Powrót   Forum CDRinfo.pl > Napędy optyczne i nagrywanie CD, DVD, Blu-ray, HD DVD > Napędy optyczne CD

Napędy optyczne CD Tematy poswięcone nagrywarkom i nagrywaniu płyt CD-R/RW



Witaj Nieznajomy! Zaloguj się lub Zarejestruj

Zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych opcji, lepszej wyszukiwarki oraz mniejszej ilości reklam. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

Dyskusja zamknięta
 
Opcje związane z dyskusją Tryby wyświetlania
Stary 18.02.2003, 20:31   #1
tomus
Nowy na forum
 
Data rejestracji: 18.02.2003
Posty: 4
tomus w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
LG GCE-8481B v.1.02 problem z wypalaniem x48.

Hej!
Nagrywara jak w temacie.
Mam problem z nagrywaniem płyt z prędkością x48. Podczas weryfikacji nagrania pojawiają się błędy i, co za tym idzie, filmy się zacinają i "wywalają" (bez problemu można odczytać ok. 70% płyty).
Początkowo myślałem, że płyty mimo oznaczeń x48 nie wytrzymują takiej prędkości zapisu, ale szybko okazało się, że problem dot. płyt dwóch różnych producentów (Verbatim,Xidex). Poza tym do tej pory, na tych płytach, razem kupionych (ta sama partia produkcyjna), nagrywałem x48 i ŻADNA płytka nie została skopana!!!
Niedawno zmieniłem firmware na v. 1.02 i teraz zastanawiam się: czy to jego wina, czy nagrywara jest walnięta, czy płyty jednak nie wytrzymują prędkości?
Jakieś pomysły?
Dla porządku: LG GCE-8481B v. 1.02, Nero - Burning Rom 5.5.9.9. bundled (bufor 80 MB RAM'u, system ochrony zapisu włączony rzecz jasna), Verbatim DataLifePlus Super AZO Crystal 700 MB 48x, Xidex 700 MB 1x-48x.
---
Tommy:
tomus jest offline  

  #ads
CDRinfo.pl
Reklamowiec
 
 
 
Data rejestracji: 29.12.2008
Lokalizacja: Sieć globalna
Wiek: 31
Posty: 1227
 

CDRinfo.pl is online  
Stary 18.02.2003, 20:38   #2
Pabloz
Stały bywalec ;)
 
Avatar użytkownika Pabloz
 
Data rejestracji: 09.02.2003
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 194
Pabloz zaczyna zdobywać reputację <1 - 49 pkt>
Mam ta sama nagrywarke, tez updateowalem bios na 1.02. Nagrywam na dysanach 48x i nie mam takich problemow. Moim zdaniem powinienes potestowac jesze kilka innych nosnikow bo wydaje mi sie ze to ich wina.

Pozdrawiam
Pabloz jest offline  
Stary 18.02.2003, 20:51   #3
Maciej
.:Esin Member:.
CDRinfo VIP
 
Avatar użytkownika Maciej
 
Data rejestracji: 31.12.2002
Lokalizacja: PL
Posty: 7,665
Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>Maciej niedługo stanie się sławny ;) <50 - 149 pkt>
Index x48 na nośniku nie zawsze odpowiada prawdzie...typowe przereklamowywanie produktu...Spróbuj ciutkę mniejszych prędkości...
Nie powinno być wtedy błędów...
__________________
Jak mądrze zadawać pytania

Ostatnio zmieniany przez Maciej : 18.02.2003 o godz. 22:21
Maciej jest offline  
Stary 18.02.2003, 21:58   #4
buka
Bywalec
 
Avatar użytkownika buka
 
Data rejestracji: 14.11.2002
Lokalizacja: Białystok
Posty: 51
buka w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Witam

Posiadam gce-8481b. Widziałem na nagranych pzez nią płytkach czerwone kwadraty (scandisc)tylko 2 razy. Pierwszy raz na płytce media-tech media store 48X, nagrywana 48X. Tu wyskoczyło pare gdzies pod koniec. MIałem jedną taką płytke i ta była ostatnia. Następny przypadek to verbatim datalife 40X. Barzdo dziwne jes to iż płytka była palona 8X, a błędy były rozmieszczone na całej plytce.
Używam głównie tdk i tu żadnych problemów. Z tymi verbatimami to pewnie jakaś trefna seria.

poz
buka jest offline  
Stary 18.02.2003, 23:32   #5
P_M_
Stały bywalec ;)
 
Data rejestracji: 06.06.2002
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 115
P_M_ w tym momencie nie ma Reputacji dodatnich ani ujemnych <0  pkt>
Ja też nie jestem zadowolony z tych verbatimów

Niby dobre, a jednak kicha. Wyskakują błędy. Xidexów nie miałem jeszcze w ręku. Obecnie princo, platinum lub esperanza. Z tą ostatnią też ostrożnie.
P_M_ jest offline  
Dyskusja zamknięta


Twoje uprawnienia:
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz umieszczać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB codeWłączone
EmotikonkiWłączone
Kody [IMG]Włączone
Kody HTML są Wyłączone

Teleport


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.