Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.07.2004, 14:54   #31
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
przekonwertuj tego bina do iso w UltraIso lub programem bin2iso.
I wtedy nagraj ISO w NERO.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.07.2004, 17:08   #32
er2de2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2004
Posty: 4
er2de2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez Maciej
przekonwertuj tego bina do iso w UltraIso lub programem bin2iso.
[...]
Mam teraz "cukierkowego" WinISO 5.3, poleciłbyś? Patrzę, że to "najnowsza" wersja z 2001 r.
er2de2 jest offline  
Stary 25.07.2004, 19:59   #33
rsosnik
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 14.07.2004
Posty: 6
rsosnik w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
najlepiej zrob sobie wirtuala i sprawdz czy ten plik jest dobry a potem nagrywaj na plytke tez mialem taka sytuacje i nic nie dalo sie z tym zrobic
rsosnik jest offline  
Stary 25.07.2004, 20:56   #34
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
er2de2 - kopiuj z virtuala w locie
nero miewal problemy z iso, bin tez bynajmniej nie jest jego formatem natywnych, choc faktycznie nie znam przypadkow blednego dzialania
nero tez srednio radzi sobie z mode2 - generalnie to program "w pernamentnej becie" ale i tak najlepszy
koiowanie proponuje wykonac w clonie/alkoholu
nimal jest offline  
Stary 26.07.2004, 02:54   #35
Xargos
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Xargos
 
Data rejestracji: 26.07.2004
Posty: 11
Xargos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
A ja mam pytanko ciut z innej beki ale jak najbardziej w temacie glownym...
Mam na dysku paczke zawierajaca nastepujace pliki:
img, sub, ccd, cue - tworza one obraz gry na PSXa.

Do wypalania tego typu rzeczy uzywam Alcohola120% (bo tylko na nim sie jak dotychczas ani razu nie zawiodlem). Z wymienionych plikow wypalilem plytke w 2och wersjach:
1) najpierw przy wykorzystaniu pliku ccd,
2) pozniej przy wykorzystaniu pliku cue
i obie wersje dzialaja bez zarzutu (jak na razie).

I tu pytania: Ktory sposob jest lepszy ccd czy cue? Czy jest jakas roznica/konsekwencja tego co wybiore? Czy ma to zwiazek z danymi subknalowymi?
Xargos jest offline  
Stary 26.07.2004, 06:50   #36
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
cue nie wczyta subkanalow
ccd to lepszy wybur w zwiazku z tym
sa to obrazy clona
cue w tym zestawieniu jest totalnie niepotrzebny i sluzy jedynie wiekszej kompatybilnosci obrazu
nimal jest offline  
Stary 26.07.2004, 10:52   #37
Xargos
Nowy na forum
 
Avatar użytkownika Xargos
 
Data rejestracji: 26.07.2004
Posty: 11
Xargos w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No to teraz wszystko jasne. Od poczatku mozliwosc wypalenia takiej plytki na podstawie 2-och roznych plikow wydawala mi sie podejrzana... Dzieki za rozwianie moich watpliwosci. Pozdrawiam.
Xargos jest offline  
Stary 27.07.2004, 06:37   #38
er2de2
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 25.07.2004
Posty: 4
er2de2 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Napisany przez rsosnik
najlepiej zrob sobie wirtuala i sprawdz czy ten plik jest dobry [...]
Przecież napisałem w pierwszym poście, że tak zrobiłem i że plik jest dobry...

