Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 19.02.2003, 12:23   #1
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Question Kopiowanie Cd,a WŁaŚciwie Kopiowanie CzĘŚciowe! Help....

Witam! Mam pytanko, być może jest tu prosta odpowiedź ale ja jej nie znam. Jest taka sytauacja: mam płytke zwykłą CD z trackami na niej (muzyczna do odtwarzaczy kompaktów). Chcę ją skopiować na czystą płytkę za pomocą Nero. Jak zrobić jeśli chcę aby na mojej nowej (kopii) płytce była określona przeze mnie część tracków (np. 10 z 15)? Pomóżcie bo zwykłe "kopiowanie CD" nie ma żadnych opcji! To jak tego dokonać w prosty sposób, a na pewno taki musi być. Dziękówa z góry!
CIAPEK jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 19.02.2003, 12:29   #2
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Wybierasz projekt płyta muzyczna (CD-Audio) i przeciągasz tracki muzyczne które Cię interesują
para jest offline  
Stary 19.02.2003, 12:36   #3
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,858
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Albo w nero menu dodatki->zapisz sciezke i tam wybierasz tracki ktore chcesz zrzucic i format (wav, mp3...). Potem wypalasz to z normalnie dysku i mozesz dokladac jeszcze jakies inne jesli chcesz.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 19.02.2003, 13:04   #4
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Unhappy HELP!

Zrobiłem tak jak mówił para! Nagrala sie plytka, ale przy odtawzraniu są duże nieprzestające szumy w tle z muzyką, której za cholere się nie rozpozna! Czyli Co jest? To nie możliwe? A może do tego są jakieś specyficzne zalecenia? HELP MI!
CIAPEK jest offline  
Stary 19.02.2003, 13:08   #5
para
Guru
 
Avatar użytkownika para
 
Data rejestracji: 18.11.2002
Lokalizacja: Gdzieś tam
Posty: 1,754
para niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Chyba zrzucałeś muzykę na zbyt dużej prędkości. Spróbuj zmniejszyć prędkość zrzucania, albo użyj innego programu do zrzucania np.
EAC lub Easy CD DA Extractora, zrzuć ścieżki na dysk i nagraj kompilacje z utworów na dysku.
para jest offline  
Stary 19.02.2003, 13:14   #6
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
yyyyyeeee no kopiowalem 24X! Mam nagrywarke 48X wiec myslalem ze to nie za wiele, plytka (matka) była w dobrym stanie wiec pomyslalem ze jest OK. Mam Nero 5.5.9.9 i nagrywal do tad OK. Ja juz nie wiem Ale i tak THX
CIAPEK jest offline  
Stary 19.02.2003, 13:29   #7
Macio.Men
The Division Bell
 
Avatar użytkownika Macio.Men
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Lokalizacja: Zamość
Posty: 873
Macio.Men zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
audio nagrywa sie i zrzuca z predkoscia x4 lub x8...
__________________



Kazimieła mówi: Ten temat śmiełdzi!
Macio.Men jest offline  
Stary 19.02.2003, 13:34   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,858
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Zeby nie wychodzic poza nero (to dla poczatkujacego) zrob tak jak napisalem wyzej, zmniejsz predkosc odczytu i odsluchaj je sobie przed wypaleniem na plytke. Zrzuc to do wav i potem wypal z predkoscia 8x i bedzie dobrze.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 19.02.2003, 14:12   #9
andrzejj9
the one
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika andrzejj9
 
Data rejestracji: 08.12.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 17,900
andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>andrzejj9 jest świetnie znany wszystkim <550 - 649 pkt>
Cytat:
macio.men napisa***322;(a)
audio nagrywa sie i zrzuca z predkoscia x4 lub x8...
Niby tak, ale ja nierzadko kopiowalem muzyke przy predkosci 32x (taki mam CD-ROM) i nagrywalem z 48x i nie bylo zadnych problemow. Nie wiem, czy to na pewno jest przyczyna Nie zaszkodzi jednak sprawdzic, bo innego pomyslu ja i tak nie mam
__________________


