Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 24.11.2002, 18:54   #16
P_M_
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 115
P_M_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wiesz Seba

Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
Około pół roku temu kupiłem z kolegą napęd LG DVD 16x oznaczony symbolem GDR-8160B. Czyli jeden dla mnie, a drugi dla niego. Już po tygodniu zauważyliśmy usterki (takie same). Ja dałem do serwisu swój napęd, a kolega nie (tłumaczył sie, że mu jest "teraz" potrzebny). Po około mięsiąca otrzymałym napęd LG, lecz oznaczony symbolem DRD-8160B. Spytałem się dlaczego i otrzymałem odpowiedź, że nie da się tego naprawić i powiedzieli mi, że firma LG wie o tym i każe swoim klientom zwrócić wszystki wadliwe napędy w celu wymienienia na starszy. Za pare tygodni ukazał się w jednym z czasopism test napędów DVD. Ździwiło mnie jedno, dalczego napęd pojawił się w teście. Napisałem e-maila do czasopisam w tej sprawie i odpisali mi, że nie słyszeli o tym, żeby LG wstzymało produkcję tego napędu.
Firma wymienia dvd, to dobrze o niej świadczy. To że napęd pojawił się na testach... To nie wymaga komentarza. Nie jest to wina LG, tylko dystrybutorów i całej reszty wydrwigroszy. Ja nigdy nie miałem powodu do narzekania na LG.

Do areksc@o2.pl
Chwalisz princo, bo Ci dobrze chodzą, to dobrze. Ja tylko zauważyłem, że zdażają się wadliwe sztuki z naciekami barwnika. W całym spindlu było ich parę sztuk. Kupiłem spindla i nie chciało mi się przeglądać wszystkich płyt. Te bez nacieków narazie są faktycznie OK.

Pozdrawiam!
P_M_ jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.11.2002, 06:38   #17
Thoom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
Thoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja zgadzam sie w 100% z TOMMYx. Sam jestem posiadaczem LG 40x. Jest to moja pierwsza nagrywara, chociaz uzytkownikiem PCeta jestem od dobrych kilku lat. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, a z nagrywarka nie mam zadnych problemow. Na temat tej wypalarki sam odpowiadalem na klika postow. To jest na prawde dobry sprzet, cichy i wydajny, a ze kilka osob mialo troche problemow (co niektorzy mieli po prostu np. wylaczone DMA ), a inni po prostu pytali, nie znaczy ze z tymi nagrywarkami sa problemy OGÓLNOPOLSKIE Trzeba najpierw samemu sprawdzic zeby cokolwiek powiedziec.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
__________________
LG GCE8400B
LG GSA4163B

http://thoom.w.interia.pl
Thoom jest offline  
Stary 25.11.2002, 08:28   #18
eko
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika eko
 
