Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.08.2004, 19:48   #1
edo
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.09.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 43
edo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Question Jakość zapisu cd-r?

Czesc!
Chciałem zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów, jaka nagrywarka ma najlepszą jakość zapisu cd-r? Nie interesuje mnie ani korekcja przy odczycie, ani jakość zapisu cd-rw, po prostu przy dzisiejszych skromnych cenach chciałem kupić coś tylko do nagrywania cd-r. Używam płyt od Tayio Yuden, Mitsubishi Chemical Corp i od Riteka. Do testowania mam Litka 52327s i ciekaw jestem, czy coś przebije jego jakość zapisu.
edo jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 23.08.2004, 20:05   #2
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
pytanie powinno brzmiec jaka para "nagrywarka-plyta" da najlepszy wynik... jeszcze mozna by kombinowac z biosem...
kazda obecnie sprzedawana da ci jakosc wystarczajaca do wszelkich zastosowan - nie ma sie co zastanawaic nad roznicami w granicach bledow pomiaru
pozatym testy domowe nie sa w stanie zachowac idealnej powtarzalnosci warunkow powmiru, a te moga wplynac nieznacznie na wyniki
a roznice miedzy roznymi spawrkami beda wlasnie minimalne (pod warunkiem dobrania do nich plyt)
nimal jest offline  
Stary 23.08.2004, 20:07   #3
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jakosc zapisu to loteria. Jest wiele mozliwosci.
1. Rozne modele nagrywarek (roznice moga wystepowac rowniez miedzy tymi samymi modelami)
2. Predkosci nagrywania (NIKT nie wie jaka predkosc jest najlepsza, bo nie ma czegos takiego jak predkosc "idealna")
3. Rodzaje plyt (nawet plyty od najlepszych producentow vide Tayio Yuden, moga sie roznic jakoscia- jedna nagrywarka, jedna predkosc, dwie plytki z tej samej paczki i moga wystapic roznice)
To tylko najwazniejsze elementy, ktore maja wplyw na jakosc zapisu. Pewnie znajdzie sie ich jeszcze wiecej.
Dlatego nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi na swoje pytanie "jaka nagrywarka ma najlepszą jakość zapisu"
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez smykus_likas : 23.08.2004 o godz. 20:10
smykus_likas jest offline  
Stary 23.08.2004, 21:17   #4
edo
Bywalec
 
Data rejestracji: 20.09.2003
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 43
edo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez smykus_likas
Jakosc zapisu to loteria. Jest wiele mozliwosci.
1. Rozne modele nagrywarek (roznice moga wystepowac rowniez miedzy tymi samymi modelami)
2. Predkosci nagrywania (NIKT nie wie jaka predkosc jest najlepsza, bo nie ma czegos takiego jak predkosc "idealna")
3. Rodzaje plyt (nawet plyty od najlepszych producentow vide Tayio Yuden, moga sie roznic jakoscia- jedna nagrywarka, jedna predkosc, dwie plytki z tej samej paczki i moga wystapic roznice)
To tylko najwazniejsze elementy, ktore maja wplyw na jakosc zapisu. Pewnie znajdzie sie ich jeszcze wiecej.
Dlatego nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi na swoje pytanie "jaka nagrywarka ma najlepszą jakość zapisu"
Ja nagrywam na Litku 52327s z prędkością x16 i to daje najlepsze rezultaty. Najlepszy nośnik do tej nagrywarki to Tayio Yuden, faktycznie czasem jest lepiej, czasem gorzej na płytach z tego semego wałka, jednak te płytki nie mają sobie równych (przynajmniej u mnie). Będę na dniach kupował drugą nagrywarkę i przy okazji chciałem się zorientować czy coś potrafi, przykładowo wypalić lepiej przy prędkości 16, na płycie Tayio Yuden niż mój Litek. Jeśli nie, wezmę drugiego Litka. Ciekawi mnie czy np. taki kosztowny Plextor może się w tej materii popisać.
Dzięki za odzew.
Pozdrawiam.
edo jest offline  
Stary 24.08.2004, 05:31   #5
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie ma zadnej gwarancji ze Plextor zrobi to lepiej. A cena? Sam wiesz.
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 24.08.2004, 08:18   #6
pawelblu
Recydywista - Wielokrotny
Zlotowicz
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika pawelblu
 
Data rejestracji: 17.01.2003
Lokalizacja: Wawa
Posty: 5,265
pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>pawelblu niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wydaje mi sie ze sa 2 nagrywarki ktore pala lepiej niz 52327s. Jest to 48246s (52246s) oraz Yamaha F1.
pawelblu jest offline  
Stary 24.08.2004, 15:46   #7
smykus_likas
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 22.07.2003
Lokalizacja: Wroclaw
Posty: 248
smykus_likas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ale na szczescie TYLKO Ci sie wydaje
A nimal juz wczesniej napisal, ze w domowych warunkach, kazda palarka da wystarczajaco dobre rezultaty (w polaczeniu z odp plytkami)
__________________
Pozdrawiam
smykus_likas jest offline  
Stary 24.08.2004, 16:36   #8
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
nikt ameryki nie odkryje, ja również.

LG 48X bo takie cudo mam, nagrywa mi bardzo dobrze płyty, testuje tym co się da, a jest to Nero CD Speed i testy na jakość płyty. 0 błędów, cała "zielona" płytka mówi sama za siebie.
Nie zapominajmy także o dobrych płytach.
__________________



nie załatwi wszystkiego "FLOTA", tak myślącego uważam za przegranego!
CIAPEK jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.