Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 10.06.2002, 19:38   #1
gigaman
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.10.2001
Posty: 40
gigaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Kto wie co to jest????

w Clonie (CD) przy próbie nagrywania wyskakuje takie coś. Jak się tego pozbyć?
gigaman jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 10.06.2002, 19:46   #2
sobi1
Wyjadacz ;)
 
Data rejestracji: 10.12.2001
Lokalizacja: Południe
Posty: 352
sobi1 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
A kiedy to wyskakuje, przed czy po nagraniu, na jakiej nagrywarce, jakiej pojemności płyty?
sobi1 jest offline  
Stary 10.06.2002, 20:15   #3
gigaman
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.10.2001
Posty: 40
gigaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Gdy zaczyna nagrywać, tj. w ciągu pierwszych 10sek. po rozpoczęcu napełniania buforów tak, że nawet płyte moge jeszcze wykożystać. Płyty to Akossy 80 min 24x, a toster to Ricoh MP-7083A.
gigaman jest offline  
Stary 10.06.2002, 20:17   #4
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Czy na innych płytach (innych producentów) ten błąd występuje ?
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 10.06.2002, 20:23   #5
gigaman
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.10.2001
Posty: 40
gigaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
niestety innych nie mam, chyba, że RW
gigaman jest offline  
Stary 10.06.2002, 20:27   #6
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
na RW ten sam błąd ? Chodzi mi o to, że wygląda to na winę nośnika....
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 10.06.2002, 20:33   #7
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,844
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Cytat:
SoBal2k2 (10-06-2002 21:27):
na RW ten sam błąd ? Chodzi mi o to, że wygląda to na winę nośnika....
.....albo slynna juz upierdliwosc ricohow hehehe
Czy w nero nagrywa poprawnie te plyty (badz w innym sofcie)? Poza tym faktycznie wrzuc jakiegos verbatima albo cos porzadnego i wtedy sprawdz, bo te akossy chm.....na ich temat byly tu juz baaaardzo dlugie topic`i.
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Stary 10.06.2002, 20:40   #8
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak troszkę poszukałem po sieci, większość ludzi którzy spotkali się z tym błędem wykorzystywała
1) nośniki niskiej jakości
2) płyty główne oparte o chipset firmy VIA
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 10.06.2002, 20:50   #9
gigaman
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.10.2001
Posty: 40
gigaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Z tego co wiem to błąd tego typu (ricoh + tani CD-r) występował jak na razie tylko w nero. Co ciekawe to jest końcówka paczki (paczka po 100), przedtem tego nie było. W tej chwili formatuje RW bo nie mam żadnego wolnego, jeszcze noment trzeba poczekać.
gigaman jest offline  
Stary 10.06.2002, 20:58   #10
gigaman
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.10.2001
Posty: 40
gigaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Na RW idzie normalnie. Może zmiana aspi na 4.71 ma jakieś znaczenie?
gigaman jest offline  
Stary 10.06.2002, 21:11   #11
SoBal
Były user
 
Avatar użytkownika SoBal
 
Data rejestracji: 08.04.2002
Lokalizacja: Olsztyn
Posty: 562
SoBal zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
trudno powiedzieć, musisz teraz sprawdzic jak chodza te akoss'y. A co do aspi, i to nie tylko do nich (bo odnosi się to do każdego sprzętu/oprogramowania) ważne jest by być up-to-date.
__________________
Komputer został stworzony po to, aby ludziom życie ułatwić, a ziemia jest płaska....
SoBal jest offline  
Stary 11.06.2002, 01:52   #12
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
gigaman (10-06-2002 20:38):
w Clonie (CD) przy próbie nagrywania wyskakuje takie coś. Jak się tego pozbyć?
Może przyszedł czas na czyszczenie nagrywarki?
Jak miałem RICOH-a MP7040A, też któregoś dnia 'wyskoczył' mi taki komunikat, a cdrw przecinało nadal bez problemów. Więc jeżeli na płytkach innych firm nadal edzie się 'wysypywało' - rozkręć sprzęt, przeczyść 'laser', może trzeba przesmarować prowadnice 'lasera'. Ja tak zrobiłem i działała dalej.
Do czyszczenia głowicy polecam preparat CLEANSER ( do czyszczenia optyki, mechaniki precyzyjej i sprzętu elektronicznego).

Pozdrawiam. TOMMYx
 
Stary 11.06.2002, 01:59   #13
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
TOMMYx (11-06-2002 02:52):
Cytat:
gigaman (10-06-2002 20:38):
w Clonie (CD) przy próbie nagrywania wyskakuje takie coś. Jak się tego pozbyć?
Może przyszedł czas na czyszczenie nagrywarki?
Jak miałem RICOH-a MP7040A, też któregoś dnia 'wyskoczył' mi taki komunikat, a cdrw przecinało nadal bez problemów. Więc jeżeli na płytkach innych firm nadal bedzie się 'wysypywało' - rozkręć sprzęt, przeczyść 'laser', może trzeba przesmarować prowadnice 'lasera'. Ja tak zrobiłem i działała dalej.
Do czyszczenia głowicy polecam preparat CLEANSER ( do czyszczenia optyki, mechaniki precyzyjej i sprzętu elektronicznego).

Pozdrawiam. TOMMYx
 
Stary 11.06.2002, 21:12   #14
gigaman
Bywalec
 
Data rejestracji: 27.10.2001
Posty: 40
gigaman w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
mam nowe wieści. Ten błąd występuje tylko w clonie, w nero nic nie wyskakuje. wczoraj nie chciało nagrywać a dziś wkładam płytke daje na nagrywanie i leci normalnie. Spróbowalem drugi raz i nie poszło. Za trzecim razem wypaliło normalnie. Już nic z tego nie rozumiem...
gigaman jest offline  
Stary 11.06.2002, 21:29   #15
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,844
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Uzywaj dobrych plytek albo te ktore masz zapuszczaj po kilka razy az zalapie i nagra. Czasem trzeba poczekac na inna okazje, albo wrzucic te ktora wywalil np wczoraj. Wiem, ze to troche nielogiczne i smieszne ale tak wlasnie mialem na swoim ricohu i zielonych esperanzach i nie znalazlem rozwiazania. Po prostu uzywalem platinum, ktore przyjmowal bez zarzutow. W koncu sie wkurzylem i kupilem teaca24x a ricoha mam w zelaznej rezerwie - ciagle sprawnego. Twoj przypadek wyglada mi na identyczny, musisz robic proby na kazdych plytkach ktorych chcesz kupic wieksza ilosc. Tak czy owak witaj w klubie hehehe
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest online  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 20:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.