Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Odpowiedz na post
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 30.07.2005, 14:08   #1
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
[Komentarze] Nagrywanie/dzielenie pliku "CUE + MP3/MPC/WAV/APE..."



Wszelkie sugestie, pytania, wykryte błedy proszę kierować do tego topicu

Pozdro
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl

Ostatnio zmieniany przez MacGyver : 30.07.2005 o godz. 14:13
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 15.09.2005, 21:06   #2
Ciamciak
Dire Straits Fan
 
Avatar użytkownika Ciamciak
 
Data rejestracji: 14.09.2005
Posty: 19
Ciamciak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
O ile wiem to nie trzeba rozpakowywać ape do wav nawet jak mamy plik cue dotyczący wav. Wystarczy zmienić w pliku cue (otworzyć jakimkolwiek edytorem tekstowym)
FILE "CDImage.wav" WAVE
na
FILE "CDImage.ape" WAVE
Oczszędza się wtedy sporo czasu i miejsca na dysku w porównaniu z dekompresją za pomocą np. Monkey's Audio ,a różnica żadna
(Mam nadzieję ,że bzdur nie naplotłem )
__________________
W tym momencie słucham :
:cool:
Ciamciak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:12   #3
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Ciamciak
O ile wiem to nie trzeba rozpakowywać ape do wav nawet jak mamy plik cue dotyczący wav. Wystarczy zmienić w pliku cue (otworzyć jakimkolwiek edytorem tekstowym)
FILE "CDImage.wav" WAVE
na
FILE "CDImage.ape" WAVE
Oczszędza się wtedy sporo czasu i miejsca na dysku w porównaniu z dekompresją za pomocą np. Monkey's Audio ,a różnica żadna
(Mam nadzieję ,że bzdur nie naplotłem )
masz kolego całkowitą rację, ale tylko wtedy gdy mamy odpowiednią wtyczkę do Nero.
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:17   #4
Ciamciak
Dire Straits Fan
 
Avatar użytkownika Ciamciak
 
Data rejestracji: 14.09.2005
Posty: 19
Ciamciak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hmm szczerze mówiąc nagrywam Exact Audio Copy lub Burrnem ale może popróbuje Nero (jak to mówili w reklamie "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" stąd moje słabe zdanie o Nero )
__________________
W tym momencie słucham :
:cool:
Ciamciak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:19   #5
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
Co do konwersji do wav [potem kompresja do mp3] to trzeba tak zrobić jezeli chcesz podzielić plik na utwory według cue. Bo program MP3DirectCut obsługuje tylko foramt mp3 Jak znajdziesz soft który obsługuje automatyczne dzielenie cue + mpc/ape/ogg itd. to daj znać.

A jak nagrywamy to wystarczy podać plik cue programowi Burrrn i gotowe. Tak jak napisałem w punkcie drugim

Przeczytajcie uważniej

Pozdrawiam
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 21:28   #6
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez @ndy
Co do konwersji do wav [potem kompresja do mp3] to trzeba tak zrobić jezeli chcesz podzielić plik na utwory według cue. Bo program MP3DirectCut obsługuje tylko foramt mp3 Jak znajdziesz soft który obsługuje automatyczne dzielenie cue + mpc/ape/ogg itd. to daj znać.

A jak nagrywamy to wystarczy podać plik cue programowi Burrrn i gotowe. Tak jak napisałem w punkcie drugim

Przeczytajcie uważniej

Pozdrawiam
racja, tylko jak ja jeszcze nie używałem tego Burrrrna

ostatnio poznaje kilka nowych programów tygodniowo a ukazuje się kilkadziesiąt

pliki ape + cue mialem jakiś czas temu i wypaliłem ~ 25-30 płyt przy pomocy Nero i wtyczki.

teraz nie mam problemu, nie wiem gdzie wtyczka i nie wiem czy działa z tym Nero.

ale o Burrrn będę pamiętał
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 15.09.2005, 22:44   #7
Ciamciak
Dire Straits Fan
 
