Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.07.2003, 21:02   #1
cdwriter21
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika cdwriter21
 
Data rejestracji: 07.05.2001
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 251
cdwriter21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak uszkodzić nagrywarkę ?

Mam nagrywarkę LiteOn 32x12x40 @ 48x12x48. Mam na nia jeszcze 5 m-cy gwarancji (moge wgrac spowrotem bios z modelu orginalnego).

Moje pytanie brzmi: Jak uszkodzić nagrywarkę, żeby na serwisie myśleli, ze zwalila sie nie z mojej winy i wymienil mi ja na nowanowa, czyli szybsza bo takich juz nie maja ??

Z gory tnx za odp.
__________________
cdwriter21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.07.2003, 21:09   #2
AroS86
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.07.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 3
AroS86 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
malo ci? 48 to za wolno? ja mam 12 i nie narzekam...

slyszalem o numerach z zalewaniem nie woda ale spirytusem chyba... ale to raczej bujdy...

ja bym zostawil jak jest...
__________________
...::: powered by TEAC CD-W512EB :::...
AroS86 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2003, 21:39   #3
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Bardzo niepoprawne zachowanie musze przyznac. Nie wiem czy do konca legalne.
pawelblu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 10.07.2003, 22:33   #4
echoo
Organista za 2300
 
Data rejestracji: 17.12.2002
Lokalizacja: jakaś tam dzióra
Posty: 405
echoo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy to już taka nasza narodowa mentalność, ze każdy chce każdego wyrąbać. Fuj!!!
__________________
uczyć się - Lenin
lenić się - Uczeń

priv
echoo jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 00:38   #5
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
a ja bym zostawil stara - te najnowsze litki wcale nie sa najleprze
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 10:11   #6
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,916
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
CrazyLucas napisał(a):
a ja bym zostawil stara - te najnowsze litki wcale nie sa najleprze
Do indeksu 48x nie są aż takie złe, ale z 52x to się nawet zgodzę.
SEBAW jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 11:33   #7
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Nowsze nagrywarki są na pewno szybsze, ale moim zdaniem wszystkie to SZAJS który ma się szybko zepsuć, bo przecież gdyby były trwałe trzeba by fabryki pozamykać... Mowa oczywiście o sprzęcie tanim, domowego użytku. Sam miałem Yamahe 4x4x16x SCSI z 98 roku i ją sprzedałem koledze, działa do dziś i choć nie czyta zabezpieczeń i nie ma trybu DAO to nigdy nie szwankowała. Teraz mam Plexa 121032S i Litka 40125S, i będę bardzo smutny gdy któraś z nich "padnie".

Jak "naprawić" nagrywarkę żeby ją wymienili? Hm, analizując treść warunków gwarancji, nagrywarka kwalifikuje się do wymiany/naprawy tylko wtedy, gdy uszkodzenie jest wadą elektroniki. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne raczej są z winy użytkownika, reklamacji także nie podlega zużycie lasera spowodowane wypalaniem setki płyt dziennie. Tak sądzę, ale mogę się oczywiście mylić.
Jedyna metoda na przedwczesny zgon nagrywarki i ogólnie każdego sprzętu elektronicznego, to spowodowanie uszkodzeń wewnętrznych jakiegoś scalaka. Odradzam tu jakiekolwiek płyny, gdyż zostawiają ślady. Mój stary patent jest następujący:
korzystając z zewnętrznego zasilacza lub odłączając wszystko od niego oprócz rzeczy "do naprawy", odłączając wszelkie inne kable a szczególnie kabel IDE (!) rozbieramy obudowe, bierzemy zapalniczkę nowego typu (te bez kamyczka) lub zamiennie stary iskrzyk do zapalania gazu (nie taki na kamień ani na 220V tylko taki, który ma własne źródło wytwarzania iskry) i kierujemy jego wyładowania poprzez krótki przewód na nogi jakiegoś scalaka. Wyładowania te mają słaby prąd ale duże napięcie, wystarczą do uszkodzenia delikatnych tranzystorów w strukturze układu. Po tym zabiegu sprzęt staje się "martwy" i kwalifikuje do wymiany. Nie ma śladów zwarcia ani zalania płynem, i o to chodziło

Oczywiście nie ponoszę odpowiedzialności za ten "poradnik" - to tylko mój pomysł i metoda raz przeze mnie wykorzystana...
__________________
Poprzedni opis: Był i się zmył.
Teraz jestem tu: monter.techlog.pl
CHCIAŁĘ BYŚ MODERATORĘ ale sresyknofałę... Bedę PREZYDĘTĘ !!!
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 13:02   #8
Proton
Wymiatacz
 
Avatar użytkownika Proton
 
Data rejestracji: 18.06.2002
Lokalizacja: Houston
Posty: 585
Proton zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Uważam, że Twoje pytanie jest bardzo niepoprawne i nie na miejscu.....
Rozumiem, gdyby nagrywarka szwankowała, a w serwisie nie chcieliby Ci jej naprawić, bądź wymienić na nową i chciałbyś ją "dobić"... ale w przypadku gdy masz w pełni sprawną nagrywarkę i chcesz ją zepsuć po to, żeby mieć ciut szybszą jest po prostu zwykłym bezczelnym naciąganiem.
Chcesz mieć koniecznie szybszą nagrywarkę, to idź do sklepu i kup ją! A starą sprzedaj komuś.
Masz bardzo giętkie sumienie...
Troszkę przemyśl swoje postępowanie.

