Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 17.05.2011, 11:50   #1
Green Field
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.04.2004
Posty: 14
Green Field w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Weryfikacja kompilacji

Witam,
Z góry zaznaczam że od wielu dni próbuję znaleźć na różnych forach i serwisach rozwiązanie mojego problemu ale niestety nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam prawie nowy (roczny) komputer, nagrywarka DVD LG 22x SuperMulti Sata RoHS (wg opisu na fakturze), system Windows 7. Od kilku miesięcy niemal po każdej próbie nagrania płyty CD z plikami mp3 wyświetla się komunikat: "Weryfikacja kompilacji zakończona niepowodzeniem" Początkowo używałem Nero, jednak kiedy wystąpił ten problem przerzuciłem się na Ashampoo Burning Studio 10. Po kilkunastu poprawnych nagraniach w tym programie także zaczął pojawiać się ten przeklęty komunikat. Płytki takiej nie można poprawnie odtworzyć, sprawdzałem taką płytkę programem CDCheck - okazuje się, że w kilku ostatnich utworach na płycie zawsze występuje błąd danych CRC, kod: 23.
Regularnie skanuję system programem antywirusowym a tuż przed nagrywaniem odłączam komputer od internetu, wyłączam program antywirusowy, ad-aware, spywareblaster i spywareguard. Sprawdziłem w menadżerze urządzeń - nagrywarka pracuje w trybie Ultra DMA tryb 5.
Do nagrań używam płyt CD Sony, Verbatim, nie używam żadnych płyt "no-name". W miarę potrzeb co jakiś czas przeprowadzam defragmentację dysków. Nagrywam zawsze z najniższą prędkością: x4
Jako że komputer jest na gwarancji oddałem go do serwisu z tym problemem jednak NIC nie potrafili z tym zrobić. Podobno próbowali podłączyć inną nagrywarkę ale nic to nie dało i weryfikacja nadal kończyła się niepowodzeniem, więc stwierdzili że to nie jest wina nagrywarki i "umyli ręce" od tego problemu.
Czy ktoś z Was spotkał się już kiedyś z podobnym problemem? Mi już ręce opadają z bezsilności...
Jestem raczej laikiem komputerowym, więc proszę o ewentualne "łopatologiczne" podpowiedzi.
Dziękuję z góry za wszelką pomoc w powyższej kwestii.

Ostatnio zmieniany przez Green Field : 17.05.2011 o godz. 11:57
Green Field jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 17.05.2011, 13:01   #2
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,871
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Na początek nie nagrywaj z najniższą prędkością 4x. To dogmat sprzed 10 laty.
Optymalnie 16-24-32x.

Jeśli komputer masz na gwarancji, to niech robią aż usuną problem. Jeśli to nie wina nagrywarki, to niech szukają dalej.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2011, 13:11   #3
Misiek4
____
 
Avatar użytkownika Misiek4
 
Data rejestracji: 26.05.2000
Lokalizacja: Tarnow
Posty: 1,738
Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>Misiek4 jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Komputer jest na gwarancji, czyli masz zalozone plomby na obudowie? Jesli pojawiaja sie bledy CRC, na wszelki wypadek warto wymienić taśmę SATA na inna...
__________________
Pozdrawiam
Misiek4

Wydaje Ci się, że masz szybki dysk twardy/SSD? Dodaj go do rankingu i sprawdź czy jest najszybszy .
Misiek4 jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2011, 13:23   #4
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Jeżeli masz LG GH22NS50 to tam lubi mieszać firmware TN03-trzeba wrócić do TN02.

Było u nas kilka takich tematów właśnie z kłopotami z nagrywaniem na tym napędzie np:

Błędy CRC przy nagrywaniu
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2011, 15:44   #5
Green Field
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.04.2004
Posty: 14
Green Field w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Użyłem narzędzia Nero InfoTool aby sprawdzić jaki firmware mam i okazuje się, że mam właśnie TN02...


Cytat:
Napisany przez czary2mary Podgląd Wiadomości
Jeżeli masz LG GH22NS50 to tam lubi mieszać firmware TN03-trzeba wrócić do TN02.

Było u nas kilka takich tematów właśnie z kłopotami z nagrywaniem na tym napędzie np:

Błędy CRC przy nagrywaniu
Green Field jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 17.05.2011, 15:57   #6
czary2mary
Zamaskowany
 
Avatar użytkownika czary2mary
 
Data rejestracji: 12.10.2005
Posty: 22,287
czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>czary2mary ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Przetestuj jeszcze dla pewności TN02-08

http://www.lg.com/pl/support/product...roduct-profile

Weryfikacja kompilacji-2011-05-17-16-55-16.png
__________________

Mój sklep on-line
czary2mary.pl
czary2mary jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 19.05.2011, 09:31   #7
Green Field
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 01.04.2004
Posty: 14
Green Field w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi!
Nie chciałem zbyt pochopnie cieszyć się, że problem został rozwiązany ale... nagrałem już 8 płyt i jak na razie wszystkie bezbłędnie (każdą dodatkowo sprawdzałem CDCheck'iem).

Otóż wymieniłem obydwa kable SATA do których podpięta była nagrywarka - Misiek4 -> wygląda na to, że to był strzał w dziesiątkę

Plomb na obudowie nie było więc mogłem sam to zrobić, a goście w serwisie trzymali komputer ponad tydzień i nie wpadli na to żeby SATA wymienić...

Jeszcze raz dzięki za pomoc!
Green Field jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Problem z nagrywaniem Płyt - Weryfikacja kompilacj Magnus McKnee Dane 1 15.04.2006 09:50
Weryfikacja kompilacji - NERO ..::[nIcRaM]::. Nero 8 16.02.2006 19:19
Problem z nagrywaniem werifikacja kompilacji andy12 Napędy optyczne CD 2 09.01.2005 11:57
Weryfikacja kompilacji w Nero kwlthc85 Napędy optyczne CD 1 22.10.2004 22:28
Długość nazwy kompilacji w Nero Lwiczek Napędy optyczne CD 9 19.09.2002 19:47


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.