Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 02.09.2005, 22:48   #1
Vavoom
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Vavoom
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 229
Vavoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Unhappy Legendarny TEAC i jego niewysuwająca się tacka...

Witam po dłuższej przerwie

Pojawił się u mnie od paru dni pewien kłopot. Mianowicie w starej nagrywarce TEAC CD-W540E, przestała wysuwać się tacka. Po wciśnięciu przycisku wsuwania/wysuwania, dioda odczyctu miga dokładnie tak jak przy prawidłowej pracy, lecz tacka nie wyjeżdża i nie słychać żadnych odgłosów mechanicznych. Gdy ręcznie ją wyjmę, a później przy wciśnięciu przycisku również tak samo reaguje. Popchnięcie jej w celu zadziałania czujnika i automatycznego schowania powoduje również zapalenie lampki i miganie ("wczytywanie płyty") lecz tacka nie drgnie nawet o milimetr. Nie wiem czy to jest zbieg okoliczności, ale ze wszystkich wysunięć (załóżmy jedno na 100 prób) podczas stukania w napęd jest większe prawdopodobieństwo wysunięcia. Jeśli już uda mu się wysunąć tackę, to przez jakiś czas (losowy) napęd działa poprawnie. Lecz czasem też zaraz po wsunięciu tacki, już od razu nie wyjedzie i również płyta nie jest wczytana. Po udanej próbie wczytania zawartości płyty, dalej działa bez zarzutu. Gdy przyjdzie czas na wysunięcie tacki, historia się powtarza.

Raczej nie zależy to od systemu, bo podczas włączania komputera, jeszcze w dosie też tak bywa. Po wypięciu taśmy, na samym zaislaniu - to samo. Jeśli ktoś miałby jakiś pomysł, bardzo proszę o rady. Może to jest uszkodzenie elektroniki / pamięci w nagrywarce? A szkoda mi jej się pozbywać, bo pod koniec okresu gwarancyjnego miała wymieniany laser (sotsunkowo niedawno).

Dzięki z góry za rady,
Pozdrawiam

Ostatnio zmieniany przez Vavoom : 02.09.2005 o godz. 22:50
Vavoom jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 02.09.2005, 22:55   #2
albertartu
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 03.07.2001
Posty: 119
albertartu zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
W wielu napędach jest pasek gumowy odpowiedzialny za wysuwanie się tacki, wystarczy wymienić i po kłopocie
albertartu jest offline  
Stary 02.09.2005, 23:03   #3
Vavoom
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Vavoom
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 229
Vavoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Napisany przez albertartu
W wielu napędach jest pasek gumowy odpowiedzialny za wysuwanie się tacki, wystarczy wymienić i po kłopocie
Ale tak jak mówię, gdy "nie działa" nie słychcać żadnych odgłosów mechanicznych. Nic. Natomiast jak już działa, to działa poprawnie, co prawda na chwilę, ale tacka się wysuwa, nawet przy obciążeniu jej palcem, twardo pcha/ciągnie
Vavoom jest offline  
Stary 02.09.2005, 23:39   #4
richie ploomba
Bywalec
 
Avatar użytkownika richie ploomba
 
Data rejestracji: 14.05.2003
Lokalizacja: zywiec
Posty: 50
richie ploomba zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
no ja bym obstawial tez na wadliwy silniczek (mechanizm wysuwania tacki) pewnie ledwo dycha albo cos sie rozlutowalo :/ mam podobny problem w moim Teac'u W58E - Calkowicie nie dziala wysuwanie tacki (i nie pomaga w moim przypadku zadne pukanie w nagrywarke) pozostaje mi poprostu dluga szpilka i otwor w przednim panelu nagrywarki no albo wymiana silniczka bo taka "niby fachowa" porade dostalem od zaprzyjaznionego elektronika
__________________
------------------------------------------
//^^//YeRyHo MeKkA iS StIlL aLiVe////=^/
>>>>>www.amortyzator.fora.pl<<<<<<
------------------------------------------
richie ploomba jest offline  
Stary 03.09.2005, 15:19   #5
Vavoom
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Vavoom
 
Data rejestracji: 15.11.2003
Posty: 229
Vavoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Hmmm,

Dzisiaj przy okazji próby zaglądnięcia do napędu, czyszcząc komputer - jasna sprawa - rozłączyłem wszytkie części. Coś mi podpowiedziało żeby po przeczyszczeniu i podociskaniu wtyczek spróbować jeszcze raz. I o dziwo (odpukać ) jak włączyłem komputer, to do tej pory ani raz nie zdarzyło mi się to zjawisko! Mam nadzieję że tak już zostanie, zastanawia mnie tylko co mogło(by) być przyczyną tego blokowania? Bo przecież wcześniej odpinałem taśmę (bez efektu) - czyżby wina kabla zasilającego?

Czy jest możliwość, że napęd bedzie działał właśnie w taki sposób gdy dostanie tylko 5V a 12V będzie odłączone?
Vavoom jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.