Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 25.11.2002, 09:12   #1
esperak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2002
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 17
esperak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG 48x16x48 i IDE jak to rozgryść.??

Witam forumowiczów.!

Mam problem z moją nagrywarką LG ale może zacznę od danych sprzętowych aby wyeliminować pytania typu ***8222; a jaki masz kontroler.?***8221; Wiec tak:

Płyta: Asus A7V333 Raid
Nagrywarka: LG 48x16x48 Bios 1.03
System: Windows XP Pro PL + SP1
IDE drv: VIA 4in1 4.43
Oprogramowanie: Nero 5.5

No a teraz do rzeczy zakupiłem 2 dni temu nowe LG 48x16x48 i podpinam zadowolony mój sprzęcik do drugiego paska IDE na którym już wisi CD-ROM LGx52 i co a no kiszka
Po otwarciu okna kontrolera Pomocniczego kanału IDE okazuje się ze jedno urządzenie działa jako Multi-word DMA tryb 2 a drugie PIO-4 no wiec zaczynam kombinować raz nagrywara na Master raz CD, ale efekt zawsze taki sam DMA-2 i PIO-4 co ciekawe jeżeli podłączam każde osobno jako jedyne na pasku to każde działa jako Multi-word DMA tryb 2.!!!! Ale razem ni cholery nie chcą inaczej jak Multi-word DMA tryb 2 a drugie PIO-4 i to niezależnie czy CDRW jest jako master czy jako slave. Z tego co wyczytałem to ta nagrywareczka powinna działać jako UDMA 2.?

Czy komuś ta nagrywara działa jako UDMA 2.?
Czy może update biosu pomoże.
Czy mam se dać spokój i wywalić tą nagrywane. (To żart oczywiście***8230;)

A żeby nie było za łatwo to powiem że nagrywarka LG 40x12x40 zachowywała się dokładnie identycznie, z tym że ona niema UDMA-2 wiec nie mogłem tego odniej wymagać.
esperak jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 25.11.2002, 09:19   #2
eko
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika eko
 
Data rejestracji: 17.11.2002
Posty: 104
eko zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
tak.. ona dziala jako udma 2
bez i z upgradem biosu...
__________________
eko
eko jest offline  
Stary 25.11.2002, 10:51   #3
Thoom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
Thoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam nadzieje, że nie próbujesz podpinać nagrywary pod kontroler RAID? Podpinaj tylko i wyłacznie pod IDE bez RAIDA. I czy sprawdzałes, że dyski chodzą ci w udma?
__________________
LG GCE8400B
LG GSA4163B

http://thoom.w.interia.pl
Thoom jest offline  
Stary 25.11.2002, 10:56   #4
esperak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2002
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 17
esperak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Tak dysk twardy na 1 IDE chodzi na UDMA-5

No na RAID niema co podpinac bo poprastu jej niewykryje....
esperak jest offline  
Stary 25.11.2002, 11:23   #5
Thoom
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 13.10.2002
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 143
Thoom zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Twoja nagrywara na pewno powinna działać w UDMA 2, natomiast cd lg bedzie działało w PIO4 lub multiword dma.
__________________
LG GCE8400B
LG GSA4163B

http://thoom.w.interia.pl
Thoom jest offline  
Stary 25.11.2002, 13:18   #6
esperak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2002
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 17
esperak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
NO tyle to ja też wiem Powiedz mi lepiej jak zmusić to bydle do takiego działania.
esperak jest offline  
Stary 25.11.2002, 14:19   #7
Chasm
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Posty: 53
Chasm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
esperak napisa***322;(a)
NO tyle to ja też wiem Powiedz mi lepiej jak zmusić to bydle do takiego działania.
U mnie jest tak samo , nic nie udało mi się wykombinować ,dlatego cdrom pracuje wolniej niż jak pod dma i kopiowanie w locie jest wtedy strasznie wolne...
Chasm jest offline  
Stary 25.11.2002, 15:17   #8
esperak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2002
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 17
esperak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Mało tego ze CD chodzi ci wolniej to jeszcze nagrywara tez Chodzi co na PIO-4 chociaz w menadzeże pisze MW DMA-2.... jak dlamnie to już jest nie do przyjęcia...

No może znajdzie się jakieś guru który poradzi nam co z tym zrobic.
esperak jest offline  
Stary 25.11.2002, 17:12   #9
Chasm
Bywalec
 
Data rejestracji: 08.11.2002
Posty: 53
Chasm w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
esperak napisa***322;(a)
Mało tego ze CD chodzi ci wolniej to jeszcze nagrywara tez Chodzi co na PIO-4 chociaz w menadzeże pisze MW DMA-2.... jak dlamnie to już jest nie do przyjęcia...

