Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.03.2003, 23:53   #31
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
co do nabijania postow - jaro w tym watku naprodukowales sie sporo

b) wyjscie tzw. digital z CDROMow i nagrywarek ma forme dwupinowego gniazda - takiego jak zworka - i tam podlaczasz dwyzylowy kabelek - przechodza sobie nim grzecznie poziomy TTL czyli nic innego niz forma cyfrowa...

c) sp/dif - tez prawda - niektore napedy sa wyposazone w z kolei takie cudo - najczesciej jednak do uaktywnienia tego cudenka nalezy cos w napedzie dolutowac (albo zrobic samemu wyjscia - bo w srodku moze cos byc, ale wyjsc nie ma)

d) w w2k tez mozna elegancko puscic plyte audio przez IDE... ('dzwiek cyrowy')

e) dzwiek przeslany przez kanal IDE dostaje sie do karty muzycznej przez PCI - i nie jest po dordze nigdzie transformowany na analog - jest to metoda rownei dobra

f) czemu instaluja te smieci? i niepelne uklady? bo widocznie jest tak taniej niz zaprojektowac nowy uklad BEZ tych dupereli - dlatego da sie podkrecac nagrywarki - bo taniej jest downgradeowac naped niz zaprojektowac nowy...
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 03.03.2003, 23:54   #32
CrazyLucas
Forumator
 
Avatar użytkownika CrazyLucas
 
Data rejestracji: 30.12.2002
Lokalizacja: Gdansk
Posty: 996
CrazyLucas zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
taki kabelek mozna zrobic samemu - od strony cd (a pewnie i w dzwiekowce) za zlacza goldpin2 - wystarczy kupic 2 takie wtyczki i polaczyc je kablem - np takim jak do telefonu i po problemie

jak co pisz pm
CrazyLucas jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 03.03.2003, 23:58   #33
Cesarz
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Cesarz
 
Data rejestracji: 09.12.2002
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 11
Cesarz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a tak apropo to po co ci ten kabelek co on ci da to ja nie wiem wytłumacz mi jak możesz bo ja już się zakręciłem.
a tak apropo to nie wydaje mi się że producenci wiedząc o tym że jest digital nie dali by kabelka bo jeśli jest lepiej to dlaczego nie dają tego kabelka

tu potrzeba wypowiedzi fachowca co do tych wejść
(to tak jakby sprzedawali twardziele ata100 a dawali taśme ata66)

może ktoś zna linki na ten temat ja zaczełem szukać
__________________
P4 1,8A,DDR266 512MB,ASUS P4B266SE,MSI G3TI200 128MB,SB AUDIGY,BARACUDA IV60GB,TDK 32/10/40B,LG 52X
Cesarz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 00:19   #34
JAROmix
Registered
 
Avatar użytkownika JAROmix
 
Data rejestracji: 15.10.2002
Lokalizacja: Prudnik
Posty: 118
JAROmix zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
co do nabijania postow - jaro w tym watku naprodukowales sie sporo
Poprostu chciałem otrzymać odpowiedź co mi się udało a nie poszło tak szybko. A nie być wyśmiewanym bo nie oto przecież chodzi.
JAROmix jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 00:20   #35
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A wlasnie ze jest innaczje niz sie Tobie wydaje. Bo tego kabla prawie nigdy producenci nie dodaja(!).. ja tez nie wiem czemu i nie rozumiem. Zawsze jst wciskany do boxa ten analogowy... bez sensu. A cyfrowy jest najzupelniej w swiecie bardzo trudno uswiadczyc.

Co do puszczania plyty audio przez IDE.. nie zawsze to dziala jak mowilem...

