Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 31.08.2004, 05:19   #1
shooter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 10
shooter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kanały IDE

Jest taki problem, ze odinstalowałem sobie oba kanały IDE (podstawowy i pomocniczy) zrobiłem reboot przy starcie je wykryło, a po chwili mi wali komunikat nie mozna zainstalowac tego urzadzenia, a pod spodem pisze, ze sterownik jest przeznaczony dla innej platformy co to może być ?
shooter jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 31.08.2004, 05:53   #2
Pawel_k
User
 
Data rejestracji: 25.09.2002
Posty: 3,272
Pawel_k zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
:o a od czego sterownik od kanalow bo jak tak to moze zainstaluj na nowo sterowniki do plyty glownej
__________________
nie bedzie niczego
Pawel_k jest offline  
Stary 31.08.2004, 07:52   #3
shooter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 10
shooter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ale ja nie instalowałem sterow do plyty glownej wszytsko mam standartowo zainstalowane przez XP
shooter jest offline  
Stary 31.08.2004, 07:57   #4
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
raz tez mi sie tak zdazylo - na szczescie idzie tak pracowac (choc wszystko chodzi wolniej) wiec dasz rade zrobic backup waznych danych z partycji c
i wtedy reinstalaka sysa
mozesz sprobowac walnac stery plyty glownej, ale mi nie pomoglo - konieczny reinstal
nimal jest offline  
Stary 31.08.2004, 22:45   #5
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
no znalazlem rozwiazanie Twojego problemu przypadkiem
wiaze sie z krytycznym updatem programu Daemon Tools - sciagnij i zainstaluj najnowasz wersje 3.47 - moze naprawic stery kanalow IDE! przynjamniej u mnie tak zrobila! instal i zawolal o 2 restarty pod rzad i potem wsio oki - a ja sie od tygodnie zbieralem za reinstal sysa ^_^
nimal jest offline  
Stary 03.10.2004, 00:14   #6
shooter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 10
shooter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
hehe

Wystarczy odpiac zasilanie od napedow i dyskow no i zainstaluje sie bez problemow, a co do daemona to czuje sie zakoczony poniewaz mam najnowsza wersje tego progzaBTW- Dzisiaj wlasnie przeinstalwalem system
shooter jest offline  
Stary 03.10.2004, 10:06   #7
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
XP z SP2 a płyta główna na NF2 ?
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 11.10.2004, 18:28   #8
shooter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 10
shooter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kurcze, ale lipa zainstalowalem tego DAEMONA (demona dyskow) Toolsa i teraz CD mi nagrywa z predkoscia 16X!!!!!! odinstalowalem i to samo ! help me!
shooter jest offline  
Stary 11.10.2004, 18:43   #9
shooter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 10
shooter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Sluchajcie: wiec odinstalowalem te kanaly i zainstalowalem od nowa daemona-toolsa i od nowa po restarcie mi wali: "sterownik jest przeznaczony dla innej platformy, nie mozna zainstalowac tego urzadzenia ..." gowno prawda on nic nie naprawia ten daemon tylko rozwiazuje jakis problem z emulowaniem safe disc, jak to rozwiazac? dodam, ze pobralem daemona ze strony producenta czyli daemon-tools.cc [(versja 3.47(najnowsza)]
shooter jest offline  
Stary 11.10.2004, 18:52   #10
Y@nkee_PL
Maciek: Reaktywacja
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Y@nkee_PL
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Zielona Góra
Posty: 4,776
Y@nkee_PL zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
daemon nie ma nic do tego
to jakiś błąd w SP2 do XP, jakiś konflikt z Nf2, tak przynajmniej mi się wydaje

moim zdaniem należy czekać na jakąś łate od MS
__________________
...yea-ea-ea-ah, yea-ea, I feel hardcore
yea-ea-ea-ah, yea-ea, always hardcore...

The firmware page - stronka z BIOSami do napędów optycznych
Y@nkee_PL jest offline  
Stary 12.10.2004, 14:29   #11
shooter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 10
shooter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nie!!!!!!!!!!!! To nic nie ma wspolnego z tym czlowieq tak mi sie dzialo na wszytskich Xp wlaczajac w to XP PRO bez zadnego service packa XP z SP1 XP z SP2, a co do chipsetu to moja plyta gl. uzywa chipsetu SiS 735 wiec to nie ma nic wspolnego, troche pogologowalem no i wiele ludzi ma taki problem i chce go rozwiazac bez otwierania obudowy komputera
I jak mowie demon cos z tym wspolnego to ma!
shooter jest offline  
Stary 12.10.2004, 23:44   #12
luminat
Gość
 
Data rejestracji: 12.12.2002
Posty: 437
luminat zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miałem ten sam problem co ty i jak się okazało problem stwarzał sterownik od kontrolera napedu wirtualnego (ten od Alcohola 120%) - odinstalowanie tego programu pomogło.
luminat jest offline  
Stary 13.10.2004, 05:49   #13
krasnal
Bywalec
 
Data rejestracji: 22.01.2004
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 74
krasnal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Miałem podobny problem. Odinstalowałem Alcohol, a jednoczesnie wyjąłem ze slotu PCI kartę tunera TV. Okazało się że sterowniki karty TV gryzły się z IDE.
Moja propozycja, żebyś jeśli masz jakieś karty rozszerzeń, (dźwięk lub inne), spróbuj po kolei wyjmować, odinstalować drajwery i programy z nimi związane. Rebot systemu. Jak się IDE ustawi dobrze, bedziesz wiedział że to to urządzenie. Zainstaluj je na nowo, prawdopodobnie ustawi się dobrze.
Jeśli skorzystasz, powiedz jak Ci Poszło.
U mnie to pomogło.
P.S Na końcu zainstaluj Daemon i Alcohol.
Dodam że mam XP PRO + SP1.
krasnal jest offline  
Stary 13.10.2004, 14:50   #14
shooter
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.08.2004
Posty: 10
shooter w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
słuchajcie widac nie za dobrze sie wyrazilem problem ten wystepuje wtedy i tylko wtedy gdy zainstaluje progz Daemon Tools mozliwe, ze ten sterownik od virtualnego napedu cos knoci, a co do kart TV to one powoduje do piernika konfliktow ja polecam te z firmy LeadTek, bo na nich sie najelpiej zgrywa z kamery no i nie powoduja zadnych konfliktow.
Poprujbuje te w/w sposoby no i jak pomoze to dam znac na forum.
shooter jest offline  
Stary 13.10.2004, 14:57   #15
bakupl
Banned
 
Data rejestracji: 29.03.2004
Posty: 1,961
bakupl w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Oj, nie nie o to chodzi... Ja tez to miałem jakusunęłem kontrolery IDE, myśle że to naprawi jak odepniesz napędy i włączysz syf... i on wtedy zainstaluje... Ale to teoretycznie, a praktycznie to sam nie wiem wsumie... musisz od nowa zainstalowac ten kontroler... ale jak to niewiem
bakupl jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.