Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 23.05.2002, 21:24   #1
grazio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Posty: 2
grazio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG 8080B nie czyta 800

Witam. Mam malego/duzego trabla.
Przejrzalem wczesniejsze posty i nie znalazlem odpowiedzi na moj problem.
Mam nagrywarke LG8080B z biosem 1.6. Plytki wszelakie spawa bez problemu.
Ostatnio nagralem 800 za pomoca Nero i tu pojawil sie problem. Otoz:
Wsadzam plytke do nagrywarki, przegladam bez problemu katalogi a gdy probuje odpalic jakis plik *.exe windoza krzyczy ze to nie jest prawidlawa aplikacja systemu Win32. W przypadku pozostalych plikow winda krzyczy ze nie mozna ich otworzyc.
Plytka dziala bez problemu na innych kompach. Sprawdzalem na CD LGx52 i na DVD od laptopa.
Jezeli ktos wie w czym problem to z gory dzieki za info.

PS
Jesli ktos radzi zakup innej nagrywarki to moze mi ja kupic albo niech milczy na wieki.
grazio jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 24.05.2002, 08:33   #2
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Twoj sprzet nie jest kompatybilny z CD 800 i 870 MB. Zestawienie sprzetu na CDRinfo.pl mowi, ze Twoj LG powinien w pelni obslugiwac te plyty, ale chyba potrzebny jest nowszy bios. Zaktualizuj wiec firmware do wersji 1.08, moze cos pomoze. Moj LG 8120B tez zapisuje 800, ale ich nie odczytuje. Moj CDROM LG x40 rowniez nie odczytuje ich. Wymieniony LGx52 i DVD sa nowsze technologicznie, wiec standardowo obsluguja 800.
PS. Zdaje sie ze masz bios 1.06, a nie 1.6?
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 24.05.2002, 13:22   #3
dzidzia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 9
dzidzia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Cytat:
ZiP (24-05-2002 08:33):
Moj LG 8120B tez zapisuje 800, ale ich nie odczytuje.
PS. Zdaje sie ze masz bios 1.06, a nie 1.6?
Pytanie - jakich programow i w jakich wersjach uzywasz? Mam ten sam model (8120B), probowalem kilka razy nagrac pliki wielkosci 800-806 MB na plytki. Za kazdym razem dostawalem komunikat ze brak jest miejsca na dysku. Jeden z tych plikow dostalem od znajomego nagranego na plytce tej samej firmy ktorej i ja uzywalem wiec da sie to zrobic. Firmware mam najnowsze,z programow probowalem WinonCD 5.0, nero 5.5.7.2 (jesli mnie pamiec nie myli), EasyCd u mnie sie sypie (Win XP).
dzidzia jest offline  
Stary 24.05.2002, 18:13   #4
MadMan
Bywalec
 
Data rejestracji: 26.02.2002
Posty: 65
MadMan w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
8080B nagrywa 800mb ale ich nie czyta niestety i nic na to nie poradzicie mialem to ustrojstwo i wiem, ten bios 1.08 tez nic nie da bo on tylko diody pieoprzy na nagrywarce
__________________
-=|\/|4|)M@|\|=-
MadMan jest offline  
Stary 24.05.2002, 18:27   #5
Weron
All Eyez On Me
 
Avatar użytkownika Weron
 
Data rejestracji: 29.09.2001
Posty: 3,568
Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Weron niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Najnowszy bios do tej nagrywarki to wlasnie 1.06.
Inne biosy nie sa przeznaczone do nagrywarek na polskim rynku.
(bylo to juz wielokrotnie omawiane na forum)
Weron jest offline  
Stary 24.05.2002, 22:49   #6
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
dzidzia (24-05-2002 13:22):

Pytanie - jakich programow i w jakich wersjach uzywasz? Mam ten sam model (8120B), probowalem kilka razy nagrac pliki wielkosci 800-806 MB na plytki. Za kazdym razem dostawalem komunikat ze brak jest miejsca na dysku.
Uzywam Nero 5.5.8.2 PL. Plyty 800 w rzeczywistosci przyjmuja max 796 MB (okolo). Nie mysl wiec, ze zastosujesz jeszcze dodatkowy overburning, nawet kilka MB. Jak nagrasz za duzo, to masz nastepna podstawke pod piwo. Poza tym ustaw w opcjach max dlugosc CD na 90 min, to ci sie nie pokaze ten komunikat. A jaki jest sens nagrywac na 800?