A roznica miedzy Analog a Digital. Robilem sobie kiedys testy.. dzwiek z analoga zawsze byl ptrzytlumiony i brakowalo mu czystego mocnego brzmienia. Digital to digital Tak samo czuc pewna roznice w jakosc dzwieku, czy karta puszcza go na glosniki w postaci cyfrowej czy analogowej. Tutaj rowniez jest przewaga, minimalna w sumie ale zawsze na korzysc rozwiazania cyfrowego. Najwieksza strate jakosci zas obserowalem na polaczeniu analogowym miedzy karta muzyczna a cd-romem.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 00:43   #36
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
-Sid-The-Rat=> napisa***322;(a)
co do nabijania postow - jaro w tym watku naprodukowales sie sporo
Sid Nie przesadzaj.. bylo wszytko na temat i chcial sie dowiedziec dokladnie co i jak. Bo koledy wczesniej troche mu namacili w glowie
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 05:27   #37
-Sid-The-Rat=>
Kocham Paskudy, Świntuszę
 
Avatar użytkownika -Sid-The-Rat=>
 
Data rejestracji: 30.03.2002
Posty: 6,017
-Sid-The-Rat=> niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
z postami to jak mozna poznac po '' byl zart... choc uwaga o nabijaniu od osoby ktora ma 3 posty z rzedu w jednym topicu az sie prosi o zlosliwy komentarz

czy ejstesmy zgodni ze wyjscie digital to I sp/dif I te 2pinowe gniazdo?
__________________
2 * nec 20WGX2.. o mamo.. oczy za uszy
nie odpowiadam na pivy z pytaniami jak sie komus wlamac na mail [co za pomysl] i z prosba o pomoc w konfigu czegostam. te czasy sie skonczyly.
-Sid-The-Rat=> jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 06:42   #38
esem
OldBoy
 
Avatar użytkownika esem
 
Data rejestracji: 18.05.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 3,863
esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>esem jak się przyłoży ma szansę zostać specem <150 - 249 pkt>
Cytat:
Maciej napisa***322;(a)
Dzwięk AUDIO DIGITAL jest przenoszony poprzez TAŚMĘ IDE w WIN XP...!!!

jak wyciągnę taśmę IDE to będzie duuupa...:o
a jak jest Audio DIGITAL to codec na karcie muz. nie musi konwersować sygnału w przetworniku AC/CA z digital na digital .....
To rozwiązanie pierwszy raz było w winMe... 8)
__________________
ASUS DRW-24B3LT
esem jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 07:38   #39
szperacz
Bywalec
 
Data rejestracji: 09.01.2003
Lokalizacja: Bydgoszcz
Posty: 57
szperacz w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
[QUOTE]Martin_TP napisa***322;(a)
[B]A wlasnie ze jest innaczje niz sie Tobie wydaje. Bo tego kabla prawie nigdy producenci nie dodaja(!).. ja tez nie wiem czemu i nie rozumiem. Zawsze jst wciskany do boxa ten analogowy... bez sensu. A cyfrowy jest najzupelniej w swiecie bardzo trudno uswiadczyc.
BO się przyzwyczaili. Dawniej rzadko która karta dźwiękowa miała wejście digital natomiast analg wszystkie. A poza tym można chyba wziąć jakikolwiek zbędny kabelek od płyty głównej (dwupinowy) i włączyć. Jak nie będzie działało odwrócić wtyk i musi działać.
POzdrawiam
PS. A co do IDE to jakoś nie widziałem takiego złącza w wzmacniaczu od wieży, a coś mi sie wydaje że wyjście digital jest kompatybilne z SPDIF.
szperacz jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 18:28   #40
TombRaider
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Posty: 10
TombRaider w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Kabelek Audio

Cytat:
JAROmix napisa***322;(a)
[B]Po co robić w napędach takie wyjście jak kabelek do niego prawdopodobnie nie istnieje?

Mam na myśli płyty CD-Audio:

Po co? Wyjśie te mozna wykorzystać w celu podłączenia do np. amplitunera czy minidysku z wejściem SP/DIF. Natomiast odtwarzanie "cyfrowo" (nie przez typowy analogowy kabelek audio) ustawia się w systemie i muzyka "idzie" po taśmie IDE. Karta mimo iz posiada takie wejscie (SP/DIF) to dźwięk jest podawany pośrednio przez taśmę na złącze PCI (opisuję skrótowo) i jest konwertowany przez karte na analog. Więc zastanawia mnie jak chcesz uzyskać odsłuchanie płyty tym kabelkiem SP/DIF, skoro system narzuca dwa tryby albo taśmą IDE "cyfrowo" albo kabelkiem audio "analogowo".


