Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.10.2002, 14:49   #1
Luke
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Luke
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 382
Luke zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
najlpepsza plyta

to samo pytanie i to samo pismo co kiedys. bo taki post juz byl. ale najnowszym numerze komputer swiata jest test cdr. i tak 1 miejsce zajela jakas tam plyta nie pamietam jaka. verbatim mial bodajrze 13 a akoss...12:o! co wy na to? a opierajac sie na wyniku testu za najlepsza plyte mozna uznac ta co zajela 2 miejsce: samsung jakis tam w cenie 1.60 zl. czekam na burzliwa dyskusje
__________________
Każdego dnia widzimy "coś", do czego warto się usmiechnąć.

Moja skrzynka
Luke jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.10.2002, 15:09   #2
Stef
Guru
 
Data rejestracji: 26.04.2002
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Posty: 1,557
Stef zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Test testem,a zycie biegnie swoja droga.I zalezy tez co w tych testach uwzgledniali, i jak mierzyli wyniki. i moze wynikiporpwnywali tez do ceny...
Stef jest offline  
Stary 05.10.2002, 15:17   #3
Luke
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Luke
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 382
Luke zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
cene tez porownywali ale osobno. wiec cena nie miala nic do jakosci. a brali pod uwage glownie wiernosc zapisu, czyli jak bardzo skopiowane dane sa podobne do oryginalu. i to mnie wlasnie dziwi. akoss i lepsza jakosc od verbatima:o
__________________
Każdego dnia widzimy "coś", do czego warto się usmiechnąć.

Moja skrzynka
Luke jest offline  
Stary 05.10.2002, 15:43   #4
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
teoretycznie gdyby do testow wziac plytki takie jak Kodak Gold czy Nashua to Verbatim rzeczywiscie bylby gdzies na 10-13 miejscu...

ale co tam robi akkos? a moze oni sie jakos wybitnie poprawili? [czarno to widze - ja na ich miejscu zlikwidowalbym marke i wrpowadzil nowa]

w kazdym razie takie rankingi troche mnie zawsze szokowaly
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 05.10.2002, 16:34   #5
przemas
wafel
 
Avatar użytkownika przemas
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Będzin tudzież Wrocław tudzież Warszawa
Posty: 888
przemas niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
zawsze to można sobie wytłumaczyć w ten sposób: komputer świat to w X procentach przedrukowywanie czasopisma bodajże niemieckiego [prosze o zweryfikowanie tego bo nie jestem pewien] i to by mogło tłumaczyć dlaczego wyniki są takie. może za granicą mają lepszą markę te płyty. a może wyjątkowo dobrą partię dostarczono do testów.
przemas jest offline  
Stary 05.10.2002, 16:47   #6
bgn
`
 
Avatar użytkownika bgn
 
Data rejestracji: 10.08.2001
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Posty: 1,770
bgn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Thumbs down Re: najlpepsza plyta

Cytat:
Luke napisa***322;(a)
to samo pytanie i to samo pismo co kiedys. bo taki post juz byl. ale najnowszym numerze komputer swiata jest test cdr. i tak 1 miejsce zajela jakas tam plyta nie pamietam jaka. verbatim mial bodajrze 13 a akoss...12:o! co wy na to? a opierajac sie na wyniku testu za najlepsza plyte mozna uznac ta co zajela 2 miejsce: samsung jakis tam w cenie 1.60 zl. czekam na burzliwa dyskusje
**********************
ze tez wierzysz we wszystko co jest napisane. U mnie na klatce schodewej pisze , ze zocha jest q..wa.
Zobacz co jest podstawa testow komputer swiat - punkty przyznawane od tak sobie do ceny
bgn jest offline  
Stary 05.10.2002, 16:53   #7
pirat
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika pirat
 
Data rejestracji: 21.08.2002
Lokalizacja: k-CE
Posty: 145
pirat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hehe

Ja to powiem tak
Takie testy to niesamowita reklama dla producentów więc wygrywa ten który daje najwięcej...


***************

Jeśli nie wiadomo o co chodzi to Chodzi o PIENIĄDZE :-D
__________________
LTR 40-125 S LiTeOn TeAm

...o so chodzi...
pirat jest offline  
Stary 05.10.2002, 17:34   #8
NiEpOkOrNy
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika NiEpOkOrNy
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Ziemia
Posty: 81
NiEpOkOrNy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: najlpepsza plyta

Cytat:
Luke napisa***322;(a)
2 miejsce: samsung jakis tam w cenie 1.60 zl. czekam na burzliwa dyskusje
mnie raczej rozwalila pozycja platinuma i ogolnie test cd-rw
hehe i tak wszystkie plytki mialy ocene chyba bardzo dobra i te pierwsze i ostatnie :-D :-D
a samsung na 2 to mi sie podoba 8) bo ich glownie uzywam8)
__________________
MaDe By NiEpOkOrNy
NiEpOkOrNy jest offline  
Stary 05.10.2002, 17:42   #9
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ja też miałem okazje zobaczyć sobie ten test. Jestem cholernie zdiwiony wręcz to co tam pisze jest niemożliwe.

W rankingu płyt CD-RW wcale nie ma płyt Verbatim tylko jakieś śmiecie (70% płyt).