Avatar użytkownika Ciamciak
 
Data rejestracji: 14.09.2005
Posty: 19
Ciamciak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Troszkę może zboczę z tematu ,ale zastanawia mnie ile zajmuje wam dekodowanie plików w Burrrn. Właśnie wrzuciłem płytkę w ape i rzęzi mi to cholerstwo już 15 minut. W procesach widzę mac.exe (zżera całą pamięć) więc domyślam się że wypakowywuje do Wav'a całą płytę ale to chyba trochę przydługaśnie :/

EDIT: Kurka wodna chyba mam zamulonego kompa bo znalazłem folder temp Burrna i dogrywa mi dane ale straaaaaaasznie powoli
EDIT2: Zajęło mu to 27 minut
__________________
W tym momencie słucham :
:cool:

Ostatnio zmieniany przez Ciamciak : 15.09.2005 o godz. 22:57
Ciamciak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2005, 06:37   #8
andy
logged out
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andy
 
Data rejestracji: 12.07.2003
Lokalizacja: /home
Posty: 12,518
andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>andy jest wzorem do naśladowania <650 - 999 pkt>
@Ciamciak Bo program Burrrn najpierw dekoduje te utwory przy pomocy natywnych dekoderów.
__________________
XMPP: andrzej(at)czerniak.info.pl
andy jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 18.09.2005, 11:15   #9
Ciamciak
Dire Straits Fan
 
Avatar użytkownika Ciamciak
 
Data rejestracji: 14.09.2005
Posty: 19
Ciamciak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tyle się domyślałem ale ciekawiło mnie czemu to tak długo trwa. Ale sprawę rozwiązałem (lepiej za dużo nie grzebac przy pamięci wirtualnej )
__________________
W tym momencie słucham :
:cool:
Ciamciak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 20.09.2005, 18:38   #10
Ciamciak
Dire Straits Fan
 
Avatar użytkownika Ciamciak
 
Data rejestracji: 14.09.2005
Posty: 19
Ciamciak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Uwaga dla przyszłych użytkowników programu Burrn
Pamiętajcie ,żeby mieć dośc miejsca na dysku gdzie macie folder Temp programu. Bo jak miejsca jest za mało to program zamiast przerwać proces to nagrywa tyle ile dał radę wypakować.No i mam teraz uciętą płytkę Sinatry
__________________
W tym momencie słucham :
:cool:
Ciamciak jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.09.2005, 14:45   #11
Bla_De
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 19
Bla_De w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
a co wpisac w 3 lini w pliku cue jezeli do pliku wave jest FILE "CDImage.wav" WAVE a jezeli jest ape to zamisat WAVE co wpisac?
Bla_De jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 30.09.2005, 14:58   #12
ed hunter
Obyś nadepnął na LEGO!
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 30.11.2004
Posty: 38,993
ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>ed hunter ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
Napisany przez Bla_De
a co wpisac w 3 lini w pliku cue jezeli do pliku wave jest FILE "CDImage.wav" WAVE a jezeli jest ape to zamisat WAVE co wpisac?
WAVE nie ruszać tylko rozszerzenie mnienić na .ape

"CDImage.ape" WAVE
ed hunter jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2005, 10:38   #13
Bla_De
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 19
Bla_De w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez ed hunter
WAVE nie ruszać tylko rozszerzenie mnienić na .ape

"CDImage.ape" WAVE
tylko wtedy w nero wyskakuje mi jakis blad
Bla_De jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2005, 11:19   #14
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
a plugin Monkey's Audio do Nero masz zainstalowany ?
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Stary 01.10.2005, 12:13   #15
Bla_De
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 08.02.2005
Posty: 19
Bla_De w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
a plugin Monkey's Audio do Nero masz zainstalowany ?
sciagnolem i gdzies wkleilem ale nie wiem czy dobrze gdzie to ma byc i skad pobrac??
Bla_De jest offline   Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz na post


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport

Podobne dyskusje
Dyskusja Autor Forum Odpow. Ostatni Post
Nagrywanie/dzielenie pliku "CUE + MP3/MPC/WAV/APE..." andy FAQ 0 30.07.2005 13:50


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.