Pozdrawiam...
TombRaider jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 19:20   #41
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Kabelek Audio

Cytat:
TombRaider napisa***322;(a)
Mam na myśli płyty CD-Audio:

Po co? Wyjśie te mozna wykorzystać w celu podłączenia do np. amplitunera czy minidysku z wejściem SP/DIF. Natomiast odtwarzanie "cyfrowo" (nie przez typowy analogowy kabelek audio) ustawia się w systemie i muzyka "idzie" po taśmie IDE. Karta mimo iz posiada takie wejscie (SP/DIF) to dźwięk jest podawany pośrednio przez taśmę na złącze PCI (opisuję skrótowo) i jest konwertowany przez karte na analog. Więc zastanawia mnie jak chcesz uzyskać odsłuchanie płyty tym kabelkiem SP/DIF, skoro system narzuca dwa tryby albo taśmą IDE "cyfrowo" albo kabelkiem audio "analogowo".

ROTFL


Pozdrawiam...
^_^ ales powiedzial. ^_^ Jest przeciez 3 tryb o ktorym caly czas byla mowa. Jest to wyjscie cyfrowe w napedzie CD lub DVD. Podlaczas tym kabelkiem naped z karta muzyczna. I masz cyfrowo bez zadnego IDE. Po to jest przeciez ten SP/Dif - Digital. A w mikserze audio w systemie jako zrodlo zaznacza sie "CD Digital" zamiast "CD Audio". Proste...
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 19:31   #42
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja z gory przepraszam, ale nie moge z takimi.. @#$%@% !!! . Bo wiecie co... wiekszosc z Was gada bzdury.. i nawet jak sie wszystko wytlumaczy to i tak dalej swoje.. tak tak dwie opcje, albo analog albo IDE.. bu ha ha ^_^ Ja tam mam pelne DIGITAL od samego poczatku az po sam koniec (cd/dvd -> kabel digital -> karta muzczyna -> kabel digital -> zestaw 5.1 cyfrowy amplituner i glosniki).. i zadnego EIDE czy tez analoga nie widze w swoim podlaczeniu? Moze tasma od Flopa tez puszczacie dzwiek? Niesamowite teorie. Do jasnej cholery, po cos chyba to wyjscie Digital jest w tych napedach! Jak ktos tego nie umie urzyc, albo twiedzi ze to nie mozliwe, to porsze bardzo, zyjta w niewiedzy i zaciemnieniu. Albo jeszcze lepiej urzywajcie gramofonow, sa chyba prostrze w obsludze niz komputery i te ich kabelki.. zlacza.. analogi.. digitale.. eide, spdify... zbyt skomplikowane co? Podsumowujac mam was gdzies jak to sobie podlaczycie! Ja mam wpelni cyfrowo i tak niech pozostanie.. a wy robta jak chceta...

Z mojej strony raczej juz EOT.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 20:04   #43
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

O loodzie - normalnie kaszanka na całego !!

Sam sie pogubiłem a co dopiero ten co nie jakiego kolwiek pojecia o czym mowa !!

Po dłuzszej obserwacji forum wnioskuje ze wszelkie nieporozumienia powstaja z bardzo głupiego powodu - loodzie nie czytaja szczególowo postów !

I potem sa szopki !!

Pozdrówka !
Laser jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 20:13   #44
TombRaider
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 22.06.2002
Posty: 10
TombRaider w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Re: Re: Re: Kabelek Audio

Cytat:
Martin_TP napisa***322;(a)
^_^ ales powiedzial. ^_^ Jest przeciez 3 tryb o ktorym caly czas byla mowa. Jest to wyjscie cyfrowe w napedzie CD lub DVD. Podlaczas tym kabelkiem naped z karta muzyczna. I masz cyfrowo bez zadnego IDE.
^_^ To po co Ci DVD/CD w komputerze? Jak chcesz korzystac z takiego urzadzenia, skoro twierdzisz, ze IDE jest niepotrzebne. Zastanow sie najpierw, zanim napiszesz.

