Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 01.07.2001, 22:28   #1
Tomek
Bywalec
 
Data rejestracji: 05.01.2002
Posty: 46
Tomek zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jaką wybrać oto jest pytanie ?

Mam zamiar kupić nagrywarkę HP 12X8X32 9510i lub Teac
16X10X40. Proszę was o opinie na temat tych dwóch wypal
arek pomimi że różnica prędkości jest znaczna.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Tomek jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 01.07.2001, 23:38   #2
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Tomek (01-07-2001 22:28):
Mam zamiar kupić nagrywarkę HP 12X8X32 9510i lub Teac
16X10X40. Proszę was o opinie na temat tych dwóch wypal
arek pomimi że różnica prędkości jest znaczna.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Wogole nie slychac o nagrywarkach (bardzo malo osob je ma)

Polecam teaca bo jest sprawdzony.
I wybralbym Teaca wlasnie z tego powodu (sa takze inne)
gAzZzZoR jest offline  
Stary 03.07.2001, 01:45   #3
krzpac
RTS Widzew Łódź
 
Avatar użytkownika krzpac
 
Data rejestracji: 07.07.2000
Lokalizacja: Alex City
Posty: 687
krzpac niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
ja na twoim miejscu bym wybrał HP bo mam nagrywarkę tej firmy ( HP 9110i) od pół roku i jeszcze rzadna płytka nie poszła do kosza z winy HP

nie lepiej kupić sobie Plextora
__________________
krzpac jest offline  
Stary 03.07.2001, 09:14   #4
Neo
Wasz Pan i wladca
 
Avatar użytkownika Neo
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 325
Neo zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jako ze mam Ricoha to polecam Teaca :-) }>
Neo jest offline  
Stary 03.07.2001, 13:07   #5
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Bierz teaca jezeli z tych dwoch, ale teac ma jeden mankament jest brzydka i dlugo sie zastanawia nad plytka przynajmniej 512eb (aktualnie mam). Lg natomiast jest ladna ale nie ma bruna choc to troche zbednawe przy takiej pamieci (8mb).
albertartu jest offline  
Stary 03.07.2001, 17:01   #6
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
albertartu (03-07-2001 13:07):
Bierz teaca jezeli z tych dwoch, ale teac ma jeden mankament jest brzydka i dlugo sie zastanawia nad plytka przynajmniej 512eb (aktualnie mam). Lg natomiast jest ladna ale nie ma bruna choc to troche zbednawe przy takiej pamieci (8mb).
Przepraszam wczesniej nastapila pomylka zle przecztalem posta mylalem ze chodzi o LG a nie o HP
albertartu jest offline  
Stary 07.07.2001, 23:44   #7
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
teac / wiem każda ptica swój ogonek chwali / bo sprawdzony, choc faktycznie uroda to on niegrzeszy )
cana jest offline  
Stary 08.07.2001, 00:38   #8
LViZard
Gość
 
Posty: n/a
... osobiście mam plexta 16/10/40 ide, ale od posiadaczy teaca słyszałem, że są zadowoleni ze sprzętu (podobnie jak ja) ... co do hp to przede wszystkim weź to pod uwagę, że płacisz bardzo dużo za napis "hp"
 
Stary 08.07.2001, 21:54   #9
Wita Tomek
Gość
 
Posty: n/a
Wita ponownie Tomek !
Po przeczytaniu strony www.cdrinfo.pl stwierdziłem że pomiędzyHP 9510i (12X8X32) a TEAC W516EB (16X10X40) chyba najlebszym wyborem byłby HP pomimo tego że nie posiada BURN PROOF gdyż myślę że nie jest to sensowne rozwiązanieprzybuforze 4MB w porównaniu do konkurenta TEAC który posiada 2MB, do wyboru HP przekonało mnie także MTBF 150000, gdzie w TEACU jest 100000 MTBF.
Chciałbym się także dowiedzieć, która wypalarka ciszej pracuje, gdzie DAO RAW działa lepiej, oraz dlaczego na stronie cdrinfo o HP panuje straszliwa cisza (czy one się nie psują?, czy też są mało popularne?).
Przepraszam że tak bardzo się rozpisałem ale pomóżcie dokonać mi ostatecznej decyzji !!!
ps. jeżeli mało wiecie na temat HP to proszę spytajcie się osóbkorzystających z tego właśnie sprzętu OK.
 
Stary 08.07.2001, 22:08   #10
gAzZzZoR
Kinetic
 
Avatar użytkownika gAzZzZoR
 
Data rejestracji: 09.04.2001
Lokalizacja: Rybnikkk
Posty: 607
gAzZzZoR zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Wita Tomek (08-07-2001 21:54):
Wita ponownie Tomek !
Po przeczytaniu strony www.cdrinfo.pl stwierdziłem że pomiędzyHP 9510i (12X8X32) a TEAC W516EB (16X10X40) chyba najlebszym wyborem byłby HP pomimo tego że nie posiada BURN PROOF gdyż myślę że nie jest to sensowne rozwiązanieprzybuforze 4MB w porównaniu do konkurenta TEAC który posiada 2MB, do wyboru HP przekonało mnie także MTBF 150000, gdzie w TEACU jest 100000 MTBF.
Chciałbym się także dowiedzieć, która wypalarka ciszej pracuje, gdzie DAO RAW działa lepiej, oraz dlaczego na stronie cdrinfo o HP panuje straszliwa cisza (czy one się nie psują?, czy też są mało popularne?).
Przepraszam że tak bardzo się rozpisałem ale pomóżcie dokonać mi ostatecznej decyzji !!!
ps. jeżeli mało wiecie na temat HP to proszę spytajcie się osóbkorzystających z tego właśnie sprzętu OK.
1. Kurna na cholerew ci bufor jak masz burnproffa ?
2. Watpie ze jest tu jakakolwiek osoba, ktorej dzialala nagrywarka 100 000 (jak mi to udowodni to stawiam piwo) - wiekszosc nagrywarek idzie do kosza zanim przejedzie ta "magiczna" granice
3.Nie wiem jak HP ale teaci sa zawsze bardzo ciche.
4. Dao chyba w obydwu (a napewno w teacu)
5. O teacu jest cisza bo sie malo psuje, a o HP bo nie sa dobre (czyt. popularne)