neverending path to perfection..
andrzejj9 jest offline  
Stary 19.02.2003, 19:04   #10
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Ahaaaaa!Czyli właściwie nie ma odpowiedniej metody tego o czym tu mowa-trzeba powiedziec jasno.Bo ja tez nagrywalem juz Cd z predkoscia 32 (kopia CD-Audio Tracki "w locie" z CD-Romu liteOn 40X) i nagralo sie idealnie. Bo zabawa w przerabianie na wave albo mp3 to średniie wyjście-zajmuje to duzo czasu i jakosc przecoez bedzie nieco gorsza.
Co mogło spowodować te szumy, które usłyszałem? Nie macie pomysłów. Przecież to powinno być takie banalne-wykonanie kopii CD, ale tylko z wybranymi trackami. ojejkuuuuuuuu
CIAPEK jest offline  
Stary 19.02.2003, 19:32   #11
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,858
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Dlaczego nie czytasz co pisze?? Kopiowanie muzyki w locie z predkoscia 32x to wola o pomste do nieba. Jak chcesz to zrobic dobrze to przygotuj sie czasowo, zrzuc to na dysk do wav odpowiednio skonfigurowanym EAC-iem i dopiero wypal w nero czy feurio. No ale jesli ty nie slyszysz roznicy to rob to tak jak piszesz, w locie clonem czy nero na maxa, byle szybko. Po prostu rece opadaja....
PS Zacznij czytac stare dluuuugie posty na ten temat.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 19.02.2003, 20:58   #12
Macio.Men
The Division Bell
 
Avatar użytkownika Macio.Men
 
Data rejestracji: 15.07.2002
Lokalizacja: Zamość
Posty: 873
Macio.Men zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grzeniu napisa***322;(a)
...Zacznij czytac stare dluuuugie posty na ten temat.
yeah, czyli opcja "szukaj" sie kłania panu Ciapkowi
__________________



Kazimieła mówi: Ten temat śmiełdzi!
Macio.Men jest offline  
Stary 19.02.2003, 21:30   #13
Tomek777
Alojzy
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 399
Tomek777 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Zgadzam się z grzeniem w całej rozciągłości. Najpierw na HDD do wav`ów, a później wypalanie możliwie najwolniej. Z kopiowaniem audio w locie bywają problemy - ja miałem kiedyś płytkę (chyba key2audio), której kopia zrobiona w ten sposób nie zawierała wszystkich utworków. Ja wiem, że jest to czasochłonne, ale chcąc osiągnąć dobry efekt trzeba poświęcić trochę czasu
Tomek777 jest offline  
Stary 19.02.2003, 21:47   #14
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
W sumie to macie chłopaki racje Nie za bardzo jestem jeszcze obcykany w tych rzeczach, a wy wiecie lepiej. Dzieki za wszystkie rady i nagany Pozdrówka, napisze o moich poczynaniach z Trackami.
CIAPEK jest offline  
Stary 20.02.2003, 09:31   #15
CIAPEK
mów mi więcej :P
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika CIAPEK
 
Data rejestracji: 17.02.2003
Lokalizacja: TORUŃ
Posty: 5,244
CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>CIAPEK niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Unhappy

Dobra,dobra chłopaki to jeszcze raz ja. Jak też tutaj napisał jeden koleś kopiował muzyke z szybkościami maxymalnymi i było wszystko OK. Ja też już kopiowałem nie jedną płytkę z szybkościami 24 i 32 i było wszystko OK. Laikiem to ja jestem, ale tylko w sprawach nagrywarek bo co dopiero rozgryzam tą rzecz, ale w sprawach komputerowych to troche o nich wiem. Mi tu ciągle chodzi o prostą metode wykonania tej "częściowek kopii"! Fakty są takie: nie ma w Nero takiej właśnie funkcji! Nero-uważany za najpopularniejszy i przez niektórych najlepszy program do nagrywarek nie posiada takiej właśnie funkcji. Bo przy wybraniu opcji kopiowanie CD (zarówno za pomocą kreatora jak i tworzeniu płytki poprzezLIK->NOWY...) nie znajdziemy opcji, która pozwala na skopiowanie płyty do połowy, co wydaje mi się dziwne bo przecież nagrywarka wykonywała by taką samą pracę jak zawsze przy kopiowaniu, ale do określonego momentu na płycie. Przerabianie tracków na wave to nie jest już to samo-to tworzenie Audio CD. A z czym były związane te moje szumy to też chyba nie wiadomo, albo i woadomo-po prostu tworzenie Audio CD nie pozwala na prawidłowe zapisanie odpowiedniej liczby tracków z płyty.
Dzięki za wszystki posty. Ale nadal nie otrzymałem odpowiedzi na moje podstawowe pytanie tylko pokazujecie mi system: przerobienie na wave i nagranie małą szybkością na CD-TO PRZECIEŻ JUŻ NIE "KOPIOWANIE CD"! A JA O TO PYTAM.
Czy każdy z was kopiuje płyte z trackami w taki właśnie sposób?Przerabiając najpierw na wave a potem dopiero na nową płytke? :\
Pozdrówka for @ll!

Ostatnio zmieniany przez CIAPEK : 20.02.2003 o godz. 09:40
CIAPEK jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.