No może znajdzie się jakieś guru który poradzi nam co z tym zrobic.
Nagrywarka jednak chyba chodzi na DMA bo nagrywa normalnie i bufor nie spada przy 48X , ale cdrom na pio.
BTW. Jak z jakością odczytu u Ciebie ? na jakich płytkach nagrywasz i przy jakiej prędkości , ktoś miał może problemy z odczytem tych cdr ? bo u mnie właśnie z tym kiepsko i już nie wiem czy to wina tylko mojego egzemplarza czy wogóle wszystkie tak mają...
Chasm jest offline  
Stary 25.11.2002, 23:03   #10
esperak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2002
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 17
esperak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No już doszłem działa jak złoto na UDMA-2
aż mi wstyd taki błąd poprostu bios sam niewykrywa sprzętu nalerzy tam wejsc i dać mu szanse..

no czyli prosta sprawa a tak trudno było do tego dojść...:-D :-D :-D
esperak jest offline  
Stary 25.11.2002, 23:26   #11
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie chcialbym cie martwic ale z wiedzy przeze mnie posiadanej wynika ze jesli podlaczamy dwa napedy razem (to jest jako master i slave) to dzialaja one w trybie najszybszym dla najwolniejszego z nich (ufff ale zakrecone ;-) ) W skrocie : jesli masz CD pracujace w pio4 tudziez MWDMA to nie ma mozliwosci zeby drugi naped na kablu dzialal w trybie wyzszym niz MWDMA - tak mnie na informie uczyli. Wiec chyba cos przeklamuje (winda dla przykladu), a MWDMA z UDMA w dzialaniu tak od razu nie odroznisz.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 26.11.2002, 06:45   #12
esperak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2002
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 17
esperak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No masz Racje z tym transferem to nie dziwita i chyba dla każdego co troche zna się na kompach oczywista sprawa a przynajmniej dlamnie.

Natomiast to co ci winda pokaże to inna sprawa mianowice winda pokazuje ci w jakim trybie urzadzenie zostalo wykryte a nie w jakim pracuje. I tak może ci w menadzeże pokazać MW DMA-2 i UDMA-2 niema problemu natomias faktycznie urzadzenia będą działać tylko jako MW DMA-2.
esperak jest offline  
Stary 26.11.2002, 12:03   #13
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
esperak napisa***322;(a)

Natomiast to co ci winda pokaże to inna sprawa mianowice winda pokazuje ci w jakim trybie urzadzenie zostalo wykryte a nie w jakim pracuje. I tak może ci w menadzeże pokazać MW DMA-2 i UDMA-2 niema problemu natomias faktycznie urzadzenia będą działać tylko jako MW DMA-2.
Hmmm nie do konca jestem przekonany ze tak jest przynajmniej na windach serii 2k (2000 i XP) ale pewien nie jestem wiec sie klocic nie bede :-D
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Stary 26.11.2002, 12:44   #14
esperak
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 09.04.2002
Lokalizacja: Chorzów
Posty: 17
esperak w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
no proponuje artykuł na CDRInfo o IDE w dziale "Artykuły" tam jest to dosyć przystępnie opisane. standard jest standardem i zadna winda niezmini jego załorzeń
też mam XP i nic to niedaje niestety.......
esperak jest offline  
Stary 26.11.2002, 15:09   #15
Plemnik
Forumator
 
Avatar użytkownika Plemnik
 
Data rejestracji: 05.04.2002
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 787
Plemnik zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Nie zrozumiales - chodzi mi o zwrot ze winda wyswietla inny tryb niz ten w ktorym sprzet faktycznie dziala. O ile wiem nie ma czegos takiego ze system wykrywa jeden tryb a ustawia inny - ten ktory ustawia to jest ten w ktorym sys uwaza ze naped powinien dzialac i ten jaki wykryl. Dziala to na zasadzie tstowania - najpierw najszybszy mozliwy tryb transferu, jak pojawiaja sie bledy to wolniejszy i tak do skutku. A nie - wykrylem UDMA 100 a faktycznie naped ustawiam w PIO4 - przeciez to bez sensu. Skoro nie wykryl UDMA100 tylko pio4 to ustawia pio4.
__________________
Rozmowa dwóch ślepych koni: Stary, startujesz jutro w Wielkiej Pardubickiej? Nie widze żadnych przeszkód...
GG 773442
Plemnik jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 19:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.