Natomiast w rankingu CD-R są 23 płyty. Połowy producentów nie znam. Nagorsze jest to, że Verbatimy są na 11 miejscu. Wyprzedziły je nawet Akossy, jakieś Hi-Space, MiNt, Esperanze i wiele innych. Lećmy dalej: po zdjęciach wnioskuje że płyty są w Slimach, a dlaczego verbki w nnormalnych pudełkach, które są droższe. A skąd tak wysoka cena naszych ulubionych płytek 2,50 złotego Lekka przesada ja kupuje je za około 1,80 do 2,20, ale nie za 2,50. Coś jest nie tak w tych testach z KŚ.

Jeśli dobrze pamiętam w poprzednim teście było podobnie Verbatimy były w połowie stawki.

Weźmy takiego "zwycięzcę" testu. Nagrywa on płyty z prędkością 40x jak podaje producent. Z tabelki umieszczonej na stronach testu wynika więc, że płyta powinna byc nagrana w 3 minuty, a jest w 3:45 co odpowiada prędkości 32x. Na dodatek jeszcze taka płyta otrzymuje dodatkowe punkty za to, że "działa szybciej niż podaje producent". Tak jest z wielką ilością płyt.

No rozpisałem się troszeczkę, ale mnie to baaaaardzo denerwuje (chiałem użyć trochę innego słowa).
__________________
epol jest offline  
Stary 05.10.2002, 17:48   #10
epol
przeciętny zjadacz...piwa
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika epol
 
Data rejestracji: 12.04.2002
Lokalizacja: śląsk
Posty: 4,869
epol niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Re: Re: najlpepsza plyta

Cytat:
NiEpOkOrNy napisa***322;(a)


mnie raczej rozwalila pozycja platinuma i ogolnie test cd-rw
hehe i tak wszystkie plytki mialy ocene chyba bardzo dobra i te pierwsze i ostatnie :-D :-D
a samsung na 2 to mi sie podoba 8) bo ich glownie uzywam8)

Dlaczego Co za nisko czy wysoko. przeciez czwarte miejscze jest prawie w sam raz jak na ten nośnik. No może powinno być gdzieś około 6-7.
__________________
epol jest offline  
Stary 05.10.2002, 18:57   #11
Yahol
Gość
 
Posty: n/a
:-D :-D :-D
ten sie smieje, kto sie smieje ostatni
:-D :-D :-D
 
Stary 06.10.2002, 09:23   #12
NiEpOkOrNy
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika NiEpOkOrNy
 
Data rejestracji: 29.07.2002
Lokalizacja: Ziemia
Posty: 81
NiEpOkOrNy w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Re: najlpepsza plyta

Cytat:
epol napisa***322;(a)



Dlaczego Co za nisko czy wysoko. przeciez czwarte miejscze jest prawie w sam raz jak na ten nośnik. No może powinno być gdzieś około 6-7.
prawie to troche za mocno powiedziane w tej chwili w cenie platinuma mozemy dostac znacznie lepsze plytki ,powtarzam platinum - sa ok do filmow
__________________
MaDe By NiEpOkOrNy
NiEpOkOrNy jest offline  
Stary 06.10.2002, 09:29   #13
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
powiedz mi jakie to 'lepsze plyty' kupisz w warszawie za 80gr?... (z patyka, na sztuki)

poza tym platinum 40x z Riteka sa brdziej niz ok. - poziom bledow C1 to 10-30 (na 200 dopuszczalnych - esperanza black ma ok. 60)
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline  
Stary 06.10.2002, 11:05   #14
Shider
Prawdziwy Shider ;)
 
Avatar użytkownika Shider
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 274
Shider zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
ja czytam regularnie Chip-a i nie chce tu nikogo urazic ale moim zdaniem Komputer Świat to najwiekszy smiec na rynku polskich czasopism komputerowych
to co oni wypisuja moze jedynie rozsmieszyc ale nie ze wzgledu na wysoki poziom humoru redaktorow lecz na bzdury ktore tam wypisuja
__________________
Pozdrawiam, Shider
Shider jest offline  
Stary 06.10.2002, 12:47   #15
Luke
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Luke
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 382
Luke zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Shider napisa***322;(a)
ja czytam regularnie Chip-a i nie chce tu nikogo urazic ale moim zdaniem Komputer Świat to najwiekszy smiec na rynku polskich czasopism komputerowych
to co oni wypisuja moze jedynie rozsmieszyc ale nie ze wzgledu na wysoki poziom humoru redaktorow lecz na bzdury ktore tam wypisuja
a to ja jeszcze dorzuce cos co mnie w tym pismie dobilo, a mianowicie test wiatraczkow do procka. 1 miejsce zajmuje wiatraczek ktory mojego procka (Athlon XP 2000+) za cholere by nie schlodzil. natomiast JEDYNY wiatraczek ktory z tamtego rankingu nadawal sie do mojego procesora (nie liczac tych dla overclockerow, bo sa one cholernie drogie, choc wydajne, ale to nie dla mnie, po prostu chodzi mi o jedyny w tescie wiatraczek w cenie ponizej 100 zl, ktory poradzil by sobie z moim Athlonem) zajal...cos kolo 10 miejsca. zdziwilo mnie to bo myslalem ze w tym tescie biora pod uwage szczegolnie wydajnosc. a wiecie w czym ten pierwszomiejscowy wiatraczek pobil ten z 10? otoz byl 'lepszy' bo mial taki bajer jak...instrukcja. no comments. a w tescie procesorow napisali ze Athlona latwo uszkodzic przy zakladaniu radiatora. a o gumowych nozkach na procesorze, zabezpieczajacych przed uszkodzeniami zapomnieli?
__________________
Każdego dnia widzimy "coś", do czego warto się usmiechnąć.

Moja skrzynka
Luke jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.