Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 05.05.2002, 18:46   #1
T0k1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.05.2002
Posty: 6
T0k1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Pytanie dotyczace LG 16x

Witam serdecznie wszystkich, wyglada na to ze jestem nowy na tym Forum

Mam pytanie dotyczace nagrywarki ktora posiadam: LG GCE-8160B
Martwie sie ile pociagnie bo niestety nieposiadam CD-ROMU, dbam o plytki ktore wsadzam do nagrywarki, tj czyszcze je z kazdego syfu ktory sie na nich znajduje, ale czy sie oplaca tak profilaktycznie wyczyscic soczewke nagrywarki z kurzu ktory sie na niej znalazl, a jesli tak to czym, co prawda nagrywarka dziala, ale wolalbym dmuchac na zimne .

pozdrawiam T0k1
T0k1 jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 05.05.2002, 18:56   #2
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jeżeli wszystko do tej pory jest ok i dalej bedziesz tak dbał o swoje zbiory to jeszcze długo nie będziesz musiał nic czyścić. Poniewarz soczewka jest bardzo delikatnym elementem napędu nie warto cokolwiek robić bez potrzeby

P.S. Witam na forum
Taz40 jest offline  
Stary 05.05.2002, 19:09   #3
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam !

Zacznę od końca:

- jeżeli dbasz o płyty to dobrze, soczewka sie tak szybko nie zabrudzi. Jeśli chodzi o jej czyszczenie to radzę Ci go unikać bo na soczewce znajduje sie jakaś specjalna powłoka która powinna tam być jeśli zaczniesz szorować po soczewce to możesz ją uszkodzić i jeszcze pogorszyć sytuację / jak dobrze poszukasz to znajdziesz posta na ten temat tam było dokładnie ja ten temat /
Poza tym jeśli dbasz o czystość płyt to zabrudzenie tak szybko nie nastapi / miałem cd-rom który działał dwa lata z czystymi płytami i poleciała w nim mechanika a soczewka była still clean ! więc bez obaw

- jeśli chodzi o zużycie - to normalne że jeśli używasz jednego napędu zamiast dwóch to zużycie będzie proporcjonalnie szybsze! ja polecam Ci jednak kupić cdrom ponieważ możesz stracić na jakości nagrywanych płyt lub w końcu nie będziesz mógł ich wogóle nagrywać ale to tak przyszłościowo.
Jeśli chcesz kupić cdrom to na forum masz odpowiedniego posta http://www.cdrinfo.pl/cgi-bin/Ultra/UltraBoard.cgi?action=Read&BID=1&TID=27777&SID=167 897

Sam wyciągnij wniosek !

Aha wiem że jesteś nowy i o tym jeszcze możesz nie wiedzieć.
Mamy tu przyjetą wspólnie zasadę zanim coś napiszemy to pierw używamy opcji szukaj na górze strony obok FAQ nie trzeba pisać wiele razy tego samego i Forum jest bardziej przejrzyste !



PZD_RW Laser !
Laser jest offline  
Stary 05.05.2002, 19:12   #4
Laser
Guru
Zlotowicz
 
Data rejestracji: 02.01.2002
Posty: 4,488
Laser zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witam jeszcze raz !

TAZ40 ale ty szybko piszesz !!!

Jak pisałem odp to twojego posta nie było !

I znowu mi hiperłącze nie wyszło ehhhhhhhhh !

PZD_RW Laser!
Laser jest offline  
Stary 05.05.2002, 19:16   #5
Taz40
Forumator
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 813
Taz40 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Laser (05-05-2002 20:12):
Witam jeszcze raz !

TAZ40 ale ty szybko piszesz !!!

Jak pisałem odp to twojego posta nie było !

I znowu mi hiperłącze nie wyszło ehhhhhhhhh !

PZD_RW Laser!
No w zasadzie napisałem krótko i na temat ale żeby szybko to chyba nie.