Cytat:
Martin_TP napisa***322;(a)
Po to jest przeciez ten SP/Dif - Digital. A w mikserze audio w systemie jako zrodlo zaznacza sie "CD Digital" zamiast "CD Audio". Proste...
^_^ ^_^ Wobec Twojej niewiedzy proponuje zrobic eksperyment: zrob cos takiego: podlacz swoj naped do zasilania oraz tasme IDE (bez zadnych kabelkow audio). Oraz w opcjach napedu wlacz dzwiek cyfrowy. Zaloze sie ze jesli system dopuszcza twoj naped do takiego odtwarzania to sie zdziwisz ze odtwarza wlasnie przez IDE

Cytat:
zaznacza sie "CD Digital" zamiast "CD Audio". Proste...
^_^ ^_^ ^_^ Moze jeszcze powiesz, ze kazda karta ma wejscie SP/DIF czy "CD Digital"?

Pozdrawiam...
TombRaider jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 04.03.2003, 20:26   #45
Martin_TP
Kitty loves Agit! =^_^=
 
Avatar użytkownika Martin_TP
 
Data rejestracji: 25.11.2002
Posty: 991
Martin_TP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Re: Re: Re: Re: Kabelek Audio

Cytat:
TombRaider napisa***322;(a)
^_^ To po co Ci DVD/CD w komputerze? Jak chcesz korzystac z takiego urzadzenia, skoro twierdzisz, ze IDE jest niepotrzebne. Zastanow sie najpierw, zanim napiszesz.
^_^ Ha ha... a czy ja gdzies powiedzialem ze EIDE jest nie potrzebne. Wskaz mi taki fragment.. ha.. nie znajdziesz bo nic takiego nie mowilem. Zreszta w topiku jakbys nie wiedzial caly czas chodzilo o podlaczeniu DIGITAL SP-DIF.. o czy caly czas mowie.
Cytat:

^_^ ^_^ Wobec Twojej niewiedzy proponuje zrobic eksperyment: zrob cos takiego: podlacz swoj naped do zasilania oraz tasme IDE (bez zadnych kabelkow audio). Oraz w opcjach napedu wlacz dzwiek cyfrowy. Zaloze sie ze jesli system dopuszcza twoj naped do takiego odtwarzania to sie zdziwisz ze odtwarza wlasnie przez IDE
Wobec Twojej niewiedzy... podlacz kabel SP-DIF oraz zasilanie do napedu odlacz kabel EIDE i jak Twoj naped ma przycisk Play.. to sie zdiwisz.. bo uslyszysz na glosnikach piekny cyfrowy dziwiek Bez znadego Analoga i nawet EIDE.
A co do Twojej sugesti. Przeciez ja wiem ze to dziala, stwiedzilem ze NIE, nie wydaje mi sie. Caly czas chodzilo o DIGITAL - a oto wlasnie chodzilo w tym topiku, jeszcze raz przypomne. Inne rozwiazania tylko skomentowalem... a Ty i tak wyskoczyles z teroia ze sa TYLKO dwie opcje, analog i EIDE... a nic innego nie istnieje. Tak napisales.. wiec to chyba Ty masz jakies niedobory wiedzy. Zreszta prosze bardzo znajdz moja jakas nierzeczowa i bledna wypowiedz... nie znajdziesz, wypowiedzialem sie o kazdym rozwiazaniu i to szczegolowo.

Cytat:


^_^ ^_^ ^_^ Moze jeszcze powiesz, ze kazda karta ma wejscie SP/DIF czy "CD Digital"?

Pozdrawiam...
...a moze mi Ty tez powiesz ze z kazdym napedem dziala odtwarzanie audio przez EIDE.. to sie zdizwisz bo nie z kazdym.

^_^ Ha ha.. Ktos tu mowil o tym? Ja cos takiego mowilem.... czytaj wyrazniej watek. Caly czas chodzilo tylko i wylacznie o zlacze SP/DIF - CD DIGITAL... tylko tu inni, tacy jak Ty zaczeli snuc swoje teorie, zachywajac sie opcja cyfrowej muzyki przez EIDE... rownie dobrze w watku o plytach CD-R mozecie zaczac pisac o plytach dvd.. to to samo....

Rowniez pozdrawiam.
__________________
=^.^= Pioneer DVR-A06, Plextor 4824TA, Toshiba SD-M1612
Sometimes in the dark, When I close my eyes, I dream of you...
If I could fly across this night, Faster than the speed of light... i would be with you
Martin_TP jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.