Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 03.11.2004, 21:11   #1
jaszhaj
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 03.11.2004
Posty: 1
jaszhaj w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Laptop nie widzi combo

Witam.Posiadam laptopa Toshibę 5005 i mam problem z nagrywarką.Nie czyta płyt cd natomiast dvd czyta sporadycznie.Doszedłem do wniosku że czas wymienić napęd.Kupiłem używany napęd taki sam jak mój (czyli matshita UJDA710),i zainstalowałem go .W tym momencie zaczynają się schody.Laptop nie widzi napędu ,nie świeci kontrolka w napędzie oraz nie można otworzyć go.Napęd pracuje tylko przez chwilę wtedy gdy bios testuje komputer.W momencie załadowania systemu naped już nie istnieje.Napędy są takie same różnią się tylko firmware (stary ma 1.50 a nowy 1,51).Sprawdzałem nie ma żadnego sposobu aby go przełaczać w tryb master/slave.Mam pytanie więc czy napęd jest uwalony czy też jest to sprawa firmware (sprzedawca twierdził że na 99,9 jest sprawny), lub jest tu inny problem którego nie biorę pod uwagę? Będę wdzięczny za podpowiedź.
jaszhaj jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.