BTW: LG to szajs totalny, bo zapisuje plyty, ktorych nie potrafi sam odczytac.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 24.05.2002, 23:19   #7
Pedros
Second variety
 
Avatar użytkownika Pedros
 
Data rejestracji: 11.01.2002
Lokalizacja: dziki wschód
Posty: 1,843
Pedros zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Co Ty - ZiP - nie ona jedna tego nie potrafi. Są nagrywarki i innych firm, które nagrają, a nie przeczytają.
Na forum już padło takie stwierdzenie "ciekawe, czemu one takie głupie są" (tu pozdrówka dla autora )
__________________
Pozdrawiam Pedros
Pedros jest offline  
Stary 24.05.2002, 23:20   #8
grazio
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 23.05.2002
Posty: 2
grazio w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Wielkie dzieki wszystkim za info. Nie pocieszyliscie mnie ani troche
Czas sie chyba pogodzic z faktem ze 800 sa dla mnie bezuzyteczne.

A czy ktos potrafi wyjasnic fakt, ze wymieniona wczesniej plytke wrzucilem do nagrywarki, odpalilem CDClona 4.x.x.x, zrobilem obraz plyty, wrzucilem do Daemon Managera V2.88 i znow exeki nie sa poprawnymi aplikacjami Win32

Pozdro
--------------------------------------------------------------------------------------------
"O co chodzi? Wszystko to jakies popieprzone."
grazio jest offline  
Stary 26.05.2002, 10:48   #9
ZiP
Wyjadacz
 
Data rejestracji: 09.05.2002
Posty: 1,740
ZiP zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Cytat:
Pedros (24-05-2002 23:19):
Co Ty - ZiP - nie ona jedna tego nie potrafi. Są nagrywarki i innych firm, które nagrają, a nie przeczytają.
Na forum już padło takie stwierdzenie "ciekawe, czemu one takie głupie są" (tu pozdrówka dla autora )
Może jednak nie zawsze są takie głupie ;D
Kiedyś nagrałem na 800 dwa filmy (razem 764 MB). Płytka do dziś działa zarówno na nagrywarce (LG CED-8120B) oraz na CD-ROM'ie (LG CRD-8400C). Wszystkie pliki działają poprawnie, można je bezblędnie skopiować na HDD.
Natomiast raz nagrałem jakieś teledyski, razem około 798 MB. Płytka nie działa na żadnym sprzęcie. Gdy włożę ją do napędu, to ten hałasuje jak FDD, warczy na mnie (jest zły), aż w końcu pokazuje się "zawartość" płyty: żadnych plików, objętość - 798 MB. Potem komputer się wiesza.
Sądzę, że gdybyście nie nagrywali grubo ponad 790 MB, to te płytki działałyby na większości napędów. Po prostu nie można tyle danych nawalć, to nie są płyty chodnikowe.
__________________
Jeżeli mój post Ci pomógł - nie zapomnij o reputacji, przynajmniej będę wiedział, że ktoś czyta moje wypociny i nie produkuję się tu na próżno.
ZiP jest offline  
Stary 27.05.2002, 09:30   #10
dzidzia
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 24.05.2002
Lokalizacja: Wielkopolska
Posty: 9
dzidzia w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
W przypadku nagrywania mniejszych ilosci danych faktycznie nie bylo problemu. Dopiero z danymi w ilosci zblizonej do pojemnosci plyty jest klopot.
A co do nagrywarek (i ogolnie sprzetu LG) mam dobre zdanie. Po za tym jednym problemem z plytami 800 MB nie bylo innych.
dzidzia jest offline  
Stary 30.05.2002, 12:05   #11
-=]I[ MHD ]I[=-
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 15.03.2002
Posty: 15
-=]I[ MHD ]I[=- w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Co do tych plytek faktycznie sa one bezuzyteczne ale tylko wtedy gdy nagrywasz na nich do pelnego obszaru zajetosci lub tez ponad czas do 92min. Mam taka sama co ty takze problem znany jest mi .. Jesli juz chcesz nagrac plyte 90min na niej to nie nagrywaj jej powyzej 87 ja osobiscie preferuje 85-86 min do takich wartosci jest dobrze i nie mam problemow z obsluga tych plytek jesli zostaly tak nagrane.
Tak jak ktorys z kolegow wyzej napisal upade biosu nic nie daje kompletnie poza jedna rzecza ... diody myla zadania a wlasciwie jedna dziala jako read i write zarazem takze pozostan przy 1.06
-=]I[ MHD ]I[=- jest offline  
Dyskusja zamknięta

Opcje związane z dyskusją
Tryby wyświetlania

Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.