Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 08.12.2003, 04:20   #1
method_man
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 4
method_man w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem z czytaniem płyt audio przez sprzęt JVC.

Witam.

Jestem nieszczesliwym posiadaczem wiezy JVC. Problem tkwi w odczytywaniu plyt audio przez ow sprzet. W chwili obecnej mam nagrywarke Lite-On 40x12x48x z uaktualnionym firmware. Nagrywam plyty muzyczne programem Nero 5 (przewaznie z MP3 na tracki bo wieza nie ma czytnika MP3). Probowalem na roznych nosnikach. Od jakichs tanich no-name'ow po Philipsy 80 min. Po wlozeniu plyty, wieza probuje ja "zlapac" - czyta, czyta i pokazuje sie no disc albo same zera zamiast calkowitego czasu plyty. Nie wazne czy nagrywam z predkoscia 4x czy 40x jest to samo. Nie ma problemu z czytaniem ów plyt natomiast moja druga wieza Technicsa czy micro wieza znajomego SONY. (To samo dzialo sie gdy nagrywalem plyty poprzednia nagrywarka - Yamaha 8x4x12x SCSII). Nawet przy predkosci nagrywania 40x, bez symulacji, bez zadnych weryfikacji itd wieza nie czyta. W czym moze tkwic problem? Moze zmienic jakies ustawienia w Nero? Moze uzyc innego programu do nagrywania plyt? Nie znam sie na tym, ale to wyglada jakby wieza JVC miala problemy z odczytywaniem czasow trackow. Udalo mi sie nawet sprawdzic to na innej wiezy JVC - to samo. Pomimo, ze to byl o wiele "wyzszy" model wiezy (drozszy, wiecej bajerow ale z tej samej serii). Jezeli potrzeba, poszukam instrukcji i podam dokladny model wiezy. Moze potrzebne sa jakies informacjie techniczne z instrukcji?

To chyba na tyle. Z gory dzieki za wszystkie podpowiedzi. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniany przez method_man : 08.12.2003 o godz. 04:22
method_man jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 08.12.2003, 07:17   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
poczytaj o spawaniu audio: bez nadpalania, tryb DAO !!!, predkosc 12x-16x
jak nie pomoze (lub nie pomoglo - bo juz sporo posprawdzales) to zostaje poczekac na nowszy firmware
nimal jest offline  
Stary 08.12.2003, 07:31   #3
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
A czy ta wieża JVC ma w swojej specyfikacji odczyt płyt CD-R?
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV
paput2000 jest offline  
Stary 08.12.2003, 09:56   #4
method_man
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 4
method_man w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez paput2000
A czy ta wieża JVC ma w swojej specyfikacji odczyt płyt CD-R?
tak. W instrukcji napisane jest, że czyta zarówno CD-R jak i CD-RW.
method_man jest offline  
Stary 08.12.2003, 10:08   #5
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Przy wypalaniu zamknij jeszcze CD.
Ja miałem podobny problem, ale moja wieża nie radziła sobie z płytami cd-rw choć obsługiwała je. Zawiozłem do serwisu, a tam wymieniono mi laser i teraz fajnie mi chodzi.
SEBAW jest offline  
Stary 08.12.2003, 10:15   #6
method_man
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 4
method_man w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez SEBAw
Przy wypalaniu zamknij jeszcze CD.
Ja miałem podobny problem, ale moja wieża nie radziła sobie z płytami cd-rw choć obsługiwała je. Zawiozłem do serwisu, a tam wymieniono mi laser i teraz fajnie mi chodzi.

jakto "zamknij CD"?
method_man jest offline  
Stary 08.12.2003, 10:25   #7
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Gdy nagrywasz ścieżki audio w NERO wybierasz metodę Disc-At-Once, prędkość 8x-16x i zamykasz CD - jest tam takie coś.
SEBAW jest offline  
Stary 08.12.2003, 10:41   #8
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
czyba kolega korzysta z kreatora
zamknij kreatora, wtedy na zakladce wypal bedziesz mial opcje wybory trybu (wybierz DAO) i powyzej okienka - odchacz "zamknij CD"
nimal jest offline  
Stary 08.12.2003, 13:40   #9
paput2000
lub po prostu Paput
 
Avatar użytkownika paput2000
 
Data rejestracji: 07.03.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,551
paput2000 niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
To że kolega napisał "To samo dzialo sie gdy nagrywalem plyty poprzednia nagrywarka - Yamaha 8x4x12x SCSII" zasugerowało mi, że jednak z tą wieżą coś jest nie tak.
Jeżeli odtwarzacz nie ma problemów z odczytem CD-R, to fakt nagrania w DAO czy w TAO, zamknięcia płyty czy nie, nie powinno mieć większego znaczenia.
__________________
pozdrawiam
paput2000@o2.pl8)
ZX Spectrum + Elektron TV

Ostatnio zmieniany przez paput2000 : 08.12.2003 o godz. 13:44
paput2000 jest offline  
Stary 08.12.2003, 18:53   #10
mirol
Bywalec
 
Data rejestracji: 16.04.2003
Lokalizacja: Łódź
Posty: 30
mirol w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak, zgadza się to sprawa wieży. Mam ten sam problem, moja wieża (Samsung) nie czyta płyt wypalanych szybciej niż x4, a nagrywarka najwolniej może x8.
Poruszałem już kiedyś ten temat.
mirol jest offline  
Stary 08.12.2003, 19:01   #11
Sprezyn
Pilot oblatywacz
 
Avatar użytkownika Sprezyn
 
Data rejestracji: 12.05.2002
Lokalizacja: DC (Wawa:)
Posty: 882
Sprezyn niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
w JVC szczegolnie tych starszych zdarzaja sie problemy
z laserem - wiem bo sam mam Moze tez byc zakurzona
soczewka. Jest sposob aby czytala - trzeba podkrecic potencjometr
- niestety w moim przypadku wieza podzialal z miesiac czy 2. Teraz
korzystam z odtwaracza sony ktory ma 10 lat i wszystko
lyka
__________________
Pozdrawlaju
Sprężyn
Sprezyn jest offline  
Stary 09.12.2003, 04:24   #12
method_man
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.12.2003
Posty: 4
method_man w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Próbowałem wszystkiego co mi poleciliscie - bez skutku. Jedyne co udalo mi sie osiagnac to to, ze gdy nagrywalem plyty (Philips 800 mb) z najniższą prędkością (4x) to wieza _czasami_ je czytała. Nie zawsze i nie wszystkie. Sam nie wiem co o tym mysleć. Chyba przejade się do jakeigoś serwisu.

Pozdrawiam.
method_man jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.