nim
i to wszystko

zawartosc wirtualnej plyty jest dostepna jak cdrom - ktoras tam literka kolejnego napedu - dziala jak kazdy normalny cdrom

pozdro
nimal jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.