(Jak chcesz to możesz poprawić swojego hipera wejdz na awojego posta i na górze jest przycisk "zmień" i popraw. Z tego co widze brakuje tylko spacji.)
Taz40 jest offline  
Stary 05.05.2002, 21:23   #6
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
jesli sie "zbytnio" nie znasz to nie probuj niczego robic ze sprzetem , zostaw to raczej serwisowi ( oni zazwyczaj znaja sie na tym), jesli masz taka nagrywarke to dosc dlugo bedzie ok, ale zgadzam sie ze lepiej abys kupil cd-rom, moze to nawet nie byc taki ktory bedzie w cenie Twojej nagrywarki
Witam na forum
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline  
Stary 05.05.2002, 21:49   #7
T0k1
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.05.2002
Posty: 6
T0k1 w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Dzieki za bardzo tresciwa pomoc, wlasnie w sumie tego chcialem sie dowiedziec, Bede tez dbal o czystosc na Forum, i bez potrzeby niebede raczej naciskal "Nowy temat" a raczej wciskal najpierw "szukaj", CD-Rom zamierzam kupic, jednak to jeszcze potrwa ;(.


pozdrawiam T0k1
T0k1 jest offline  
Stary 05.05.2002, 22:11   #8
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,841
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
A moze warto sie zastanowic nad DVD Wiem ze to jest drozsze, ale jednak coraz czesciej oglada sie filmy w tym formacie, a nagrywarki i tak bardzo szybko starzeja sie technologicznie i pewnie kupisz w koncu nowa mimo ze ta jeszcze bedzie sprawna. Opinie na ten temat sa podzielone, ale warto sie nad tym zastanowic. Ja nie kupowalbym na razie nic albo od razu DVD. :-)
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Stary 05.05.2002, 23:55   #9
Majonez
The Dark Admin Rises
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Majonez
 
Data rejestracji: 05.12.2000
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 1,774
Majonez zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
grzeniu (05-05-2002 23:11):
A moze warto sie zastanowic nad DVD Wiem ze to jest drozsze, ale jednak coraz czesciej oglada sie filmy w tym formacie, a nagrywarki i tak bardzo szybko starzeja sie technologicznie i pewnie kupisz w koncu nowa mimo ze ta jeszcze bedzie sprawna. Opinie na ten temat sa podzielone, ale warto sie nad tym zastanowic. Ja nie kupowalbym na razie nic albo od razu DVD. :-)
heh nie do konca sie z Toba bym zgodzil no chyba ze faktycznie nasz nowy kolega oglada filmy z dvd albo ma zamiar kupowac gry na dvd ale jesli nie to jednak nie kupowalbym tego w koncu jest to przystosowane do czytania czego innego i z tym sobie najlepiej radzi a idac dalej Twoim tokiem myslenia to jak poczeka jeszcze troche to pojawia sie napedy oparte na niebieskim laserze i dotychczasowe pojecie "archiwizacji" danych ulegnie calkowitej zmianie a poza tym moze w koncu wymysla jeden standard dvd i nagrywarki dvd beda tanie jak teraz cdrw

co do tematu to juz wszystko zostalo powiedziane
__________________
M a j o n e z

- - - - - - - - - - - - - - - - - - info - - - - - - - - - - - - - - - - - -
66 zarejestrowany użytkownik
Pierwszy Moderator/Administrator
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Majonez jest offline  
Stary 06.05.2002, 00:11   #10
grzeniu
XV1100
 
Avatar użytkownika grzeniu
 
Data rejestracji: 19.02.2002
Posty: 31,841
grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>grzeniu ma doskonałą reputację, jest przykładem osoby znającej się na rzeczy <2000 i więcej pkt>
Majonez: otoz to chcialem powiedziec, ze nie kupowalbym nic tylko eksploatowal ile wlezie. W tej chwili nawet po roku gwarancji (czy teraz nawet dwoch) sprzet jest juz zdziebko przestarzaly i kazdy mysli o czyms nowym, kto wie - moze juz na niebieskim laserze. A co do DVD-romu to jak mowisz, zalezy co kto lubi i do czego chce uzywac. :-)
__________________
Pozdr./Grzeniu
grzeniu jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.