Nimal: Płytę nagrałem tak jak mówisz, czyli kopiowałem w locie z Virtuala (przy użyciu NERO ). Wszystko jest OK, płyta działa bez zarzutu. Niemniej jestem o płytę w plecy Ale wiem już że Nero + bin to niebezpieczna kombinacja...
er2de2 jest offline  
Stary 31.07.2004, 07:12   #39
hudark
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2004
Posty: 2
hudark w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pomocy

Witam
Ja mam pytanie w sprwie nagrywania plików .img .Czy jest mozliwosc nagrania samego obrazu plyty (.img) bez pliku kontrolnego (.ccd) jezli tak to jakim programemm .
dzieki
Pozdrawiam Wszystkich
hudark jest offline  
Stary 31.07.2004, 07:35   #40
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez hudark
Witam
Ja mam pytanie w sprwie nagrywania plików .img .Czy jest mozliwosc nagrania samego obrazu plyty (.img) bez pliku kontrolnego (.ccd) jezli tak to jakim programemm .
dzieki
Pozdrawiam Wszystkich
Zamontuj wirtualny napęd np.Alcohol 120% i zamontuj obraz .img i potem kopiuj w locie.
Albo otwórz obraz .img w UltraIso ...i przekonwertuj do innego formatu ,aby programy nagrywające się nie "pluły' ...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Stary 31.07.2004, 09:06   #41
hudark
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 30.07.2004
Posty: 2
hudark w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Maciej - dzieki. wszytko tera gra i buczy.
hudark jest offline  
Stary 13.08.2004, 11:53   #42
mosquite
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 13.08.2004
Posty: 1
mosquite w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co to za plik z rozszerzeniem *.sfv

..pozdro da wszystkich...mam maly problemik bo sciagnalem gre w dvdrip i jest tam od groma plikow zwanych "m-we8rip.001" do "m-we8rip.036" i jest jeden plik z rozszerzeniem "m-we8rip.sfv".mam problem bo nie wiem jak to nagrac a probowalem juz wszystkiego...moze juz ktos rozwijal wypowiedz na ten temat ale moze nie bylo mi to dane widziec...bede wdzieczny za jaka kolwiek pomoc...
mosquite jest offline  
Stary 13.08.2004, 12:02   #43
nimal
Author
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika nimal
 
Data rejestracji: 29.03.2003
Lokalizacja: The World
Posty: 16,809
nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>nimal ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
sfv to plik zawierajacy dane kontrolne
jak go odpalisz to przeliczy sumy kontrolne wszystkich plikow i jesli pokaze zero bledow to jest dobrze - mozesz go skasowac
jesli zas wyrzuci blad to sciagnij lepiej jeszcze raz plik uszkodzony i tyle
reszta plikow to wieloczesciowe archiwum - otwierasz pierwsze i kazesz rozpakowac - reszta zostanie automatycznie rozpakowana - po rozpakowaniu mozesz usunac wszystkie
nimal jest offline  
Stary 15.08.2004, 17:07   #44
magus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.04.2004
Posty: 1
magus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Hej. Mam małe pytanko a (chyba) nie znalazłem na nie tutaj jeszcze odpowiedzi. Mianowicie czy można do obrazu na płytce dograć jeszcze jakieś dane? Konkretnie mam obraz (cue) płyty gry i chciałbym na tą samą płytę dograć *****'a ( czy to *.exe czy *.txt). Uzywam nero 6..dzięki z góry za cokolwiek..
magus jest offline  
Stary 15.08.2004, 17:31   #45
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cytat:
Napisany przez magus
Hej. Mam małe pytanko a (chyba) nie znalazłem na nie tutaj jeszcze odpowiedzi. Mianowicie czy można do obrazu na płytce dograć jeszcze jakieś dane? Konkretnie mam obraz (cue) płyty gry i chciałbym na tą samą płytę dograć *****'a ( czy to *.exe czy *.txt). Uzywam nero 6..dzięki z góry za cokolwiek..

Plik .cue to nie obraz tylko arkusz dyrektyw (cue-sheet),.w ktorym zapisane są zestawy komend opisujących płytę.
Najcześciej powiązany z obrazem CD w postaci .bin

Jeśli posiadasz takiego bina ...to możesz wpakować do niego co tylko chcesz za pomocą programów : UltraIso, WinIso, CDmage, Isobuster.
__________________
Jak mądrze zadawać pytania
Maciej jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.