Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 26.08.2004, 12:13   #1
Cyb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 6
Cyb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Exclamation LG GCE 8481B i problem z nagrywaniem

Witam ;-)
Ostatnio zauwazylem dziwny problem z moja nagrywarka.... Otoz o ile dane (*.exe , *.iso itd...) nagrywa poprawnie o tyle plyty Audio lub tez *.mp3 nagrywa "nieczytalnie". Wieza widzi np iz na plycie znajduje sie 15 piosenek o lacznym czasie przykladowo 74.32 min natomiast nie potrafi ich odczytac. Poczatkowo myslalem iz to wieza aczkolwiek przetestowalem na kilku innych modelach i wszedzie tak samo. Co moze byc tego przyczyna ? Czy to juz poprostu nagrywarka sie sypie.... Dodam iz nie byla ona zbytnio eksploatowana, firmware jest nowe bo 1.04 , soft tez nowy ( Nero 6 ) Pozatym nic nie bylo zmieniane od czasu gdy wypalala dobrze....
Byc moze ktos ma jakis pomysl

Pozdrawiam
Cyb jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 26.08.2004, 13:18   #2
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Witamy nowegu usera na forum
1.) nie nagrywaj za szybko - max 12-16x
2.) TYLKO w trybie DAO (Disc-At-Once)
3.) ForceASPI jest zainstalowane?
narazie tyle
pozdro
__________________

Ostatnio zmieniany przez mallow : 26.08.2004 o godz. 13:21
mallow jest offline  
Stary 26.08.2004, 19:21   #3
Cyb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 6
Cyb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Nagrywam oczywiscie w DAO, rozne predkosci zapisu i nic. Test na innych programach niz nero i nic. forceASPI zainstalowane. Dodam iz problemy z odczytem jakichkolwiek CD (innych niz te nagrane audio) na tym LGku nie wystepuja...
Jakies inne pomysly ;-(
Cyb jest offline  
Stary 26.08.2004, 20:28   #4
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
hm... to moze sprobuj na innych plytakch, byc moze twoj czytnik nie odczytuje danych zapisanych na plytach o tym barwniku ktorego uzywasz. Ja sie nie znam na tych kolorach wiec Ci duzo nie powiem.
pozdro
__________________
mallow jest offline  
Stary 26.08.2004, 20:58   #5
Cyb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 6
Cyb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Napewno nie jest to wina nosnika, sprawdzalem to na kilku plytkach w tym rowniez na zasluzonej RW ktora zawsze sprawowala sie znakomicie. Aczkolwiek odkrylem cos interesujacego. Posiadam jedna plyte TDK 650 RW ktora daje zapisywac sie z predkoscia jedynie 4x, tak nagrana CD Audio poprawnie dziala na moim kompakcie ( nie testowalem na *.mp3) , z kolei plyta RW Esperanza przy nagrywaniu 10x juz niestety nie odbiera. Z ciekawosci nagralem ta Esperanze 4x i okazuje sie iz dziala! I teraz moje pytanie : Dlaczego tak sie dzieje ? Przeciez predkosc 10x nie jest jakas kosmiczna predkoscia, poswiecilem nawet zwykla CD-R nagrywajac ja predkoscia 12x i oczywiscie moge ja sobie wyrzucic ;-)
Jedyna roznica jaka zauwazylem przy nagrywaniu 4x a 10x to sprawa LeadOut ... w przypadku 4x zapisywanie LeadOut trwa dosc dlugo, przy 10x jest to bardzo bardzo szybko, wydaje mi sie iz wczesniej nawet przy predkosci 48x trwalo to dluzej niz przy obecnej 10x czy tez wyzszych....
Czy moj LG umiera ? Czy to raczej soft...
Cyb jest offline  
Stary 26.08.2004, 21:37   #6
Tomek777
Alojzy
 
Data rejestracji: 12.11.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 399
Tomek777 zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Ja stawialbym tutaj na plytki (wzglednie na szybkosc zapisu), bo jesli jedne czyta a inne nie to niejako wskazywaloby w tym kierunku. Moja propozycja jest nastepujaca-kup plyty dysan black, wypal w DAO najwolniej jak tylko pozwala nagrywarka (chyba to bedzie x8). Jesli i wtedy bedzie zle, to prawdopodobnie cos z napedem wzglednie z softem. Ja mam starszy model nagrywarki i Nero 5.5.10.15, nagralem na tym wiele plyt audio i z zadna nie bylo problemow.
Pozdrawiam
Tomek777 jest offline  
Stary 26.08.2004, 23:04   #7
Cyb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 6
Cyb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
No i stalo sie.... moj LG nawet nie kasuje juz plyt RW... jedyne co mi pozostaje to pewnie rozkrecenie nagrywarki i pogrzebanie w bebechach....;-/
Cyb jest offline  
Stary 27.08.2004, 01:40   #8
Legam
Wyjadacz ;)
 
Avatar użytkownika Legam
 
Data rejestracji: 31.07.2003
Lokalizacja: Krotoszyn
Posty: 238
Legam zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Wystarczy przeczyścić laser.

Najlepiej woda destylowana i ściereczka do okularów. Odradzam płyty czyszczące.
__________________
Ciężko jest żyć lekko
Legam jest offline  
Stary 27.08.2004, 09:19   #9
Cyb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 6
Cyb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Przeczyscilem laser, nasmarowalem rowniez prowadnice po ktorych sie porusza , kasowanie wrocilo do normy, widze ze z nagrywaniem nie ma problemow natomiast efekt ten sam : Wieza nie czyta nagranych plyt audio. A nagrywalem tak jak mowie : 10x. Dla pewnosci zainstalowalem sobie na drugim dysku calkowicie nowego windowsa, jakies starsze nero niz uzywam obecnie i tez efekt ten sam. Coz... chyba jednak moj LG umiera...
Chociaz dziwna sprawa bo dane moge nagrac 48x i odczyt jest wporzadku... No chyba ze tylko moja spawarka potrafi to odczytac ( nie testowalem na innych CD-ROMach )
Cyb jest offline  
Stary 27.08.2004, 10:30   #10
mallow
Koordynator
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika mallow
 
Data rejestracji: 03.03.2003
Lokalizacja: Elblążak w Toruniu ;)
Posty: 2,789
mallow zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Jak dzialalo Ci 4x to nagrywaj 4x, widocznie twoj czytnik z wieksza pedkoscia se nie radzi
pozdro
__________________
mallow jest offline  
Stary 27.08.2004, 12:15   #11
Cyb
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 26.08.2004
Lokalizacja: Elbląg
Posty: 6
Cyb w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Problem w tym ze predkosc 4x to przy plytach CD-RW, plyty CD-R w Nero maja minimalna predkosc 8x. Pozatym mowie, nagrywarka nie byla eksploatowana, nie bylo twardego restartu w trakcie nagrywania ani nic... Dziwne ze tak dziala.
Cyb jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 06:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.