Data rejestracji: 17.11.2002
Posty: 104
eko zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
btw.. wracajac do problemu.. mam 48x lg i nie jest tak zle..
mialem pare problemow z plytami musialem wyprobowac pare marek.Owszem jest wybredna ale to jedyny minus jaki teraz znalazlem.
Stosunek ceny do mozliwosci nie jest zly.
Pozyjemy zobaczymy.
Stawiam na dobre plyty.
Jesli chodzi o litki .. dobre nagrywary-aczkolwiek wiele moich znajomych ma z nimi jakies male problemy.. czy to powod zeby powiedziec ze litek to szmelc i kazdy to powie?
__________________
eko
eko jest offline  
Stary 25.11.2002, 21:19   #19
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ale biedaka zjechaliscie... no fakt troche niegrzeczny byl ten jego post w tak autorytarnym duchu ale... ja tez naleze do osob uwazajacych LG za slabego producenta. Moze nie od razu szmelc ale zdecydowanie proponowalbym zakup Liteona zamiast LG. A dlaczego? Po pierwsze odpada ten idiotyczny w sumie problem z predkoscia zapisu i znalezieniem plyt jakie nagrywarki X40 lub X48 uznaja za nadajace sie do nagrania z maksymalna predkoscia (problem nazywam idiotycznym bo jestem pewien ze daloby sie go zlikwidowac nowym biosem a firma klientow olewa i nie reaguje). Poza tym wnioskujac z ostatnich kilkunastu postow i zapytan jakie dostaje na gg dosc czeste sa przypadki w ktorych nowe LG nagrywaja plyty w tak 'magiczny' sposob ze pozniej tylko one (albo i nie) potrafia je odczytac. No i decydujacy punkt przemawiajacy za nie kupowaniem LG - PIO4 (to modele do 40X wlacznie). Tragedia - mam dwa dyski i nie mam mozliwosci manewru w podlaczaniu bo jak jakikolwiek dysk zalacze razem z LG to bede mial hdd pracujacy w PIO-4 "a tego to bysmy nie chcieli"...
Ufff ale sie naskrobalem... ale moze wyjasnilem dlaczego tak wiele osob uwaza LG za slabego producenta (zauwazcie ze nie wspomnialem o psuciu sie bo trudno wyrokowac jesli nie ma sie dostepu do jakichs szerszych danych)
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442

Ostatnio zmieniany przez Plemnik : 25.11.2002 o godz. 21:22
Plemnik jest offline  
Stary 26.11.2002, 14:16   #20
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Cytat:
Plemnik napisa***322;(a)
Ale biedaka zjechaliscie... no fakt troche niegrzeczny byl ten jego post w tak autorytarnym duchu ale... ja tez naleze do osob uwazajacych LG za slabego producenta (...)
Myślisz, że się tym przejąłem. Każdy ma swoje zdanie, a jeśli nie podoba wam się moja wypowiedź, to zachowajcie to dla siebie. Jeden post leci za drugim***8230; żeby tylko dupę komuś sprać (tzn. MI). Wydaje mi się, że te forum jest porządne. A tak poza tym, czy ja komuś dosrałem do tej pory?
SEBAW jest offline  
Stary 26.11.2002, 15:19   #21
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No ale Twoj post faktycznie byl niespecjalnie kulturalny - takim stwierdzeniem wykluczasz jakakolwiek dyskusje a to conieco nieelegancje co najmniej.Zreszta dalej to robisz - "myslisz ze sie tym przejalem" - troche szacunku dla innych. Nie poparles niczym swojego drastycznego stwierdzenia to i mieli racje ze tak zareagowali. Bez urazy.
Pozdrawiam wszystkich.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 26.11.2002, 16:48   #22
SEBAW
Stary użytkownik
Zlotowicz
 
Avatar użytkownika SEBAW
 
Data rejestracji: 09.06.2002
Lokalizacja: W-ń
Posty: 3,917
SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>SEBAW jest klejnotem wśród średnio znających się "w temacie" <250 - 349 pkt>
Jak przelecisz całe forum, to spotkasz jeszcze bardziej wkurzające posty. A tak poza tym, to my zbaczy z kursu. Zamiast pisać na temat, to dosrywacie mi.
SEBAW jest offline  
Stary 26.11.2002, 17:25   #23
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co z tego ze znajde bardziej wkurzajace posty? To nie powod zeby znizac poziom. Ale w jednym masz racje zjechalismy z tematu.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 26.11.2002, 21:04   #24
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
SEBAwl napisa***322;(a)
Jak przelecisz całe forum, to spotkasz jeszcze bardziej wkurzające posty. A tak poza tym, to my zbaczy z kursu. Zamiast pisać na temat, to dosrywacie mi.
SEBAwl, zgadnij, kto pierwszy napisał NIE na temat i to jeszcze głupio
Nie pamiętasz Może przypomnieć
Niejaki SEBAwl. Więc nie gadaj mi tu głupot i nie pouczaj innych, czy piszą na temat czy nie. Lepiej chłopie zobacz na siebie. Proponuję kilka (albo kilkadziesiąt) godzin snu i wiadro (albo pięć) zimnej wody na głowę.
 