Pozdrawiam
Proton jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 13:27   #9
Monter
Użyszkodnik
 
Avatar użytkownika Monter
 
Data rejestracji: 29.03.2001
Posty: 767
Monter niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Fakt, ja też napisałem swój wywód w kwestii dobicia sprzętu, gdy np za diabła nie chcą czegoś wymienić a jednak to szwankuje (np piszczy łożysko w HDD, itp.)
Co do nagrywarek to już chyba nawet nie ma potrzeby w takie zabawy się wdawać, dobrego litka można dostać już poniżej 200zł, mój pomysł był z czasów gdy swoją pierwszą Yamaszkę kupowałem za 2000zł (bez ściemy).
Pozdrawiam
__________________
Poprzedni opis: Był i się zmył.
Teraz jestem tu: monter.techlog.pl
CHCIAŁĘ BYŚ MODERATORĘ ale sresyknofałę... Bedę PREZYDĘTĘ !!!
"Głupota, którą widzimy u drugich, na ogół podnosi nas na duchu"
Monter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 13:36   #10
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
choć to nieetyczne działanie
ale wiedzieć nie znaczy zrobić a wiedza się czasami przydaje /specyficznie uszkodzony element który nadal jako tako pracuje a serwisowanie potrwa parę tygodni i wiadomo z góry że przyniesie pozytywny efekt-> nowe sprawne vs całkowity pad i wymiana od ręki/ to poza zabawą piezoelektrykiem /megaomomierz też powinien być ok 8)/ można przemyśleć punktowe przegrzanie jakiegoś scalaczka / vlsi i ich pochodne nie lubią wysokich temperaturek choć widziałem i takie które na pierwszy rzut oka niegdy nie powinny działać bo była na nich widać ślady pracy lutownicy transformatorowej i to malej mocy inaczej / ewentualnie innego półprzewodnika / można jeszcze pomyślec aby zrobić to w okolicach wejścia zasilania co uprawdopodobni awarię-> to na dociekliwych serwisantów/ tylko pytanie po co to robić? najczęściej nowe są gorszej jakości mimo nowych marchewek oferowanych przez producentów

pozdro

ps Monter to były czasy palniki x2 i odczyt cdrw to już byl full wypas i wiedziałczłek za co płaci tyle kasy
__________________
. Lenistwo jest drogą do świętości,
^|^^ a bluźnierstwo do raju ^^|^
^| Vintage Sansui & Braun/ADS |^

Ostatnio zmieniany przez cana : 11.07.2003 o godz. 13:41
cana jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 14:25   #11
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
"kazdy ch*j ma swój strój"

A swoja droga to takich postow bylo duzo. Moglbys kolzeko poszperac.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 11.07.2003, 23:53   #12
cdwriter21
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika cdwriter21
 
Data rejestracji: 07.05.2001
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 251
cdwriter21 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wiele ludzi gani mnie za ten post.
Nagrywarka nagrywa plyty ale nie potrafi ich pozniej odtworzyc (wywala bledy), jak oddam ja na serwis to powiedza ze uzywam dupiatych plyt, a nagrywalem na roznych nosnikach - wczesniej sie tak nie dzialo !!!
__________________
cdwriter21 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2003, 00:17   #13
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
moj patent - podlaczyc +12V tam gdzie +5 a drugie odwrotnie - jak co mozna powiedziec "nigdy nie urzywalem tego kabla z zasialcza a tu nagle cos takiego"

btw - popieram protona - odwalanie takich sztuczek z 100% sprawnym sprzetem tylko ze starym to chamstwo
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2003, 21:58   #14
piotrek211
Bywalec
 
Data rejestracji: 04.07.2002
Lokalizacja: LdZ
Posty: 78
piotrek211 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Zalej spirytem i samo wyparuje nie bedzie sladow... ale tak na serio sprobuj udowodnic servisowi ze jest uszkodzona, ale i tak tego nie zrobisz wiec miej to co masz i sie ciesz ze masz bo nie wszyscy maja 48X ja mam 52 ale wolalbym moja stara 40X teac SZYBKOSC NIE ZNACZY JAKOSC zapamietaj
__________________
powered by TEAC CD-W552E
GG - 5317727

Ostatnio zmieniany przez piotrek211 : 12.07.2003 o godz. 22:00
piotrek211 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 12.07.2003, 22:29   #15
BoBsOn
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.07.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 31
BoBsOn w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ludzie a co powiecie że ja nagrałem 650 pytek na starej litece 40125S prawie przez cały rok (zostało kilka dni do końca gwarancji) no i teraz laser się zużył i niezbyt dobrze się nagrywają płytki (np. w testach NeroCDSpeed to często wywalają błedy , czerwone sektory w w teście surface i w quality) i to wszystko niezależnie od jAkości nośnika ?? Co w takiej sytuacji ?? Ma ktoś jakiś pomysł mi nawet nie chodzi o szybszą tylko żeby dali "nówkę" i żeby dobrze się pracowało tak przyjaźnie jak od początku korzystania z nagrywarki.
__________________
********************
* post wysłany od *
* BoBsOnA *
********************
BoBsOn jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.