Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 20.02.2001, 08:18   #1
Martan
Gość
 
Posty: n/a
LG 8080B - jeszcze raz o bios***39ie i problemach

Witajcie
Piszę jeszcze raz o nagrywarce LG8080B, bo zauważyłem kilka drobnych szczegółów i dotarło do mnie co nieco. A więc:
1) Nie działa u mnie (niestety) CDText, natomiast tryb DAO działa OK jeśli nie włączę CDText'u.
2) Bios 1.06 jest w sumie OK, dopóki nie używa się płytek 80'tek i overburningu. U mnie problemy zaczęły się właśnie po próbie nagrania audio+cdtext na płytce 80min. Przedtem wszystko było w 101% OK.
3) Bios 1.08 jest totalnie skopany, sytuacja gdy nie działa żółta lampka jest wg mnie nie do przyjęcia. Poza tym wieszają się programy do nagrywania (konkretnie NERO i EZCD 4.03) Stanowczo odradzam instalowanie tegoż biosu.
4) Tym, którym padła nagrywarka podczas flash'owania biosu przypominam, że producent gorąco zaleca odłączenie CDROMU i podłączenie CDR jako secondary master (i nic więcej, można nawet odłączyć HDD i bootować system z dyskietki). Aha, i wyłączyć koniecznie wszystkie himem.sys, emm386.exe i podobne.
5) Nagrywarka jest wg mnie rewelacyjna, jeśli chodzi o działanie to na starym P200MMX, 64MB i Win2000 chodzi extra, nagrywa audio x8 z mp3 bez problemu, można SPOKOJNIE włączyć tryb DMA. Oczywiście jeśli komputer jest totalnie źle skonfigurowany to nie pomoże nawet PIIII 4000GHz i 2GB Ramu.
6) Nie wiem jeszcze dokładnie czy problem z CDText'em jest sprzętowy, czy powrót do bios'u 1.05 załatwi sprawę. Niedługo to sprawdzę, bo dostałem z LG biosik 1.05. Jeśli ktoś jest na niego chętny to dajcie znać mailem.
 

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 20.02.2001, 18:02   #2
BAQ
Bywalec
 
Data rejestracji: 10.01.2001
Posty: 36
BAQ zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
problem z CD-TEXTem występuje również na białej TDK 74 min.
Powrót do 1.05 ma jedną wadę. Mianowicie nie wszystkie płytki można nagrywać x8 (TDK d-View tylko x4)
BAQ jest offline  
Stary 02.03.2001, 08:05   #3
BART
Gość
 
Posty: n/a
Witam wszystkich.
Jestem także szczęśliwym posiadaczem LG 8080B, a raczej byłem. Coś mnie podkusiło i zmieniłem w nagrywarce firmware z 1.00 na 1.08. Niby wszystko było OK ,ale dioda read nie świeci, za to dioda write prawie cały czas, ponadto pojawiły się problemy z płytami CDRW (korzystam z Direct CD Adaptec'a). Poszperałem w sieci i proszę jest firmware 1.06 niewiele czekając zabrałem się do pracy i tu pojawił się problem: okazało się że 1.06 nie załadował się. Długo nie czekając zrestartowałem kompa i tyle miałem z nagrywarki. BIOS płyty nie widzi nagrywarki, co za tym idze nie mogę ponownie sfleszować mojego LG. Stąd moja prośba jeżeli ktokolwiek wie jak to zrobić proszę o pomoc.

Z góry WIELKIE dzięki.

Bart
 
Stary 03.03.2001, 21:58   #4
GreGM
Gość
 
Posty: n/a
A jak ustawić DMA Windows 2000 na lg 8080B. Na sterach VIA 4.28 nero mi nie działa. A na sterach z Windows2000 DMA za chiny ustawić nie idzie....
Z góry big thanks/...
 
Stary 04.03.2001, 21:33   #5
locky
Gość
 
Posty: n/a
Mam Problem z cd text ale nie wydaje mi się Zeby dotyczyło to biosu gdyż nie robiłem Upgradu do tej pory i wszystko jest ok. Dodam że cd text działał pod NERO 5.003 a nie działa pod 5.038 i 5.039
 
Stary 25.04.2001, 12:52   #6
bolo
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 05.05.2002
Posty: 13
bolo w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Poszperałem w sieci i proszę jest firmware 1.06 niewiele czekając zabrałem się do pracy i tu pojawił się problem: okazało się że 1.06 nie załadował się. Długo nie czekając zrestartowałem kompa i tyle miałem z nagrywarki. BIOS płyty nie widzi nagrywarki, co za tym idze nie mogę ponownie sfleszować mojego LG.

Trzeba czytac opisy!!!
Bios 1.06 nadaje sie tylko do nagrywarek (jezeli dobrze pamietam) z biosem 1.1
bolo jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.