Wiem ze teaci sa z reguly niezawodne. Nie wiem jak z cena ale nie ma sie co zastanawiac (tzn. ja bym wybral od razu Teaca)

Pozdro. Gazor

P.S. Bardzo malo osob (czyt. znikoma ilosc) ma HP (nie mowiac juz o konkretnym modelu...) wiec nie sa sprawdzone. Za to Teaci...
gAzZzZoR jest offline  
Stary 08.07.2001, 22:33   #11
Mickey
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 28.05.2001
Posty: 178
Mickey zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
gazzzzor (08-07-2001 22:08):
P.S. Bardzo malo osob (czyt. znikoma ilosc) ma HP (nie mowiac juz o konkretnym modelu...) wiec nie sa sprawdzone. Za to Teaci...
Za to o TEACu jest ciągle głośno bo ciągle coś komuś nie działa w idealnym tandemie Teac+Nero }>}>}>

Tomek coś jednak jest w tym twoim poście }>
Mickey jest offline  
Stary 16.07.2001, 21:46   #12
Marcin
Gość
 
Posty: n/a
nie chwalcie teaca bo sam mam hp i chodzi lepiej niż nie jeden Teac a tak na marginesie nie opiram się na tym że każdy swoje chwali to co napisałem uważam za godne
no to SRUUU!!!!! pa!?@?
 
Stary 16.07.2001, 23:19   #13
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
weź teac'a a co do idealnego tandemu teac+nero to zalezy od wersji nero ja tam nie mam kłopotów ani z nero ani z winoncd ani z clonikiem natomiast mam paru znajomych spawaczy co to mieli hp i raczej nie wyrazali sie o nich w superlatywach / map hp w pracy shit niemiłosierny pod usb - i sprzet i soft badziewiasty jedyny plus to to usb bo mi qrna kupili zipa wew zamiast zew cos sie gostkom z zakupów popieprzyło ale wziołem bo by sie jeszcze obrzizlii mi kompa nie chcirli wymienic na cos lepszego boto co mam juz sie zamortyzowało / - ale swoje robi tzn backupuje dane serio tylko archowizacja bo do niczego innego sie nie nadaje/

to oczywiscie moja / a czyja ma być / subiektywna opinia )
pozdro
cana jest offline  
Stary 17.07.2001, 17:30   #14
c0rdat
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika c0rdat
 
Data rejestracji: 31.05.2001
Posty: 363
c0rdat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Z własnego doświadczenia: HP jest całkiem OK (ale tylko do backupu danych). W firmie w której pracuję jest HP (jakieśtam 8xxx, wew. IDE) i chodzi bez problemu, ale używane jest TYLKO do backupu. Prywatnie mam TEAC'a - i hula aż miło (a nagrywam/kopiuję wiele różnych dziwnych rzeczy ). W firmie mojego ojca jest Hp 9600se (bodajże) - tj zewnętrzne SCSI - i też nie ma z nim problemów, robi to co ma robić, ale jak na nim próbowałem skopiować płytkę bootowalną to kopię zrobił, ale się nie bootuje (poza tym - ok). Wiem że to pewnie kwestia współpracy z oprogramowaniem - ale ten sprzęt HP ma coś takiego w sobie, co mnie osobiście zniechęca do eksperymentów... Dostaje się rewelacyjnie dopracowany pakiet oprogramowania HP (jak ktoś zna angielski i nie ma specjalnych wymagań) przy pomocy którego da się zrobić wszystko, co w biurze potrzebne - i chyba takie były zamierzenia producenta.
Pewnie, że można to oprogramowanie wypie... i zainstalować Nero, ale po co wtedy płacić kupę szmalu za (szczerze mówiąc - nie robiącą zbyt dobrego wrażenia) samą nagrywarkę ? Ja wolę inne marki sprzętu.

Reasumując: jako kompleksowe rozwiązanie biurowe (jak się zna angielski) - HP jest cool. Jako nagrywarka do wielu różnych zadań w tym (oczywiście) robienia kopii zapasowych gierek itp. - szkoda kasy. Takie jest moje zdania, ale oczywiście każdy może się z nim nie zgodzić.

Pozdro.
c0rdat jest offline  
Stary 19.07.2001, 10:53   #15
cana
Łaskobójca
 
Avatar użytkownika cana
 
Data rejestracji: 24.04.2001
Lokalizacja: Sigil
Posty: 2,160
cana zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
zgadza się C0rdat tylko że przy tym sofcie nie jest potrzebna nawet szczątkowa znajpomość angielskiego wizzard wizzarda wizzardem pogania
cana jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.