Stary 26.11.2002, 21:18   #25
dragal
Forumator
 
Avatar użytkownika dragal
 
Data rejestracji: 28.02.2002
Posty: 875
dragal niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Cool

WItajcie 8) chwile mnie nie bylo
TommyX zauwaz, ze ten gosc tylko w ten sposob nabija sobie posty, moze lepiej zaproponowac mu zalozenie bloga jak ma takie gorace historie do sprzedania ))
__________________
Pozdrawiam dragal
dragal jest offline  
Stary 26.11.2002, 21:20   #26
yanko
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.11.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 4
yanko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
co do tych

napedow to mozna sie duzo nagadac... ale ja powiem tylko, ze najwieksza ich zaleta - cena!! i chyba sie ze mna zgodzicie.
co do trybu DMA - bzdura - dlaczego naped chodzi conajwyzej w trybie multiword DMA a nie UltraDMA33... tego nie rozumiem...
co do jakosci wypalania, nie mam zastrzezen, chociaz, jak mialem jeszcze dosc stary naped to nie chcial mi on czytac plyt nagranych wyzej niz 8x (ale nie tylko z LG)
yanko jest offline  
Stary 26.11.2002, 22:22   #27
TOMMYx
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
dragal napisa***322;(a)
WItajcie 8) chwile mnie nie bylo
TommyX zauwaz, ze ten gosc tylko w ten sposob nabija sobie posty, moze lepiej zaproponowac mu zalozenie bloga jak ma takie gorace historie do sprzedania ))
Witam Dragal
To fakt, ale cóż, niech sobie nabija te posty. I tak nic mu to nie da. Swojej osoby tym nie zmieni.

Apropos tej chwili - gdzie byłeś, kiedy Cie nie było ?
 
Stary 26.11.2002, 22:24   #28
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
No nie do konca bym sie zgodzil z twierdzeniem ze cena jest wielkim plusem LG - Liteon zazwyczaj jest albo tanszy albo w tej samej cenie a zebym juz sie nie rozpisywac - udma obsluguje bardzo ladnie (zadne tam multiword) no i nie jest wybredny na plytki jak ostatnie LG.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 26.11.2002, 23:02   #29
/||\aster
Gość
 
Posty: n/a
Cytat:
dragal napisa***322;(a)
WItajcie 8) chwile mnie nie bylo
TommyX zauwaz, ze ten gosc tylko w ten sposob nabija sobie posty, moze lepiej zaproponowac mu zalozenie bloga jak ma takie gorace historie do sprzedania ))
Tutaj jest pewna "grupa" userow, ktorzy zakladaja glupie topiki i sobie tam wszyscy nabijaja posty. Daja glupie, oklepane pytania i glupie odpowiedzi
 
Stary 27.11.2002, 10:59   #30
yanko
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.11.2002
Lokalizacja: Kłodzko
Posty: 4
yanko w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
Plemnik napisa***322;(a)
No nie do konca bym sie zgodzil z twierdzeniem ze cena jest wielkim plusem LG - Liteon zazwyczaj jest albo tanszy albo w tej samej cenie a zebym juz sie nie rozpisywac - udma obsluguje bardzo ladnie (zadne tam multiword) no i nie jest wybredny na plytki jak ostatnie LG.
i to sie moge spierac az do konca i wiem ze mam racje
1. zobacz jak go wykrywa BIOS - Mode 4 (czylo PIO nie UDMA)
2. w Win98 dziala w trubie DMA dipoero jezeli mu to zaznaczysz
3. w WinXP przechodzi max do trybu MulitWordDMA jak przełączysz mu na kontrolerze...
4. na koncu zainstaluj sobie Intel UltraATA Storage i zobacz jakie tryby są obsługiwane - UDMA: not support

dziękuje
yanko jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.